Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skákavý prst

brnka
5. júl 2012

Má niekto skúsenosti s touto diagnózou? Po prvom pôrode sa mi začal zasekávať prst na ruke, neskôr sa to upokojilo a teraz po druhom pôrode je to stále častejšie a dokonca bolestivé.

brnka
autor
7. júl 2012

takze nikto????

amdeis
7. júl 2012

@brnka ak tym myslis, ze pri ohnuti prsta sa ti v urcitej polohe zasekne v klbe a ty si ho musis uvolnit aby sa mohol opat "slobodne" hybat, tak ja som to mala tiez v tehotenstve. Ale ja som mala syndrom karpalneho tunela a toto som povazovala za tak malo obtazujuce oproti SKP, ze som to an neriesila. Ale je pravda, ze po porode mi skakave prsty prestali a SKT sa vyrazne zlepsil i ked uz nezmizol. Skus popisat aj ine problemy v tejto oblasti, teda ak mas.

brnka
autor
8. júl 2012

@amdeis , ano presne tak, prst sa zasekne a ja si ho musim "vyrovnat". Dost to zneprijemnuje bezne cinnosti..... Navyse ma pri zovreti dlane ten prst (alebo klb) boli a mam pocit, ze prst je aj trochu opuchnuty.....a je teraz je to horsie ako v tehotenstve.

zuzulienka1973
20. júl 2012

@brnka Aj ja to mam.Ale mna niekedy bolievaju vsetky klby na prstoch.Chystam sa s tym ist k lekarovi

brnka
autor
22. júl 2012

@zuzulienka1973 , tak potom daj vediet, ako si dopadla 🙂

rough
22. júl 2012

@brnka mne to zacalo po porode. Palec na pravej ruke a najotravnejsie to bolo pri prebalovani. Trochu sa to odvtedy zlepsilo, uz sa "nezasekava" iba preskakuje, ale u lekara som to zatial neriesila.

brnka
autor
10. dec 2012

@amdeis
@zuzulienka1973
@rough , dievcata, tak sa hlasim - odhodlala som sa dala som si to rezat - zakrok trval cca pol hodinu - rozrezali mi putko v dlani, cez ktore sa klze slacha (tak mi to vysvetloval doktor). Ked mi to otvoril, hovoril, ze mam o cca 4 mm zhrubnutu slachu, kvoli tomu sa to zasekavalo. Som uz vyse mesiaca po este to mam take stuhnute, ale prst sa nezasekaaaava 🙂

zuziq
10. dec 2012

tak neviem ci je to tiez ono, ale ja to mam na prostredniku pravej ruky od prveho tehotenstva
. Vyrazne mi na to pomaha pravidelne branie magnezia. momentalne po porode mam problem prst zohnut, pred tym sa mi stavalo ze sa mi vacsinou v noci prst zasekol a nevedela.som ho vyrovnat, o bolesti pri tom nehovorim... ani som nevedela ze sa to da operovat 😕

amdeis
11. dec 2012

@brnka tesim sa, ze sa prstek nezasekava a zelam len a len zlepsenie. drzim palce. 🙂 daj o sebe vediet ako sa ti dari.

erulka77
3. okt 2016

citam ze tu dlho uz nikto neprispel ale skusim sa opytat skusal niekto dlahovanie , ak ano pomohlo, lebo som tiez zvolila tuto moznost a som zvedava na vysledky aby som sa operacii vyhla pravu ruku po operacii uz mam

weexen
23. apr 2018

mne sa zasekávajú prsty......malíček a prsteník na oboch rukách, mám to asi 7 rokov, dá sa povedať, že je to stále rovnaké, nezlepšuje sa to, ani nezhoršuje, máte niekto nejaké metódy, ktoré by pomohli ?

stelka14
1. okt 2019

Som po operácii skákavého palca...je to super pocit, bez bolesti...škoda, že som neišla skor, rok som bola v bolestiach , brala injekcie kortokoidne a tak či tak som musela ísť to na operáciu.

stelka14
1. okt 2019

@weexen...treba ísť ortopedovi...a ten zrengenuje a zistí o čo ide, či to je skákavý palec...ja som po operácii a teraz chodím na rehabilitácie...je to super pocit.bez bolesti...🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli