Slano-horká chut v ústach po operácii

lenka_21
11. jún 2018

Ahojte, som po 2 vaznejsich operaciach. Po jednej z nich mi zostala slano-horka chut v ustach. Centrum chute nezasiahli, takze tam to nema byt. Beriem stale kortikoidy, lieky na opuch mozgu a fyzio roztok. Pred operaciou mi nic nebolo. Verim, ze zoberu lieky a bude dobre...no do tej doby dobre rady co brat, robit... Varia mi vsetko neslane, ale slanost vyraza na jazyk, uz ma aj boli... Neviem co skusit jest, aj voda je slano-horka a boli ma zaludok... Poradte ak viete....

pininka
11. jún 2018

Moja teta toto mala po chemoterapii, pila hlavne citronovu vodu, vtedy aspon necitila taku chut. Podla mna je to kvoli liekom.

lenka_21
autor
11. jún 2018

@pininka dakujem...aj ja verim, ze su to lieky. Dnes by mali zas nieco vysadit. Tesim sa, ze sa to bude zlepsovat...verim tomu! Skusim tu citronovu vodu, ak by teta mala tip este tak budem rada!

pininka
11. jún 2018

@lenka_21 zial teta uz nieje medzi nami. Zanedbanim lekarov jej prisli na rakovinu velmi neskoro a uz sa nedalo nic robit.

lenka_21
autor
11. jún 2018

@pininka to ma mrzi...verim, ze moj pripad bude iny...idem sa uzdravit... 😂

pininka
11. jún 2018

@lenka_21 jasnee, drzim silno palce, pozitivny pristup je podststny

lenka_21
autor
11. jún 2018

@pininka dam potom vediet, planujem robit youtube tutorial... ked sa bude pacit pozries, ked nie nevadi...mna to teraz velmi tesi...

dorottka
12. jún 2018

@lenka_21 s tou citronovou vodou ale opatrne, na zuby je to zabijak

lenka_21
autor
12. jún 2018

@dorottka viem, ale co by pomohlo? Vies poradit?

dorottka
12. jún 2018

@lenka_21 ja som pocula, ze akakolvek zuvacka - ta pachut vraj vznika kvoli znizenemu mnozstvu slin (vedlajsi ucinok liekov), tak to treba trochu vraj stimulovat. Ta citronova voda sa mi nepaci, lebo je to docasne riesenie problemu vyrobenim ineho a trvaleho ☹

lenka_21
autor
13. jún 2018

Verim, ze zajtra hladame iny sposob liecby s DR. Zaludok nenormalne trpi, je to len tyzden, ale katastrofa. Ledva fungujem a to nie je ono. Mentol a pod nic nepomaha. Je to horsie, dokonca zuby cistim na cisto, ale jazyk je spaleny tak ci tak...

lenka_21
autor
13. jún 2018

@dorottka vid vyssie

lenka_21
autor
13. jún 2018

Toto je zatial moj najvacsi des a uz nieco mam za sebou...

zdenkap65
29. dec 2021

@lenka_21 chcem sa Ta.opytat ako si teraz na tom zdravotne.Ja.mam presne taky istý problem
Som po operácii vest.swanomu.a od vtedy su to uz 2 mesiace mam horko slanu chut v ustach.Je to strašné nič mi nechuti, vsetko mi je slané, a o jazyku a perach.ani nehovorim tie mam ako v ohni.Budem rada ak sa mi.ozveš.

xiaomi_
29. dec 2021

@zdenkap65 lenka uz je neaktivna