Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sisa_s
13. sep 2019

Skleroza multiplex je difuzne demyelinizacne ochorenie, takze typicke su rozosiate loziska po mozgu a mieche, straca sa myelin z obalu nervov... Popisali ste typicke priznaky, poruchy zraku, poruchy motoriky, trpnutie koncatin

pininka1
13. sep 2019

Určite navstiv tu stránku čo je tu na mk, sú tam zlatí ľudia, mne veľmi pomohli, ale zároveň som aj zistila že tato diagnóza môže mať milión rôznych prejavov a že nie každý musí mať lezie a nie každý na rovnakom mieste a pod.

win_gi
13. sep 2019

@tikalka jedna z najnevyspytateľnejších chorôb raz je dobre raz horšie, niekomu sa to prejavuje slabo inému viac

tikalka
autor
13. sep 2019

@win_gi ďakujem ale mohla by si mi napísať príznaky a tie ataky čo mám čakať aký atak ako to prebieha ten atak vďaka

tabakmirka
13. sep 2019

Tie ataky sú veľmi rôznorodé. U niekoho je to tŕpnutie rúk, nôh, u niekoho problém s koordináciou, so silou, svalmi, je to veľmi individuálne.

sisa_s
13. sep 2019

Prestudujte si tuto stranku 🙂 je tam asi vsetko http://www.smkompas.sk/

tikalka
autor
13. sep 2019

@sisa_s ďakujem super článok

chichua
13. sep 2019

@tikalka boreliozu ste nemali?pripadne si ju dajte vysetrit

tikalka
autor
13. sep 2019

@chichua áno mala som ale teraz ju momentálne nemám výsledky krvi mi nepreukázali nijakú boreliozu krv mi bola brána len nedavno

chichua
14. sep 2019

@tikalka to,ze vam nevysla z krvi nemusi znamenat,ze ju nemate. Tie testy nie su najspolahlivejsie, SM moze sposobit aj chronia borelioza,
Ak mate facebook a zaujima vas to skuste sa pozriet semhttps://www.facebook.com/groups/1351718151511643
Musite poziadat o clenstvo

sisa_s
14. sep 2019

@chichua prepacte, ale vy ste lekarka?

tikalka
autor
14. sep 2019

@chichua ďakujem myslím si že to moze byť aj borelióza

sisa_s
14. sep 2019

@tikalka mali ste odber likvoru aj?

tikalka
autor
14. sep 2019

@sisa_s nie nemala stalo sa mi to nedávno to tŕpnutie tela a jazyka a tak mAm zmenu konjuktivnych funkcií na ľavej strane aj vidím zle na ľavé oko ale SM to nieje povedala mi to jednA ktorá je radiolocka v pondelok idem k nervovej tak som zvedavá čo povie len to tŕpnutie má dosť štve niekedy mám také stavy ako keby som mala porážku necítim si ani ruku ani nohu a zle vidím a to tetaniu nemám čo som si myslela že to bude to

chichua
14. sep 2019

@sisa_s nie som lekarka,ale som v skupine,kde maju ludia podobne problemy ako pani a je za tym borelioza,kludne si pozrite aj vy tu stranku,su tam ludia co maju aj SM,a su rozne zahranicne studie o borelioze,chlamydiach v suvislosti s SM a inymi neurologickymi ochoreniami

danielahamar
15. sep 2019

Mňa sa prvé pytala neuro, že či chalanovi niečo netrpne, tiež ma lezie v hlave, našťastie SM sa nepotvrdila, každého pol roka má mri, v ambulancii pre SM som bola už tiež, podľa mudr. negatívne, aj likvor negat. boreliozu nemal. Všetko negatívne. Lezie mal starého pôvodu, o týždeň ideme zas, tak verím, že sa nič nezmenilo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli