• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

22. októbra 2017 
@13ivan13 Ahoj,ja mám 41 a liečbu mi schválili,mam Avonex.
21. okt 2014 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasila Ahoj,máš aj nejKé iné príuneky SM?Alebo len ten očný nerv?
21. okt 2014 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 ahoj :slight_smile: nasli mi lezie na mozgu na MR, ale inak nic ine mi nebolo absolutne, len zrazu jedneho dna ten zapal ..
21. okt 2014 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka09 ahojky,ja beriem len vitaminy.
10. nov 2014 o 01:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maritana Ahoj aké vitamíny? Ja neberiem nič, zatiaľ sa cítim veľmi dobre (klop, klop, klop)
10. nov 2014 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka09 super,ze sa citis fajn :wink: beriem milgamu N,vitaminD,E
10. nov 2014 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marika6 ahoj, tiež mam sm a beriem Tysabri už 6 rokov.. cítila som sa dobre počas celých rokov, až teraz v auguste po chrípke sa mi stav zhoršil, v novembri je zasa všetko ok.. Ty si nikdy nebrala žiadnu liečbu? Ja mám obavu že ked prestanem brať Tysabri že sa mi stav zhorší.. dievčatá nepoznáte niekoho kto to prerušil? Nemám sa s kým o tom poradiť..
15. nov 2014 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte poradte mi prosim som po porode a nastavila ma neurologicka z avonexu na Rebif , ale pri avonexe som nemala tak casto trpnutie ruk-dlani , a este brnenie v tvari take chladive .. mate niekto skusenosti ? alebo je to nedostatok vitaminu? beriem kolostrum , milgamu n , c-ko, a teraz asi mesiac D. dakujem
21. nov 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, je tu aj niekto kto je kvazi na nejakej alternativnej liecbe? po tom prvom ataku som rychlo dostala druhy, zacalo mi brniet v rukach aj nohach tak ma hned supli na infuzie a este beriem Prednison. Popri tejto kortikoidnej liecbe som isla k liecitelovi a odkedy beriem ,,jeho liecbu,, som sa dala dokopy a konecne sa citim fajn ako kedysi... :slight_smile: len nechcem nic zakriknut...
26. nov 2014 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ťažko hodnotiť, čo Ti zaberá... Po kortikoidoch sa máme všetky výborne, ale nie navždy.
@sasila
26. nov 2014 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,som rada ze existuje takato diskusia.je 100 krat lepsia ako vsetky ubezpecenia lekarov.preluskala som vsetkych 101 stran a musim sa vam podakovat za prisun pozitivnej energie a povzbudenia do buducnosti pre seba,aj vsetky maminy ktore trpia touto pliagou.
29. nov 2014 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@ika5555 tiež som to tak vnímala, keď som to objavila... Že ženy s touto pliagov žijú, pracujú, starajú sa o domácnosť a žartujú. Chodila som si čítať, ked mi bolo zle. :slight_smile: Koľko máš rokov? Pozerám, že si z TO. Ja so, z PE. :slight_smile:
30. nov 2014 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tato diskusia ma vzdy vytrhla z depky a pomohla mi ist dalej.. fakt..mam 35,jedno 12 rocne dievcatko,jedosku v puberte :slight_smile:
30. nov 2014 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@misenka123 citala som sice vsetko,ale ty sa ako dlho liecis na sm a ake si mala zaciatky?
30. nov 2014 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
požiadaj leteku o pridanie do súkromnej skupiny...
30. nov 2014 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misenka123 oki,skusim,dik:slight_smile:
30. nov 2014 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leteku ahoj,som tu nova,preluskala som vsetky stranky kym som sa zapojila a chcem sa spytat ci sa k vam mozem zapojit do sukromnej skupiny,ktoru si zatial vytvorila...dakujem za odpoved a pekny den :slight_smile:
30. nov 2014 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Vidim,ze tu uz dlho nikto nediskutuje...kde ste vsetkyyyy?
12. dec 2014 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,ja som tu len nestíham aj písať....predvianočný zhon ma postihol
:wink:
12. dec 2014 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 ahoj :slight_smile: aj ja mam zhon.až mám strach aby ma nakoniec nedohnal do nemocnice namiesto štedrovečerného stolu :unamused: cítim sa a dve veci už 2 týždne a neviem či mám zavolať lekárke,alebo je to len únava....
14. dec 2014 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 A ake máš konkrétne potiaže?O atak ide vraj vtedy,ak problémy pretrvávajú viac ako 3 týždne
14. dec 2014 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 niekto hovorí,že 2 týždne,niekto dokonca že ak potiaže trvaju viac ako 24 hodín už môže ísť o atak..ja naozaj neviem.preto som sa chcela poradiť.nemá ani silné trpnutie,len cítim väčšiu unavu ako inokedy a to hned po prebudení,buši mi srdce ako keby som neviem čo robila,pravú nohu a ruku mám ťažšiu no zároven v nich mám pocit slabosti...napr.pri umývaní zubov mi z ruky akoby odíde život...ale tá neskutočná vyčerpanosť.pred mesiacom som začala brať avonex a teraz toto....
15. dec 2014 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 Ahoj,aj ja užívam Avonex.Po mesiaci užívania ešte nemožno pocítiť jeho účinok.
15. dec 2014 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ak by som mala slabsi atak aj pocas liecby,nezoberu mi ho?
15. dec 2014 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 no tak volala som s lekarkou a zajtra sa mam za nou zastavit,vysetri ma a uvidime co dalej.ci to je len vycerpanost,alebo ci treba hospitalizaciu (co dufam ze nie),alebo len ambulantne 3 krat solumedrol spominala...tak uvidim.ako dlho uzivas avonex ty dadka?a ako zvladas tie stavy po aplikacii?po akom case si zacala citit zlepsenie?to je otazok ze?prepac,ale nemam sa koho pytat kedze nikoho s touto diagnozou nepoznam...
15. dec 2014 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 kam chodíš do sm-centra?
15. dec 2014 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misenka123 dobre ranko,do ruzinova....
16. dec 2014 o 05:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 Pozerám, že si z Topoľčian.., to máš dosť ďaleko.
16. dec 2014 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,momentalne ale byvam v ba.a prave lezim na infuzke.nakoniec je to predsa len atak :(
16. dec 2014 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok