Skúsenosti so šošovkami

lucinka2811
25. mar 2014

Zdravim baby, chcem sa opytat ake mate skusenosti s sosovkami. Chcela by som ich zacat nosit kedze ide leto a dioptricke okuliare mi vadia (nehovoriac o tom ze ma stale opali podla nich :D ) .... 😉 a ktore by ste mi odporucali. vopred dakujem 🙂

henikav
25. mar 2014

@lucinka2811 Ja urcite odporucam sosovky, nosim ich uz 25 rokov, bez nich si to neviem predstavit. Ja nosim ACUVUE OASYS a na cistenie pouzivam OPTIFREE. Ale kazdemu vyhovuju ine, opytaj sa v optike, zvyknu mat aj na skusku jednoduche balenie, kde je len jeden par

jadodka
25. mar 2014

Ahoj, ja nosim sosovky uz xy rokov...ked som porodila objednala som si znacku Bausch&Lomb Pure Vision tie mam v ociach cely mesiac bez vyberania...aj v nich spim. Predtym som kupovala od Jonsons. Ku sosovkam ktore vyberas kazdy vecer treba kupit kvalitny roztok. Prve 2-3 razy to bol blby pocit davat si sosovky do oci, ale po tych rokoch to zvladam uz aj po tme. Nikdy viac sa nevratim k okuliarom, lebo cez sosovky vidim aj periferne, cez okuli nie. K ocnej chodim 1x do roka, pokial dodrzujes hygienu, pouzivas kvalitny roztok, ocne kvapky nebude ziadny problem

tominka207
25. mar 2014

Ahojte, ja sa už 2 týždeň snažím naučiť sa ich vkladať a vyberať. Neviem či som taká nešika ale mne to fakt nejde a už to pomaly vzdávam. Prosím, prosím poraďte mi nejaké tipy a postupy. Ďakujem

jadodka
26. mar 2014

@tominka207 to chce len cvik, niekomu to ide hned, niekomu ten svih trva...ja som sa prvy druhy den trapila aj pol hodiny 🙂, som sa nato tiez chcela vyprdnut 🙂, ale som rada ze som vydrzala. Ja davam tak ze na ukazovaku pravej ruky mam sosovku, ukazovakom lavej ruky stiahnem dolne viecko, trochu predklonim hlavu, a trochu zboku z pravej strany vlozim do oka, ked davam napriamo tak sa mi to nedari....ja som si nasla takyto postup, prajem pohodove vkladanie a nosenie. Inak niekedy sa mi este aj teraz stane ze to nejde, potom nanovo vycistim sosovku a idem znovu nato 🙂

henikav
26. mar 2014

@tominka207 nevzdavaj to, ako pisala @jadodka chce to cvik, robim to presne ako ona a vyberam sosovku tak ze ju stiahnem na ocne bielko ktore je menej citlive a tak vyberiem. Pri vkladani tiez mozes sosovku vlozit na bielko, to mas jedno, ona sa sama usadi na dobrom mieste. Naozaj to treba len cvicit a nevzdat. Spociatku to aj mne trvalo aj polhodinu, teraz si ich vyberam aj vkladam potme, cestou, s malou na rukach 😀 hocijako, stane sa ti to takym automatizmom, ako jest, pit, soferovat... proste si na to zvyknes a pojde to automaticky. Takisto oci ti budu necitlivejsie. Ja som spociatku slzila, soplila, oci som mala obcas zacervenane a zvykla som si.

ichbinich
26. mar 2014

@lucinka2811:
Sosovky vrele odporucam 😀
Ja mam teraz Biofinity, tie su pre mna super, kvapky skoro vobec nepotrebujem, predtym som mala SureVue a musela som si poobede a vecer kvapkat, niekolkokrat denne.
Mam ich v ociach od pol 7 rano do skoro polnoci, a kvapkat staci mozno raz vecer raz za cas. Roztok mam OptiFree RePlenish.
Ale ake sosovky, to ti odporuci a napasuje optik. Odporucam lekara, ktory robi aj sosovky, mas to jednym vrzom, aj kontrolu oci aj sosoviek 😉
Zo zaciatku je to o nervy, kym su v oku, trapila som sa s tym, ale ako pisu ostatne, je to zvyk.
Ak musim mat okuliare, lezie mi to na nervy. Nemam periferne videnie, musim sklanat a natacat celu hlavu, nemozem v klude varit, lebo sa hned zarosia... O sosovkach zvycajne ani neviem, ze ich mam 😀

petrisorkaa
26. mar 2014

Ahojte, tiež nosím šošovky 14 rokov a mám riadne kruhy pod očami aj vačky a neviem, či mi k tomu "nedopomohli" aj šošovky. Nosím tiež Acuvue Oasys, roztok mám väčšinou tiež Opti-free. Tie ktoré nosíte šošovky dlhšie, nemáte s tým tiež problém?

