Skúšam surovú stravu

siskaa86
14. feb 2021

Skúšam surovú stravu
Dala som si aj suchú pohánku a ryžu natural len neviem či sa to môže a či to telo vie stráviť alebo sa vylúči von..
Aj iné obilniny chcem skúsiť ale zasa aby som z nich aj niečo mala keď budú surové

cookie29
14. feb 2021

@siskaa86 to je fajne valentínske menu 😂

nnnuuunnn
14. feb 2021

ked este zijes, tak asi sa može 😀 ved aj kone zeru suché seno 😀 mozno by nebolo zle si o tej surovej strave nastudovať, lebo nemyslím si, že je to takto myslené 😀

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siskaa86
autor
14. feb 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siskaa86
autor
14. feb 2021

@viestta to znamená že keď je to nrpodrvene a nenamocene nestravi sa z toho nič?

0silvia0
14. feb 2021

@siskaa86 aj si si o surovej strave nieco nastudovala? Podla tvojej zalozenej diskusie mam pocit, ze ani nie,...

siskaa86
autor
14. feb 2021

@viestta ale tuším sliepky zobu aj celé zrnka

elizabet173
14. feb 2021

@siskaa86 to ako fakt si zobala surovu ryzu a pohanku? Dobre to chapem? Nechces si najskor nieco nastudovat o surovej strave, kym sa do toho pustis? Lebo aj tatarsky biftek je surova strava 🙂

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trema
14. feb 2021

Pohanku jem bezne surovu, ale namocim si ju na noc do vody a do rana je makka, ale surovu tvrdu ryzu??

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
14. feb 2021

@siskaa86 ak surove obilniny, tak najprv namocene a nasledne naklicene, to iste strukoviny

tenerifka
14. feb 2021

@siskaa86 ak si sa doteraz stravovala klasicky, chod na to velmi pomaly, lebo to tvoje travenie nemusi zvladnut

zuzubb007
14. feb 2021

mňa zaujíma aké výsledky má priniesť jedenie surovej stravy? takúto kravinu som ešte nepočula to bude dáky novodobý výmysel ako si čo najrýchlejšie zničiť zdravie

tenerifka
14. feb 2021

@zuzubb007 to nevadi, ze si este o tom nepocula, ved existuju aj ludia, co bez klobasy a slaniny nedokazu nic zjest.
Pre niektorych ludi je to kratkodoba ocista organizmu od chemikalii, pre inych dlhodoby zivotny smer, vola sa to RAW stravovanie. Ale ako vsetko, treba si o tom dopredu vela nastudovat, lebo zle nastavene to.moze uskodit

siskaa86
autor
14. feb 2021

@viestta ale veď v žalúdku to kyseliny nejako rozložia nie?

siskaa86
autor
14. feb 2021

@tenerifka ty sa tak stravujes?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
14. feb 2021

@siskaa86 nie, ale viem, o com je rec. Manzel sa tak chvilu stravoval, ma diabetes 2.typu, hodnoty mu klesli takmer na uroveñ zdraveho jedinca a to bez liekov, ale je nedisciplinovany a nevydrzal to dlho

siskaa86
autor
14. feb 2021

@viestta ale veď to je škrob a ten sa tam rozloží alebo vyplaví z nej nie?

siskaa86
autor
14. feb 2021

@tenerifka a čo jedol

dskjhfdlkdjhl
14. feb 2021

@siskaa86 skus trochu googlit, zvycajne to pomoze. Ja som len tak hodila do googla surova strava a hned tu mam recepty, tak si mozes nieco pripravit:
https://www.syrova-strava.cz/recepty-raw-food/
A este by si mohla popisat, aky kulinarsky pozitok si mala z tej surovej ryze.

tenerifka
14. feb 2021

@siskaa86 jedol raw stravu, a najma vela klickov zo strukovin +semiacka, uplne ale vylucil obilniny. Musis si o tom najprv vsetko nastudovat, ist na to postupne

cookie29
14. feb 2021

@siskaa86 sa vážne chceš prirovnávať k sliepke? 😂

Mimochodom ryža obsahuje aj arzén. Základná zložka napríklad jedu pre potkany.

tenerifka
14. feb 2021

@cookie29 arzen obsahuje vsetka ryza-surova aj varena, ty nejes ryzu?

cookie29
14. feb 2021

@tenerifka úprimne moc nie, nemám rada. A existuje toľko obilnín že neviem prečo by som sa nútila. A keď už tak ju viackrát prepláchnem a varím vo veľkom množstve vody. Spôsob pilav nemusím.

siskaa86
autor
14. feb 2021

@cookie29 surová ho obsahuje viac?a keď sa je surová natural tak sa uvoľní z nej niečo v tele?

cookie29
14. feb 2021

@siskaa86 prepáč, ale Tebe raz ráno preplo a začala si so surovou stravou? Nič v zlom, ale mám pocit, že nič o tom nevieš. Keď sa do niečoho pustím alebo uvažujem tak si predsa o tom niečo zistím...