Som celý deň doma

kiki75
20. aug 2015

Ahojte, chcem sa vas spytat, co robite cely den s detmi doma, ked sa neda is von..... mam2 rcnu dcerku, dost aktivnu, spi maximalne 1 hodinu cez den, a niekedy som dost na nervy, ked som s nou sama cely den (vacsinou) a neda sa ist von..... hrame sa, upratujeme, robime aj domace prace atd, ale niec take ju nebavi.... v lete je to ok, mame zahradu a dvor, ale uz vopred sa obavam zleho pocasia, co budeme robit ked budeme zavrete doma......mate nejake napady, pripadne sa citite podobne aj vy? ci iba ja mam taky problem? dakuljem

muskamala
20. aug 2015

skús sa pridať do skupiny kreatívne tvorenie s deťmi, je tam veľa inšpirácií, možno by tvoju malú bavilo niečo vystrihovať, lepiť, vyfarbovať.

sense
20. aug 2015

Nuz m chodime von za kazxeho pocasia vynimka je ked je ozaj nejaka vichrica alebo lejak ze nie je poriadne ani vidiet ....

nevenka
20. aug 2015

nas maly ma 21 mesiacov a momentalne nechodim s nim uz von, lebo kazdu chvilu rodim, bojim sa, nech ma to nechyti niekde na ihrisku, ako sa poznam, bude to rychlovka 😀, tak je to veru dost na nervy byt cely den doma, kedze my nemame ani dvor, byvame na sidlisku. V horucavach sme boli u nasich a bol kazdy den vonku, vela ludi sa mu na striedacku venovalo, zavarali sme a tak, a potom sok - do klietky - sok pre oboch. Nasho bavi aspon podavat mi stipce na pradlo, pradlo mi odnesie na stolicku, ked mu ho podam a ukladame riad z umyvacky, takze nejako to vydrzime. U nas nefunguju ziadne hracky, v najhorsom vytiahnem muzovu sadu sroubovakov a to ho zabavi 😀, jasne, ze kukam, aby si neublizil. No potom ma napadaju rozne materske centra, ist na "navstevu" k niekomu, len zvladnut ten presun po dazdi...ak mas kamosku s podobne starym dietatom...

simca06022011
20. aug 2015

NO ako pise sense naucit sa chodit von aj ked nesvieti slnko ;) a ked je velka burka/dazd/vichrica vybalime malovanie/kreslenie prinajhorsom rozpavku 🙂

ruthike
20. aug 2015

Ahoj, mne zabera, plastelina, plastovy decky nozik a formicky ju zaujmu aj na polhodinku. Rada maluje aj vodovkami, ale to musim pri nej sediet a pomahat, pripadne aj nieco namalovat🙂 Moja ma 25 mesiacov a zacali sme spolu piect - keksiky, figurky a dnes ideme na muffiny s polevou. Ja si s nou sadnem na podlahu - lebo sa nam nezmesti stol do kuchyne, aby som nemala muku a cukor vsade tade, naberam suroviny do hrnka a ona to vysypa do misy, potom spolu miesame a upecene spolu namacame. Neviem, ci mas nieco take nablizku, ale ja s nou chodim na kryte detske ihriska - maju tam preliezky, smyklavky a vselico ine - vsetko na zinienkach, takze urazy by mali byt minalne.Tam sa vyjasi a spi ako puk. Urcite by som vyskusala aj bazen, len teraz som v 32. Tyzdni a uz sa mi velmi nechce cvachtat vo vode.

nevenka
20. aug 2015

@simca06022011

no nasho este chvilku bavi "pisat", kreslenie esto moc nie, pri vsetkom vydrzi par minut, pokial sa mu uplne venujem a ked sa ma zahrat sam, tak par sekund, potom to smari o zem a len lieta po byte a pyta si to a hento a vsetko skonci rovnako - iba za nim chodim a odkladam, no hruuuza 😀

simca06022011
20. aug 2015

@nevenka no fakt.. hruza.. 🙂)) ako kazde ine dieta ;) treba zlikvidovat vsetko z dosahu a nechat ho nech sa hra so svojimi vecami... ked sa nebude za nim lietat najde si sposob ako a s cim sa hrat...a uprace as naraz vecer ked pojde spat :D

kiki75
autor
20. aug 2015

No ked sa da ist, tak chodime aj my kazdy den, aj doobeda, aj poobede, len sme na dedine, kde neni toho moc na zabavu, mame jedno ihrisko, potom uz len do obchodu a na prechadzky,
kamosku to bohuzial nemam, detske centrum je raz do tyzdna.....

moni244
20. aug 2015

@kiki75 nemate tam lesy? Kedze ste na dedine? Tak len prechadzky po von, po okoli, na huby a tak

kiki75
autor
20. aug 2015

inak, stretavam sa tu s mamickami vonku, ale neverili by ste, ake su zaneprazdnene,..... stale sa ponahlaju, alebo ked je horsie pocasie tak su asi inde, ale ja by som teda tiez mala co robit doma, aj v zahrade, ale ked som s malou, tak sa jej snazim venovat a ked sme vonku, tak sa neponahlam domov..... neviem ci to predstieraju niektore alebo co take vedia stale robit doma.....nechapem.....

147789laska
20. aug 2015

@kiki75 ahoj kiki pravdu mas Petrzalka to je ale dedina 🙂)) tiez ju nemusim 🙂

kiki75
autor
20. aug 2015

@moni244 no ved hej, len nie kazdy den.....

simca06022011
20. aug 2015

@kiki75 no mozno niektore pracuju 🙂)) ja sa tiez furt ponahlam :D lietam zo skolky domov, z domu do skolky.. a keby si videla ten natrieskany program tak by si pochopila,ale zase ked ideme s malou na nasu objavnu prechadzku tak si to uzijeme.. to len ten kazdodenny zhon :D.. nema kazdy len pobehat po vonku s dietatom, navarit a dat spat, raz za par dni upratat... ;)

evita_g
20. aug 2015

@kiki75 Treba dcérke "zaobstarať" súrodenca 😉

simca06022011
20. aug 2015

@kiki75 ved tak na dvore sprav plac kde sa to dieta prehra a mas vybavene, a preco nie na prechadzku kazdy den? alebo na to jedno ihrisko? To skor teba to nebavi ako to dieta ;) vezmite si loptu, alebo kriedy ked neprsi... ked prsi musite nieco vymysliet vnurti alebo na krytom mieste.. ale to zase nie je tak extra casto...
Najhorsie v tejto dobe je, ze si rodicia myslia, ze musia duchaplne vyplnit kadzu minutu casu dietata, pritom je to take super mat dieta co sa prehra aj samo... len ich to treba nechat naucit sa a vymyslia si cinnosti akekolvek (a sem-tam s nejakou obetou :D ale primerane pod dozorom )

evka4
20. aug 2015

@kiki75 treba chodit s malou von v kazdom pocasi (samozrejme nemyslim nejake extremy). Ja to tak riesim, nakolko nejake tvorive aktivity pre deti na cely den si neviem realne predstavit. Vonku chodime doobeda aj poobede a dni v roku, ked nie sme na vzduchu, by som mohla poratat na prstoch jednej ruky.

esterienka
20. aug 2015

Ja ti kiki75rozumiem,aj my sice chodime von ako sa da,ale ked sa neda,tak sa hrame so vsetkym moznym a potom sa ead blazni na posteli,mojkame sa a steklime a niekedy ani neviem ako my zbehne hodinka. Ale uz zaciname kreslit(17mesiacov), plastelinu,stavat kocky,atd.. najradsej vsak vysava 🙂 skusat a vymyslat,treba vsetko mozne.. tancujeme,spievame,pozerame knihy,.. tiez sme panelakovi,nie je dostatocne vybehany,tazko zaspava.. a to o chvilu sa blizi zima,ked bude o 17 uz tma.

kiki75
autor
20. aug 2015

@147789laska nechapem, preco pises ked nevies poradit... vzdy su tu take, co len rypu..... uz taam nebyvame, to ta nenapadlo? keby som byvala v Ba, tak sa asi nestazujem, ze namam kam chodit.....

kiki75
autor
20. aug 2015

@simca06022011 hovorim o takych, co maju len 1 dieta a tiez nikoho vtu v dedine a byvaju v bytovke.....

matrix87
20. aug 2015

nasho bavi chodit von aj ked prsi. ved teraz je kadejake oblecenie aj do dazda, gumaky a hor sa von... a ked byvate na dedine, tak si kazdy den vymyslite iny ciel a popritom ine aktivity, pocitat stromy, chytat motyle, na luke hladat lucne koniky, zbierat kvety... a ked sme doma zavreti, v pripade naozaj hrozneho pocasia (byvame na Orave ;) ), tak vysavame, polievame kvety, vesiame pradlo, vysavame pavuky, malujeme vodou, citame knizky, pripadne pozerame mimonov 😉 treba vymyslat, hladat, zaujat...

moni244
20. aug 2015

@kiki75 a lreco nie? Ja vlastne neviem, co chces pocut, moja bola 5 tyzdnov na dedine, na lazoch, behala si sama po dvore, hrala sa, vzdy si nieco nasla, nik jej za zadkom nebehal, ked som tam bola aj ja, denne sme chodili na prechadzku do lesa, na maliny, cednice, huby vtedy nerastli, alebo k potoku, lovit kamene, hadzat, hrat sa s palickami a cmarat do zeme, boze, je tolko aktivit a ani pri nej nemusis byt, aj ked prsi, das gumaky, prsiplast a nech sa na dvore hra, nemusis byt stale.pri nej a vymyslat jej program, to je len dnes moderne, vymyslat detom hry a aktivity.

147789laska
20. aug 2015

@kiki75 mila Kiki prepac to nemalo byt rypanie :( dal som ti tam dvoch smailikov, na rozveselnie
a nezabudni vzdy uz ma 2 roky a o chvilku pojdes do prace....
doteraz si to zvladla a zvladnes, ved dievcata ponukaju dobre rady a ja sa nechcem opakovat co oni pisu...

vierkac
20. aug 2015

@kiki75 u nas take neexistuje, ideme von za kazdeho pocasia, inak sa to neda vydrzat. aj ked len na 3/4 hodinku. staci aspon do obchodu a naspat, do kniznice - popozera jednu knizku a ideme spat. proste taky den, kedy by som zostala doma este nebol a ze sme zostali jeden polden, takych bolo max. 10 za jeho 2 roky zivota 🙂

kiki75
autor
20. aug 2015

@simca06022011 mna by to bavilo, a najradsej by som bola, keby sa dcera chvilku aj sama zahrala, ver mi, ja ju v tomto vobec nebmedzujem....🙂 len je to malokedy tak

kiki75
autor
20. aug 2015

@matrix87 no to iste robime v podstate aj my..... ked je vonku pekne, tak nemam problem, ide mi skor o to, ze doma co vymysliet.....

kiki75
autor
20. aug 2015

@147789laska v pohode

kiki75
autor
20. aug 2015

@moni244 ok, 5 tyzdnov, ale my sme tu uz 2 roky 🙂 a sorry, ze by som chcela uz vymysliet nieco ine.....

moni244
20. aug 2015

@kiki75 tak u teba je vidno, ze si z mesta a prisla si na dedinu, tu nejde o dieta, ale skor o teba, ze nemas kulturne vyzitie. A furt sa ohanas len tym, ze von len ked je pekne pocasie, von sa da ist, aj ked je zamracens, fuka, aj ked je po dazdi a podobnd

kiki75
autor
20. aug 2015

@esterienka konecne mi niekto rozumie

nevenka
20. aug 2015

@simca06022011

haa, tak vsetko z dosahu sa zlikvidovat neda, bohuzial...jeho veci su vsade v byte a hrat sa s nimi fakt nebude...niektore veci su zakazane, to su vsetky nebezpecne veci, bohuzial, zaujimaju ho prave tie...napriklad taky mobil - chvilu fungovalo, ked mu starka doniesla stary nepouzivany, ale najnovsie mi pride ukazat, ze kde je nabijacka a kde ju treba strcit, lebo mu ten jeho mobil "nefunguje" 😀...prepinanie gombikov na umyvacke alebo pracke, zastrcky, no klasika. Ako vravim, najlepsie su realne veci, kladivo, sroubovak, lis na cesnak a take...upratat si musim priebezne, pretoze tie veci pouzivam, hlavne kuchynske a predsa potrebujem miesto, kam stupit 😀, vacsinou to robime "spolu"...
A u starkych na dedine to bolo najlepsie, predstavit si, ze z garaze, kde ma starky sklad a traktor, 2 motorky a kosacku, odpratat vsetko z dosahu dietata? 😀takze nam ostava len vymyslat, cim sa bezpecne zabavit, len sa priznam, ze par dni, mozno hodin pred porodom mna nebavi ani len zo stolicky vstat 😀, to sa priznam bez mucenia a tie sroubovaky mu dovolim 😀