SKáče mi tlak, už som mala aj 180/105. Čo s tým?

havedka
6. nov 2019

Prosim mavam pohyblivy tlak,niekedy dost vysoky az 180/105,ako ho znizit?u lekara som bola a tam som zrovna mala dobry.

deti95060810
6. nov 2019

liekmi...možno ešte magnézium pomôže....ak si silnejšej postavy tak je potrebné schudnúť.

janulka257
7. nov 2019

určite treba lieky... kedy si mala taký tlak? v pokoji? pomôže magnézium, ale na tak vysoký tlak už nestačí...

mogaa
7. nov 2019

@havedka dala to doktorka holter, poslala na internistke? Na úpravu tlku je výborná imelová kúra a cesnek a magnézium.....ak mávaš vysoký tlak len doma , skús vymeniť baterky v tlakomeri a správne si merať tlak(v sede, manžeta 2cm nad lakťovou jamkou, manžeta na úrovni srdca - ak máš ruku spustenú ukáže ti vyšší tlak), 10min.predtým nejesť, nepiť, žiadna námaha....tlak sa počas dňa mení, môže vyskočiť pri/po námahe alebo naopak aj keď si v klude, pri rozčúlení, pri strese(niekomu vyskočí napr.u lekára)....Tlak sa odporúča zmerať 3x po sebe(po pár minutach) a spriemerovať, lebo plnoautomatické tlakomery nie sú uplne presné, najpresmejšie sú tie klasické s počúvadlom...meraj si ho určitú dobu min.2-3týždne 2x denne v rôznych časoch(nie hned po tabletkách) a s výsledkami k doktorke(pri kontrole)....podľa zistených hodnôt bude vedieť či ti dať holter alebo stačia dané lieky čo máš...ak ti len teraz nasadila lieky na tlak trvá aj 2-3týžden kým zaberú ak nenasadila a opäť ti tak vyskočí - zbehni kludne na pohotovosť aby ti ho znížili že sa zle cítiš - to v prípade ak ti doktorka nedala lieky lebo si myslela že je to ojedinelé.....ak to mávaš častejšie - určite potrebuje lieky na úpravu tlaku, samozrejme môžeš vyskúšať aj tie alternatívy - schudnutie, cvičenie, zdravý živ,štýl, imelová kúra, cesnek(denne nie raz za čas)....

gabrielikta
31. mar 2020

@havedka očividne nemáte správne lieky.Odporúčam si každé ráno a večer merať tlak a hodnoty zapisovať.Potom to ukázať lekárovi.Ten by mal potom na základe toho prehodnotiť liečbu.