Sklerotizácia a kompresívne pančuchy

jakubkoste
10. mar 2014

Ahojte,rada by som sa opýtala, ktoré máte za sebou sklerotizáciu ako dlho ste nosili kompresívne pančuchy,ďakujem

matula211
10. mar 2014

Mali by sa nosiť stále...už len preto, že máš dôvod ísť na sklerotizáciu...ale ja som si ich cca po tých troch dňoch dala dole..teraz si ich dávam len občas, raz za mesiac, dva...a ver mi, že mám zase dôvod ísť na sklerotizáciu...keby som ich nosila pravidelne, dôvod by možno nebol🙂)

niki101988
10. mar 2014

@jakubkoste Ahoj ja som prvú sklerotizáciu podstúpila cca mesiac po 20tke, nosila som pančuchy asi 6 týždňov, dva roky krásne nožky, pravidelne Ascorutin, potom som pribrala cca 6 kíl a žilky mi začali na stehnách praskať a potom po celých nohách. Teraz pomaly chudnem do povodnej váhy a chystám sa na ďalšiu sklerotizáciu. Kompresné punčochy nosím len občas do práce, skor by som odporúčala športovať a pod. Apropo ak máš problémy so zrážanlivosťou krvi či žilami celkovo ani kompresné punčochy Ti nepomožu

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niki101988
11. mar 2014

@mk7 Trvalo to mesiac kým mi zmizli modriny a celkom dobre to vyzeralo kým som nezačala žrať 😀

bebaa
13. mar 2014

@jakubkoste
@matula211
@mk7
@niki101988 ja som bola dnes prvy krat.... V ambulancii mi Nohy obviazali facom... Chcem si kupit pancuchy ale netusim ake.... Podkolienky? Na cele nohy? Poradte...alebo dajte link.....dik.

jakubkoste
autor
14. mar 2014
matula211
14. mar 2014

Určite silnejšiu kompresiu a určite stehenné...nemáš náhodou nárok ich dostať v ambulancii? ja som mala nárok ich dostať 2 x za rok, čo je síce málo, ale pomôže...lebo inak stoja aj okolo 30 €...ja som bola v Blave vo fakultnej, tam mi ich predpísali hneď po zákroku...teda neviem, či aj rovno nedávali tam..to už si nepamätám, bolo to dávno..

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bebaa
14. mar 2014

@mk7 muz mi bol kupit podkolienky aj so spickou.... Nevadi...

terezka1947
27. mar 2014

no,baby,mna ta skelrotizacia tiez caka...a bojiiiiim,bojim....ale nohy tiez bolia,takze si nepomozem....ale zaujimalo by ma,ako dlho trvala vasa rekonvalescenica,resp.ci vam to dodatocne dopichavali,lebo vraj aj to sa zvykne a kolko ste asi platili...nech sa uz konecne rozhodnem,ci ist,,ci neist ☹

rachel978
27. mar 2014

Ja som bola dvakrát v priebehu mesiaca, napriek tomu mi jedna žila vyskočila na inom mieste. Proste genetika asi nepustí, aj keď sa rozkrájam. Tak som si to zariadila tak, že pančuchy nosím vždy až na nejaké výnimky, kedy pančuchy nechcem, napr. v lete na dovolenke.

Ja som poctivá a pančuchy, stehenné, nosím tak často ako sa len dá. Už som si na nich aj zvykla a vždy ráno prvé čo urobím idem do sprchy, potom vyložím nohy hore o stenu a oblečiem pančuchy, tak do 15 min. sa to dá, potom je už neskoro veľmi sa tam krv nahromadí. Ja som si povedala, že radšej budem nosiť pančuchy ako neskôr riešiť bolesti nôh a modré nohy. Teraz keď si ich dám večer dole, tak je to pohoda. Niektoré kolegyne sa mi čudujú že prečo stále nosím tie pančuchy, pritom aj oni majú kŕčové žily ale nič pre to nerobia.

terezka1947
29. mar 2014

@rachel978 a ako si fungovala s pancuchov po sklerotizacii?ja sa dost bojim trombozy ☹
mohla si normalne chodit?a kolko si mala pancuchu nonstop na nohe po zakroku?a este ma napadla dalsia otazka....bola si na dopichovanie tej latky?

rachel978
29. mar 2014

@terezka1947
Pančuchy, ja som mala stehenné, som nosila vkuse asi 4 dni, tie dni sa ani sprchovanie nedalo, len tak sa nejako poumývať. Po 4 dňoch som dala dole mohla som sa aj osprchovať, ja som si dala stoličku do vane a tak som sa umývala, že by som nohy nezaťažila a hneď pančuchy naspäť. Prvé dni som mala nohy ako keby v ohni, vykladala som si ich na veľký vankúš keď som spala, najviac ma boleli v noci. Chodiť som mohla normálne, práve že musíš chodiť, Po zákroku sa musíš hneď isť prechádzať, tak aj ďalšie dni čo najviac chodiť a chodiť. Áno bola som na dopichovanie. Najdôležitejšie je aby si mala dobrú veľkosť pančúch to je najdôležitejšie.

monnniiika
25. okt 2016

Prosím vás, ako vyzerajú vaše nohy po zákroku, resp. po čase? Som objednana na sklerotizaciu prvykrat, no dnes ma jeden pan vystrasil ked mi ukazal ako scerneli nohy a ze mu strasne trpli po zakroku, ze nemohol spat... Ako mna tie zily nebolia, skor by som na to sla kvoli prevencii any sa to nezhorsovalo casom a kym sa to da, pocula som, ze to je najjednoduchsie zo vsetkych moznosti, nakolko mam male deti a najmensie este dojcim, dakujem vam vepred za skusenosti

supolienka
5. nov 2016

Ma to caka tiez, sklerotizacia. Pancuchy nosim dnes treti den. Esteze je zima. Neviem si predstavit, to ako ste s tym fungovali na jar a v lete??? A to akoze uz ich musim nosit"navzdy"?😂

kissovak83
12. nov 2016

Kocky prosim kde ste si dali robit sklerotizaciu? Odporucte prosim dovreho lekara ;)

monnniiika
13. nov 2016

Ja idem o dva tyzdne v Presove u mudr. Vaška, vraj je profik, mozem dat potom vediet ako to dopadlo. Pancuch y nosim len pol roka a v lete mi lezali v skrini ;) som zvedava co bude po sklerotizacii ci budem mat na nejaky cas od nich pokoj...teda potom ako si ich 6 tyzdnov uzijem naplno 🙂

elief
13. nov 2016

Ja nemam za sebou sklerotizaciu, ale mam obe nohy operovane klasickou operaciou, a pancuchy nosim stale.. Od posledneho tehotenstva, takmer 15rokov.. Radsej pancuchy, ako unavene a tazke nohy...

supolienka
14. nov 2016

@elief ked ja mam praveze unavene a tazke nohy viac po tych pancuchach, ako bez... takze tomu nerozumiem. Nosim ich asi 2 tyzdne a zopar dni som si ich nedala a nohy boleli ovela menej ako v pancuchach

elief
14. nov 2016

@supolienka mozno je individualne, mne je lepsie v nich, a samozrejme nohy vykladam, sprchujem chladnou vodou... Ja v robote sedim denne 8,5 hodiny, co pre nohy nieje bohvie co...

monnniiika
15. nov 2016

@supolienka mate dobru velkost? Zmerali vam nohy? Ci to nemoze byt v tom...

supolienka
15. nov 2016

@monnniiika tak hadam ano.... Zmerali mi clenky a stehna. Nemoze to byt o zvyku? Ja som teda cakala nejaky zazrak, ze nohy nebudu boliet, lenze jeden vecer som fakt ze si vravela, ze dokelu, to co za bolest, taka tu este nebola. No ved uvidim dalej.

kissovak83
15. nov 2016

Dakujem Vam ale ja potrebujem nazor niekoho v lokalite Ba,kto robi sklerotizaciu...a financne ma to nezruinuje 🙂

madana
15. nov 2016

@kissovak83 v KE MUdr Arendarcik

kissovak83
15. nov 2016

@madana potrebujem v BA

jakubjakovae
21. jún 2020

@monnniiika
@bebaa baby...ake nohy mate dnesk..pomohla sklerotizacia?