Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skúsenosti so žalúdočnými vredami

ruzicka603
22. aug 2016

Dnes som bola u lekara,poslal ma objednat sa na vysetrenie kde davaju hadicu do brucha a tak pozeraju co tam moze byt.Lekar mi povedal,ze asi mam zaludocne vredy a ze to je od stresov.No teraz aj v minulosti som prezivala dost stresovych obdobi ale brucho len prednedavnom ma zacal intenzivne boliet.Chcem sa spitat,mate niektora skusenost s touto chorobou a ako prebieha to vysetrenie s hadicou?

simca06022011
22. aug 2016

@ruzicka603 gastroskopia, lahnes si na bok, dostanes do ust kruzok a hadicou ta vysetria. Samozrejme nastriekaju ti usta, hrdlo sprejom na znecitlivenie... ja odporucam zavriet oci a kludne dychat.. nestresovat, tym to bude lepsie 🙂
Vystrenie vredy vobec nemusi ukazat, mozes mat napr. reflux, vela kyseliny, helikobaktrea a co ja viem co. AK by dostanes tabletky a mozno aj nejakuk upravu stravy. Nie je to nic katastroficke, neboj sa 🙂 A nestresuj sa viac... ked prasknu vredy je to problem... ale to hadam nehrozi este 🙂

evina313
22. aug 2016

no gastroskopia nič moc 🙂 ale da sa to zvladnut...daju ti nejaký sprey do pusy aby ti strpla, to je potom take neprijemne, nvies prehltat sliny 😀 no a potom ti tam zavedu taku hadicku, na konci s kamerou a kukaju tam, čo tam je ...vezmu aj vzorku myslim z tenkeho čreva ak sa nemýlim...potom z toho zistuju helicobactera napr. mne z toho zistovali či nemam aj celiakliu. no, treba sa obrniť, vyšetrenie trva par minut, ale je velmi neprijemne....moje grganie bolo počut iste daleko 😀 😀 a po prvom vyšetreni mi lekar hovori : " nebojte sa, nabuduce bude lepsie " ja že : no žiadne nabuduce nebude, ja už toto absolvovat iste nebudem. o par rokov som tam bola opäť 😀 😀 😀
ale podla mna je velmi doležite mat dobreho lekara aj sesetričku. Inak znama si to davala robit v sukromnom centre aj s uspatim, priplacala si 20€ za narkozu.ja som to mala bez narkozy a tiež za 20€. ale mala som skveleho lekara, nelutujem.
a mimochodom...vredy to vbec nemusia byt, može to byt aj ten helicobacter, zapal žaludka...držim palce

simca06022011
22. aug 2016

@evina313 v ktorom sukromnom??? najlacnejsie som nasla za 130EUR ;) Inak az take zle to nie je, ze by to bez toho neslo... taku kolonoskopiu by som aj nedala :Dto by som si uz rozmyslela teda 🙂) nastasite take ma este nepostretlo....

jarkac23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evina313
22. aug 2016

@simca06022011 ja teraz presne neviem ktore to bolo, ale mam pocit že sa to volalo Assiduo...viem že za tu narkozu platila okolo 20, ale netusim, či platila aj za vysetrenie niečo, ale asi hej....pochybujem vsak, že by ona davala 100 za vysetrenie...

maria123
22. aug 2016

vred som mala na dvanastorniku,nie zaludku,lekar je asi jasnovidec,ked to predpoklada bez hadice,len s nou to zisti,prezijes,ako kazdy,ak tam vred je daju ti lieky a je to vybavene,a si ich pacient mozno uz nafurt

simca06022011
22. aug 2016

@evina313 zaujimave... za vysetrenie sa nezvykne platit, ja som teda nikdy, ale ta naroza sa plati komplet.. mozno nieco vymysleli a dali to ceu poistovnu (?), neviem 🙂 Ale to je ina debata, nejdem to tu spamovat 🙂

evina313
22. aug 2016

ja som bola tiež u sukromneho, ale on ma ambulanciu sam, toto assiduo je celé nejake zariadenie

miriamn76
22. aug 2016

@ruzicka603 Ahoj. Pridam moju skusenost. Gastro som absolvovala uz parkrat prvy krat mi zistili helicobactera bolesti mozes mat aj ztoho. Dali mi trojkombinaciu antibiotik a tri mesiace po liecbe vysetruju stolicu ci sa vyliecil. Mne sa asi nevyliecil lebo rok a pol po liecbe mi praskli vredy ihned ma operovali. Vobec som nevedela ze ich mam lekar povedal ze ztoho helicobactera sa zvyknu spravit a samozrejme stres a aj lueky ked casto uzivas napriklad ibalgin. To vysetrenie sa da vydrzat a je lepsie ked zistia a liecia ako nevediet. Od tej operacie chodim pravidelne na vysetrenia istota je istota☺

ruzicka603
autor
22. aug 2016

@simca06022011 Z roboty kolegyna na tom bola minuly mesiac a povedala,ze ked jej vybrali tu hadicu tak vracala krv a odpadla tam pred lekarom.Tak dostala som strach,ze ako to bude prebiehat u mna.

ruzicka603
autor
22. aug 2016

@miriamn76 A ked zistia mi ten helicobacter alebo vredy,to sa da vsetko vyliecit antibiotikami,teda neni nutna operacia?A pocas liecby treba mat kludny rezim alebo sa da normalne fungovat?

evina313
22. aug 2016

@ruzicka603 to že vracala krv...ono trosku to može poraniť hrdlo, ale že by vracala nejak vela, to si neviem dost dobre predstavit a to že odpadla, možno z toho šoku že zbadala krv...ja som dost citlivka a ked som to prežila ja 😀 😀 😀 krv mi nikdy nesla, ani som neodpadla.ale ako som už napisala vyssie, poznam viac ludi, ktorí sa dali uspat a odvtedy chodia na hadicu len tak. lenže predtým musis zas absolvovat predoperacne...na kolonoskopiu by som sa teda ale na 99% uspat dala 😉 ak si z BA, viem poradit výborneho lekara, skvelý prístup...

miriamn76
22. aug 2016

@ruzicka603 mne praskli preto ma operovali helicobacter sa lieci trojkombinaciou antibiotik normalne som chodila do prace a na vredy sa tiez davaju lieky ale to m6slim nie su antibiotika. Od tej operacie uzivam helicid lieky

evina313
22. aug 2016

@ruzicka603 helicobacter sa lieči antibiotikami, taka 3 kombinacia a fungujes v pohode, vredy neviem...ale predpokladam že tam je dieta a lieky, neviem, či sa to operuje...ci nie nahodou až v pripade prasknutia

ruzicka603
autor
22. aug 2016

@miriamn76 a

@evina313 Dakujem za odpovede.

miriamn76
22. aug 2016

@ruzicka603 nemas zaco☺

ruzicka603
autor
3. okt 2016

Mam taku otazku ked sa robi to vysetrenie s hadicou,ma to neake vedlajsie ucinky,myslim tym ci to moze poskodit neaky organ?A ked ma zena bolesti brucha,moze byt ze kvoli tomu sa nedari otehotniet?Mate s tym niektora skusenost?

mamazem
3. okt 2016

Žalúdočné vredy a helikobakter sa dajú riešiť aj čisto prírodné. Prečítajte si viac o Chioskej mastiche (grécka živica) v našom článku https://www.modrykonik.sk/blog/mamazem/album/ne...
alebo priamo na webe www. masticha.sk

janka30
3. okt 2016

@evina313 dobrý večer, môžem poprosiť kontakt na toho gastroenterológ, čo ste písali? Treba žiadanou od obvodnej? Ďakujem.

evina313
4. okt 2016

@janka30 0905618922 - MUDr. Michalko.
uf, ale netusim ci treba žiadanku, už som dlho nebola...
A telefonovat treba asi na viac krát, oni maju tak zvlastne ordinačne hodiny.

janka30
4. okt 2016

@evina313 dakujem. Mne doktorka po odberoch povedala, ze vsetko je ok, na gastro isr nemusim a mne je 24 hodin denne zle od zaludka 😕

evina313
4. okt 2016

Z odberov lekarka akože čo zisti ohladom žaludka? robil mi aj testy na celiakliu, helikobaktera, kukal či nemam vredy, videl zapal....ved skus. je skvelý, hlavne ten prístup. Ale vraj aj to Assiduo je dobre

kapitanmarko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada510
12. jan 2017

Ahojte ja som vcera absolvovala vysetrenie gastroskopiu u MUDr.Michalko a pana doktora mozem len odporucat skvely pristup ... Bola som spokojna a prezila som to celkom v pohode...no mam vredy :/ a cakam na vysledky na test na helicobaktera...mam dietu uzivam Nolpaza ...ste niektora na tom podobne?

kapitanmarko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka3192
27. máj 2020

@evina313 prosímvas aké súkromné centrum to bolo a kde