Skúsenosti s laserovou operáciou očí.Zhoršenie videnia do blízka.

zuzana6860
1. okt 2019

Ahojte, chcem sa vás spýtať či niekto absolvoval operáciu očí laserom na odstránenie dioptrií do diaľky, resp.aky ste mali proces hojenia. Ja som to absolvovala cca 3 týždne dozadu, ale aj keď mám pocit že do diaľky vidim lepšie (ešte stále som v procese hojenia) zhoršilo sa mi videnie do blízka, s čím som nikdy problém nemala. Máte niekto rovnakú skúsenosť? Dakujem

lubi40
1. okt 2019

@zuzana6860 ano mam rovnaku skusenost. Problemy mam napr. pri navliekani ihly alebo ked som si isla triesku vytiahnut. Ale je to aj vec zvyku. To , ze si mala dioptrie do dialky, znamena, ze si nadstandardne videla na extremne kratku vzdialenost, tuto odchylku ti teraz zkorigovali a teda sa ti logicky "zhorsilo" videnie na blizsko. U mna sa na to pozeral aj ocny a vsetko to bolo len o zvyku...

roka84
1. okt 2019

Tiež som mala zo začiatku taký pocit, no postupne sa to upravilo...možno také 3-4 mesiace, ja som veľmi spokojná vidím super do diaľky aj na blízko, len banujem, že som si to nedala urobiť skôr 😉

dankaav
1. okt 2019

@zuzana6860
@lubi40
@roka84 Kde ste prosím absolvovali operáciu? A celkovo ste spokojné, išli by ste do toho znovu? Ja to už pár rokov odkladám a neviem sa odhodlať, strašia ma najmä tým, že pri pôrode sa mi v podstate môžu oči opäť pokaziť..

zuzana6860
autor
1. okt 2019

@dankaav Ja som si to dala robiť v Excimeri v Bratislave, určite by som išla znova aj keď to nie je ešte 100%. Či sa to môže zhoršiť počas pôrodu to neviem povedať, môj laicky názor je, že mi nedáva zmysel ako sa môže zhoršiť videnie pôrodom, keď by tie oči po zákroku mali vydržať dozivotne.

lenyto
1. okt 2019

@dankaav Ja som bola v roku 2012. Odvtedy som mala deticky, rodila som normalne a nezhorsilo sa mi to. Predtym som mala dioptrie 2,5. Som velmi rada, ze som bola, urcite nelutujem 🙂 aj ja som sa tusim vtedy pytala a zda sa mi, ze mi lekar povedal, ze v tehotenstve tam mozu zohrat nejaku rolu hormony, ale u mna sa nic nezhorsilo. Aj ja som bola v Excimer v BA a je tam tusim dozivotna zaruka (aspon vtedy to tak bolo), ze aj keby sa Ti to rokmi nahodou zhorsilo, uz to zoperuju zadarmo.

mia018
1. okt 2019

Ja som bola na operacii očí v Žilpe v Žiline v 2012. Mala som dioptrie -7. Hneď po operácii som videla perfektne,či do diaľky alebo blízka. Jediné čo ľutujem,že som nešla na tu operáciu už skôr. Za dva mesiace ma čaká pôrod tak dúfam,že sa mi nezhoršia.

chicca555
1. okt 2019

som po operacii oci cca 12 rokov a nelutujem 🙂 zahojilo sa to fakt rychlo, do tyzdna som videla ako orol 😀
a tiez mam sem tam problem skor zaostrit do blizka, ale to je asi aj kvoli kazdodennej praci s pc a mobilom...

lulula1990
1. okt 2019

@zuzana6860 je to normálne, časom sa ti to upraví. Tiež som bola v Excimeri.
@dankaav ja som operáciu podstúpila 9timi rokmi. Či by som do toho šla znova ? Pri mojich dioptriach už určite nie, pri vysokých sú už vhodne iné zákroky. Nemusím hovoriť že sa mi dioptrie vrátili, aj keď už nie také vysoké. Plus seroslepota a rozptyl svetla mi zostali ako následky operácie.

luciarobotova
1. okt 2019

@zuzana6860 Bola som v januari v Excimeri,maju dozivotnu zaruku. Tak poriadne ostro som videla az neskor...znamu ocny lekar od toho odhovoril,ze za 5rokov nebude poriadne do blizka vidiet. A mam aj ja problem niekedy do blizka vidiet,co predtym nebolo ..

777januska777
1. okt 2019

No lekári to sami nepodstupuju, teda väčšina, lebo sami vravia, že to ešte nie je dosť preskúmané a nevie sa ešte ako to bude vplývať na oko po rokoch. Tak ak to není vážne nevyhnutné ja by som do toho tiež asi nešla. Ja okuliare nenosím, ale manžel sa o to jednu dobu dosť zaujímal, lebo ma dosť veľké dioptrie.

saluda
1. okt 2019

Ja som sa na operáciu chystala 15 rokov a keď som sa konečne dokopala, tak ma na kpnzultacii dr. odhovorila, že by som iba vymenila okuliare do diaľky za okuliare do blízka. Skôr či neskôr, hlavne už v mojom veku. Takto s dioptriami 2,5 bude neskôr stačiť, že si dám dole okuliare do diaľky a zaostrim do blízka. Tak som si povedala, že usetrim 1800 eur a prvý krát v mojom živote som sa s tým zmierila a šla som si radšej kúpiť pekne okuliare 🙂

terezka1947
1. okt 2019

@777januska777 presne tak.....dozivotna zaruka coho???
Operovat sa oko neda 3-4-5x....a stale je to.operacia.
Pokial clovek ozaj nema vysoke dpt rozhodne si to je potrebne zvazit.
Celkom zaujimavy postreh,kt.vidim aj ja-lekari,co oci operuju,okuliare casto maju..preco asi?

lubi40
1. okt 2019

@dankaav ja som bola v excimeri v BA. Som velmi spokojna a urcite by som isla zase. Mala som -5.5 dioptrie, teraz som 4 roky po operacii a stale uplne v pohode.

evelyn0303
1. okt 2019

Najlepsie zivotne rozhodnutie, ja v Neovozii,nikto tam nemal okuliare len opticka ;D cely rok som si nekupila kusok oblecenia este splacam peniazky, stalo ma to 2440€ metodou Smile 3D vsetko zoperovane 1laserom
Mala som roky dioptrie 2,5 co je dost bez okuliarov a sosoviek vidis prd makovy
Urcite so to Dajte urobit a dlho nerozmyslajte
Ja som sa objednala v noci a opar dni termin :D

terezka1947
1. okt 2019

baby,vase oci,vase peniaze....vase rozhodnutie.
ale skuste sa aspon lekarov opytat,co ta dozivotna zaruka vlastne znamena....a co zahrna.
aby ste boli aj informovane...nie iba zaplatili.

roka84
3. okt 2019

@dankaav Mne to robili v BB v izak Vision centre...neľutujem vôbec...aké dala dom ti to urobiť až po dvoch pôrodoch...tiež som mala pred tým rešpekt urobiť dať si to pred porodmi...za mňa veľká spokojnosť...chystá sa aj môj muž...očná mu odporučila dioptrie a minule mu hovorím, že kedy si pôjde vybrať rám a hovorí, že pôjde aj on na operáciu 😂

kris_ttina
12. júl 2020

Zdravím, ja by som sa chcela opýtať keďže máte skúsenosti s laserovou operaciou, ako dlho ste mali červené alebo podliate oči? Kedy Vam to začalo zchadzat? Dakujem pekne 🙂

roka84
13. júl 2020

@kris_ttina mne osobne trvalo asi týždeň, jed som s očami fungovala bez problémov, úplne v pohode....mám známu, ťa hneď...mňa osobne oci boleli, rezali, ale dá sa to vydržať...po týždni ani náznak ničoho

emiliamilka
13. júl 2020

Ja mám tiež dotaz... Treba to riešiť s očným alebo stačí ísť tam kde operáciu robia ? A čo sa týka toho že zrak sa môže počas tehotenstva zhoršiť tak ano hlavne ak skončíte s vysokým tlakom (alebo rovno s preeklampsiou) vtedy sa zrak väčšinou zhorší čo sa stalo aj mne.. tak chcem mať ešte jedno dieťa a až potom ísť na operáciu 🙂

kris_ttina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kris_ttina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palinohavino
5. jan 2021

@zuzana6860 už je lepšie?

lucka11985
31. aug 2021

@777januska777 prosim ta ako silne dioptrie ma manzel? ja mam momentalne -5 tiez mi to lekar moc neodporucal. Vravel, ze to by mi zobrali 2/3 z rohovky, a ze to nie je vyhra.

777januska777
31. aug 2021

@lucka11985 tak ako ty. Tiež -5.

primadona
18. júl 2022

@roka84 ahoj vidíš stále dobre?

roka84
18. júl 2022

@primadona áno, stále rovnako dobre...klop klop

zuzana6860
autor
19. júl 2022

Vidím výborne...uz sú to 3 roky od operácie a neľutujem. Zlepšila sa kvalita života a komfort