Sklerodermia. Máte s ňou skúsenosti?

janka10
5. feb 2007

chcela by som vediet ci ste niekto poculi o tejto chorobe,alebo ma niekto s touto chorobou skusenosti,potrebujem vediet co najviac ☹

consti
5. feb 2007

janka dá se toho hodně najít na netu.Jinak já o ní vím jen to, co jsm psala na mojasvadba 😉 .pa

janka10
autor
5. feb 2007

ja som presla net yo vsetkych stran nic povzbudzujuce tak skusam kde sa da

consti
5. feb 2007

jani tak to fakt nevím.Nejlepší je se poradit s lékařem.ty máš skleordermii?

musko
5. feb 2007

Janka, napišem Ti večer do IP, traz nemám toľko času. Si chorá Ty, alebo niekto iný?

janka10
autor
5. feb 2007

mam to asi ,mam taky tvrdy flak na pravom boku bola som u kozneho,pozrel a povedal mate sklerotizaciu koze,ani som nevedela co to je tak patram a vobec sa mi to nepaci ,brali mi krv atd,berem penicilin a o 3 tyzdne budem vediet co dalej

consti
5. feb 2007

janka pokud by šlo jen o kožní formu, tak se s tím dá žít 😉 .Držím pěsti!

ramzesa
5. feb 2007
janka10
autor
5. feb 2007

este nie akurat som sa na to pozerala,prestudujem,diiik

marya
27. feb 2007

Janka, na "mojasvadba" je jedna kočka, čo rieši presne túto chorobu, skús sa tam mrknúť 😉 a držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂

droby
27. feb 2007

http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...
tu je o tom uz daco a aj kocka ktora ma sklerodermiu 😉

stefy
8. mar 2007

Ahoj janka 10, moja segra má sklerodermiu už od 18 rokov, teraz má 31. Bol to najprv taký bledý fľak na koži okolo pupka, objavilo sa jej to po celodennom opekaní sa na kúpalisku, prišla domov taká opálená, spálená, že sme ju takme r nespoznali. Absolvovala vyšetrenia, zobrali jej vzorku a možno niečo aj užívala.Časom sa jej to objavilo aj na pleciach. Nejako sa tým užnezaoberá, vo veľkom navštevuje solárko aj more, ale fľaky ostali ale nepridávajú sa. Ešte moje pozorovanie: je chudá a často sa vyhádže po rôznych potravinách, tak si musí dať pozor čo jedáva. Držím palce!

deina
8. mar 2007

Ak vies po anglicky, tak sa pozri sem:

http://www.sclero.org/medical/symptoms/sjogrens...

Ak radsej po nemecky, tak sem:

http://www.sclero.org/lang/german/types-of-sd.html 😉

jully
18. mar 2007

Jani, ja mam tiez tuto prapodivnu chorobu a dost na mna sedi to co napisala stefy.Som chuda a musim si davat pozor co zjem inac sa vyhadzem (akne) Zacala som mat podobne priznaky ako ty vo svojich 15 rokoch. hnedobordovy flak na bruchu ktory sa taha az na chrbat tam sa triesti, dalsie lozisko mam na celej lavej ruke a taha sa mi na krk.
Lekari mi odobrali z toho aj vzorku a poslali na histologiu a sucho skonstatovali to co uz im bolo jasne. Preliecili to penicilinom a zatial je to vklude. Robili mi aj rozne vysetrenia na imunitu .Uz sa s tym netrapim,je to stale rovnake a nerozsiruje sa mi to. pravda je ze ked som v lete opalena tak to tak velmi nie je vidiet,chodim aj do solarka no nie koli tejto chorobke. mam 31 rokov dve deti. Jedine coho sa desim je to ci to nemoze prejst do tej horsej formy a to je ta vnutorna. Nijako ma to neobmedzuje v pohybe. A ak si citala ten clanok o Dase v narodnej obrode tak sme na tom celkom dobre. neboj bude to ok.

maik
6. máj 2008

Zdravim vás, sklerodermia sa da uspešne liečiť na prírodnej báze, bez vedľajších účinkov, bližšie info napíšem každému osobne. Je to overené a potvrdené aj z lekárskeho hľadiska.

princeznicka.
8. máj 2008

maik,mozes mi prosim ta poslat do IP? Zaujimalo by ma to z lekarskeho hladiska. dakujem ti

saskarisko
8. máj 2008

Jani,
pridavam sa, ak chces nieco vediet posli mi IP.
Maik no tak to by zaujimalo aj mna, posli mi prosim IP

jaho186
26. aug 2008

Ahoj maik mohol by si mi bližšie info poslat na jaho186vpost.sk Vopred dakujem.

jaho186
26. aug 2008

Opravujem jaho186@post.sk

emoemo
24. okt 2009

rad by som poziadal nick maik z odpovedou z 6. květen 2008 v 18:16 ohladom liecby sklerodermie prirodnymi pripravkami a vedel o tom nieco viac ak mozem

blanka.hornikova
5. feb 2010

PROSBA NA MAIKA:
Aj ja mam sklerodermiu cirkumskripa morfea, viacloziskovu. Mam ju uz 6 rokov a da sa s tym zit, flaky mam hlavne v oblasti driekovej chrbtice, loziska maju aj od 2 do 25 cm, urcite je potrebne denne mastit, obcas aj Kortikoidom, ale vhodna je aj Indulona nechtikova, koza od nej zmakne.

Maik, prosim ta, mohol by si mi zaslat tu liecbu na bylinnej baze? Velmi by mi to pomohlo a zo srdca ti vopred dakujem. Adresa: blanka.hornikova@pobox.sk

dadulik
9. feb 2010

poprosim, maika aj ja na adresu: dada009@azet.sk
dakujem

dafo155
7. okt 2010

prosim majku posli mi to na adresu dafo155@azet.sk

jani1974
24. nov 2010

@maik ahoj maik, mohol by si mo poslať informácie o tejto liečbe na prírodnej báze? kadlecova.jana@centrum.sk

maik
26. dec 2010

Ospravedlňujem sa Vám, dlho som na tejto stránke nebol, napište mi na môj nový mail: marek.nwa@gmail.com, každemu rád odpoviem, v prilohe pošlem odb.prispevky.

zuzka_w
16. nov 2011

ahojte spolubojovnicky so sclerodermiou, napisal Vam niektorej maik ako sa da liecit sclerodermia na prirodnej baze ? Nasla som tento prispevok, ale vidim, ze diskutovat tu uz nikto nechodi takmer rok ☹ Je uzvreta tato tema ?
To by mi bolo luto, bola by som rada, keby ste sa pridali s Vasimi radami, napadmi, skusenostami ako bojovat proti tejto komplikovanej chorobe ...

icerna
7. júl 2014

Ahojte,asi sem uz nik nechodi. Zaujimalo by ma,ako vam postupuje choroba,co na nu beriete a ci niekto neskusal odstranit flaky laserom. Budem rada,ked sa niekto ozve 😉 pekny den

lenocka1979
30. apr 2015
martina8152
5. máj 2015

@maik mohla by som poprosiť informácie o liečbe má prírodnej báze sklerodetmii

ivulik211
28. sep 2020

ahojte, asi sem už nikto nechodí. prosím ak mate skusenosti možno aj s prírodnou liečbou dajte mi vedieť. synovi diagnostikovali nedávno. zatial iba zistujeme či lokalna alebo systemová a modlime sa, dúfame v tú lahsiu formu. dakujem