mirkapal
26. mar 2014

Ak planujes striedat sosovky a okuliare, odporucam zvazit aj jednodnove sosovky. Su sice drahsie, lebo vecer sa vyhodia a na druhy den si davas nove, tzn. nemusis ich cistit, ale ak ich naozaj nechces nosit kazdy den, tak sa v konecnom dosledku oplatia viac. Mne sa viackrat stalo, ze som si kupila tusim mesacne a mala som ich v oku napr. patkrat. Potom som ich po mesiaci vyhodila. Takze teraz kupujem len jednodenne, tiez ich striedam s okuliarmi. A manipulacia so sosovkami je zlozitejsia naozaj len zo zaciatku a ma to tak skoro kazdy, neboj, zvyknes si velmi rychlo.

jadodka
26. mar 2014

@petrisorkaa sosovky s kruhami pod ocami a vackami nemaju nic spolocne! Kruhy a vacky maju aj ludia co nemaju ocnu vadu, tam je iny problem, vacky viem ze to je nahromadeny tuk v tej oblasti, kruhy mozu byt z unavy, malo pijes vodu, dedicnost, moze byt aj iny zdravotny problem

yanni
26. mar 2014

@lucinka2811 ja pouzivam sosovky skoro 20 rokov. Zacinala som dokonca s takymi, co sa museli este vyvarat. Sosovky si daj "napasovat" ocnym lekarom. Kludne mozes vyskusat rozne druhy a vyberies si tie, co ti najlepsie padnu. Ja odporucam skor mäkke, lepsie sa prisposobia. Tvrde ma rezali. Ja striedam s okuliarmi, mam mesacne, skusila som aj denne, ale tie su velmi mäkke a casto mi trvalo dlho pokym som ich nasadila. Cize na bezne nosenie mam mesacne ale si ich vecer vyberam. Denne si sice kupim, ale len na dovolenku.
Znacku ti neporadim, musis vyskusat sama, ktore ti budu najlepsie sediet.

maribell
26. mar 2014

baby a chcem sa opytat ja mam okuliate do dialky.. a ked pozeram do blizka napr. citam alebo som na internete tak si musim dat okuliare dole lebo mi vadia ... bude to tak aj s sosovkami? ..

yanni
26. mar 2014

@maribell no neviem, ale tak mas asi zle okuliare. Ja mam tiez do dialky xy rokov a takyto problem som nikdy nemala. A so sosovkami tiez nie. Isla by som s tym na ocne sa popytat doktora.

winona24
26. mar 2014

@lucinka2811 treba navštíviť buď dr (ktorý sa venuje aj KŠ) alebo navštíviť optiku,kde robia aplikáciu šošoviek .... okrem dioptrií je potrebné zmerať aj zakrivenie rohovky a podľa toho Ti odporučia šošovky.... v každej jednej dobrej optike v rámci takéhoto vyšetrenia dostaneš aj skúšobné šošovky .... ďalšou veľmi dôležitou vecou je ,aby Ti niekto ukázal ako aplikovať šošovky ... ako sa o ne starať....potom je už len na Tvojej šikovnosti ako rýchlo sa to naučíš ... ale ako to už bolo napísané ,je to všetko o rutine a cviku....

KŠ vždy treba striedať aj s okuliarmi .... nie je dobré keď sa nosia LEN KŠ ....predsa len je to cudzie teleso v oku ....

čo sa týka doby nosenia ,kontaktné šošovky su jednodňové ,dvojtýždňové,mesačné poprípade aj 3 mesačné .... záleží ako často ich chceš nosiť...ak príležitostne (napr.šport a pod.) dobrou voľbou sú jednodenné .... sú síce cenovo najmenej výhodné tj najdrahšie,ale zase pokaždé si do oka vložíš sterilne čistú šošovku,ktorú po vybratí z oka vyhodíš .... čiže nie sú potrebné žiadne čistiace roztoky ....
ak chceš šošovky nosiť pravidelne volila by som medzi 2 týždňovými a mesačnými .... odzneli tu už aj nejaké značky ...

asi najznámejšia firma je Johnson&Johnson .... jednodenné od nich sú buď TruEye alebo Moist .... dvojtýždňové Acuvue Oasys alebo Acuvue Advance .... mesačné šošovky momentálne (aspoň na SR trhu nemajú ...kedysi mali Surevue ale tie už nevyrábajú)

boli tu spomenuté aj Biofinity .... veľmi dobrá šošovka určená na kontinuálne nosenie ...tj deň noc ....

je to individuálne...každému vyhovuje niečo iné .... držím palce .... 😉

julinka29
26. mar 2017
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

Ahojte mamky, ja nosim uz roky okuliare ale chcela by som teraz skusit aj sosovky, treba predtymnejake vysetrenie ci ako? dakujem

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz