Slinné žľazy

lienocka73
28. sep 2014

ahojte, prišla som si po radu 🙂. Mám pod jazykom 3 hrčky. Ešte pred 2 dňami som mala 2,ale vytvorila sa mi ďalšia. A jednu hrčku medzi dolným o horným zubom múdrosti. Mám bolesti pod jazykom (ľavá strana), bolesť ďasna popod celé ľavé dolné zuboradie a neskutočnú bolesť pod uchom. Ráno, keď sa zobudím je to ok, ale hlavne, keď si na to zatlačím (na tie hrčky) začne ma to bolieť a bolí celý deň. Môžete mi prosím popísať bolesti pri ochorení slinných žliaz? Bolelo Vás aj pod uchom? Inak u zubára som bola a zuby su OK. Ďakujem za odpovede 🙂

cherry1981
28. sep 2014

@lienocka73 Ahoj ja ked som mala zapal slilnnych zliaz/mnala som tam aj kamen/ tak som mala bolesti a puchlo mi to hlavne pocas jedenia. Jedenie mi to velmi zhorsovalo.

lienocka73
autor
28. sep 2014

@cherry1981 a bolelo ťa aj pod uchom?

lienocka73
autor
28. sep 2014

@cherry1981 a čo ti puchlo? Mne len tie hrčky v ustach.

cherry1981
28. sep 2014

@lienocka73 ci ma bolelo pod uchom si uz naozaj nepamatam, ale mne napuchlo z vonku hrdlo a z vnutra tiez a citila som pri dotyku jazykom, ze tam mam ten kamen .

cherry1981
28. sep 2014

@lienocka73 Ale ked ma operovali, tak mi povedali, ze slinnych zliaz je vela a ty mozes mat inde chytenu slinnu zlazu, cize kazda sa prejavuje inak.

lienocka73
autor
28. sep 2014

@cherry1981 som v strese, bojim sa či to nie je niečo vážnejšie, keďže mne to na krku neopucha. Zajtra s tym idem k dr.

anjelikdianka
2. dec 2014

@lienocka73 Ahoj ako si dopadla?

lienocka73
autor
2. dec 2014

@anjelikdianka robili mi sono slinných žliaz a tie som mala v poriadku..uzavreli to ako poruchu čelustného klbu a tie hrčky sú ževraj v ústach normálne...mám ich stále, ale sa nezväčšujú a bolesti trochu ustali, lebo sa snažím žuť na druhej strane a snažím sa vynechávať tvrdé jedlá a nežujem žuvačky...🙂

gbcvmchl
16. jún 2023

@lienocka73 ahoj, u akeho doktora si s tym bola? Mne sono slinnych zliaz orl nerobil, k zubarovi sa chystam. Tiez nemam nic opuchnute, ale hrcku na hornom podnebi, boli ma okolo zubov, celust az obcas ucho.. rano je to lepsie a hrcka mi pride makksia. Sama od seba hrcka neboli, iba obcas, ma tak 0,5mm max.