Som Covid-19 pozitívna

xxxanna
21. mar 2022

Ahojte , dnes mi prisiel vysledok z pcr testu - pozitivny , nemam ziadne priznaky akurat len ze ma palia oci nic viac. Dnes som mala ist na hospitalizaciu kvoli chrbtici no musia mi ju odlozit...je mozne, ze nabuduci tyzden by ma mohli hospitalizovat ,pokial by som mala negativny pcr test ? ci je od covidu nejaky casovy odstup aby ma mohli hospitalizovat ? za odpovede velmi pekne dakujem

mon1806
21. mar 2022

@xxxanna ja čakám na výsledok tiež ale určite budem pozitívna a o dva týždne mám zas pcr kvôli pôrodu a isto ešte budem požiť tuším po 10 dňoch to berú normálne

mogaa
21. mar 2022

@xxxanna treba si zavolať do danej nemocnice....lebo myslím že tá povinná karanténa je len ak nemáš žiadne príznaky, v prípade príznakov je dlhšia...zároven ale stle môžeš byť pozitívna, len už by si mala mať po 5dňoch nižšiu nálož....ale u lekárra podpisuješ papier o tom že si 2 týždne nebola v kontakte s nikým pozitívnym, takže predpokladám že tam bude treba rozostup 10-14dní....

drzaopica
21. mar 2022

@xxxanna ešte nevieš čo Ti bude a koľko budeš v karantens...kamarátku nechceli operovať, že bude oslabená po Covide, že má počkať spýtaj sa potom lekara

mirkava
21. mar 2022

@xxxanna mo mne to tak začínalo... bolesť hlavy a oči... uvidíš.... čo čítam tak tie testy vychádzajú už kadejako....

katus87
22. mar 2022

Ahojte, mám otázočku, dcérka bola minulý týždeň pozitívne testovaná, myslíte, že ak pôjdeme teraz v piatok na antigen, že jej ešte ukáže pozitívitu? Ďakujem, netuším, že ako ten covid funguje 🙈

xxxanna
autor
28. mar 2022

@xxxanna tak som tu znova, som celý čas bez príznakov a už ubehlo 5 dní od pozitívneho pcr testu tak sa chcem opýtať...to si už sama ukončujem karanténu alebo lekár ? musím si zavolať lekárovi?

suge
28. mar 2022

Pokiaľ viem, PCR test môže byť pozitívny aj niekoľko týždňov po prekonaní kovidu. Čiže skôr by som sa riadila aktuálnym Ag testom a príznakmi, ako výsledkom PCR.

katren
28. mar 2022

@xxxanna lekar

xxxanna
autor
28. mar 2022

@suge ano to viem ale ag testy som robila a každý deň a stále ani náznak druhej čiarky

suge
28. mar 2022

@xxxanna A tvoj obvodný lekár vie, že si mala pozitívny PCR test? Vystavoval ti PN, predpisoval niečo na kovid atď?

xxxanna
autor
28. mar 2022

@suge ano vie , hned v ten den ako som dostala vysledok testu tak som volala lekarovi a ziadne lieky ani pn mi nedaval

suge
28. mar 2022

@xxxanna V tom prípade by som sa riadila tým čo ti povedia na oddelení, kde ťa majú operovať alebo rovno operatér. Vieš sa s ním skontaktovať?