Skolióza v tehotenstve

wiwihc
25. máj 2020

Dievcata, ako ste riesili bolest chrbtice v tehotenstve? Mam rocnu dcerku a dvyhat ju je pre moj chrbat zaberak. Ked sa nauci chodit bude to lepsie? Dakujem 🙏

emilka_1
25. máj 2020

@wiwihc mne osobne nebolo zatiaľ jednoduchšie ako teraz, keď malý chodí. Netreba za ním vkuse behať, aby si neublížil; keď niečo chce, ide a vezme si. Keď ho vykladám z auta, prejde si pekne sám, aj po schodoch už. V tomto je to super. Tiež mám skoliozu a som tehotná, no aj bez toho by som ho nedvíhala viac než je nevyhnutné. Celkovo som ho nikdy na rukach príliš nenosila.

vittekovaveva
25. máj 2020

@wiwihc ja mam dost zlu skoliozu, bala som sa co teho ale zvladla som to.. najhorsie je podla mna obdobie kt mame terat ze uz ma 10kg co je uz celkom zaberat, vyberat a davat do postielky, do ohradky, behat za nou lebo vsade lezie.. na rukach ju nejak dlhodobo nenosievam.. max chvilocku.. ale musim cvicit a spevnovat okolite svaly.. snad ked uz bude ista v chodzi verim ze bude lepsie

wiwihc
autor
26. máj 2020

@emilka_1 kolko ma maly rockov ked teraz cakate druhe? A ked ste maleho kym nechodil nosila bolieval Vas chrbat?

emilka_1
26. máj 2020

@wiwihc Malý má teraz 16 mesiacov, chodí asi 2-3 mesiace.
Predtým ma chrbát nebolieval, ja každý deň cvičím jogu, takže na chrbticu to veľmi pomáha, no teraz som v 7 mesiaci a už je to ťažšie, zároveň tá bolesť je pre tehotenstvo prirodzená a asi sa s tým viac nedá robiť, iba porodiť 🙂 a nenamahať sa. Dieťatko netreba stále na ruky a naučí sa 😉

wiwihc
autor
26. máj 2020

@emilka_1 dakujem pekne za odpoved. Prosim nemate link kde je jednoduche cvicenie jogy? Idem skusit aj ja!

emilka_1
26. máj 2020

@wiwihc ja cvičím podla tejto už niekoľko rokov, je to kanál v angličtine, ale má super cviky a je príjemná, nie ako niektoré znudene 😀

https://www.youtube.com/watch?v=5apd90nRh8g
wiwihc
autor
26. máj 2020

@emilka_1 dakujem 🙏
Zajtra idem skusit ... prajem vsetko dobre 😉