• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

22. mája 2017 
@erulka77 Co znamena, ci ma riesi? Odporuca ma na magneticke rezonancie a konzultujem s nou vysledky. A teraz mi odporucila zacat s liecbou, aj ked SM nie je potvrdena. Ale je u mna potvrdeny klinicky izolovany syndrom.
12. jún 2015 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 to som chcela vediet ze co ty doporucila no ja som zvedava ale pojdem asi az v juli doktorka z neurologie mi bude volat na termin
12. jún 2015 o 19:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ema13 ako casto tam chodis?
12. jún 2015 o 19:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 Doteraz raz za polrok, kedy ma odosielala na kontrolne MR.
12. jún 2015 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 raz za pol roka mri?fuha
12. jún 2015 o 19:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 No mne sa ten stav nemeni. Tych lezii je rovnaky pocet....a ty chodis s akou frekvenciou na MR?
12. jún 2015 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 ja som bola po roku pribudla mi jedna mam 5 min.rok som mala 4
12. jún 2015 o 20:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj zienky,mate nejaku sukromku?
18. jún 2015 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 ano moja tusim leteku pridava
18. jún 2015 o 18:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 Diiik si mila :slight_smile:
18. jún 2015 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 nie je za co ja som si tiez takto zistovala
18. jún 2015 o 18:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, baby, bola by som vam vdacna, keby ste mi napisali nieco o liecbe Interferonom. Ako casto sa aplikuje? Ake su jeho neziaduce ucinky? Ako ho preplacaju poistovne. Velka vdaka.
24. jún 2015 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rodinný znamy bola diagnostikovana s touto chorobou.
Ako sa to zisťuje na zaklade čoho ?
A máte nejaku skupinu, kde sa mozem dozvedieť viac?
Dakujem
26. jún 2015 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kolkym s diagnózou SMka robili testy na chlamydie,mycoplasmy,borelie? ...... ak vôbec,dajte tymto ludom s toutou diagnózou spravit tieto testy

elisa ak vyjde negativne tak potom spravit test
western blot (aj rodove aj druhove specifikacie)-kto bude chciet vediet ake specificke alebo nespecificke proteiny,mozem ich sem napisat a vysvetlit a ak aj ten vyjde negativny dat spravit testy na
test transformácie lymfocytov
je uz dokazane ze tuto chorobu spustaju tieto patogeny v tele..... David Wheldon takto vyliecil svoju manzelku z SM,ktora mala tusim 3tie stadium tejto choroby
26. jún 2015 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte , je tu niekto s SM , kto bral Tysabri a z nejakého dôvodu prestal brať alebo prešiel na niečo iné? Aký bol priebeh po ukončení liečby Tysabri? Je tu niekto kto to berie a je aj JVC ( tuším tak sa to píše) pozitívny? Prosím napíšte mi, DAKUJEM !!! :slight_smile:)
27. jún 2015 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@h0sher Ahoj vies mi vysvetlit blizsie o co ide?? z tvoje spravy mi to nie je celkom jasne, o aky sposob liecby ma ist. Kludne mozes aj na moj mail ptabacakova@gmail.com. dakujem
28. jún 2015 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janatt229 ahoj , tvoj príspevok je už síce starší, ale chcem sa spýtať , ako si nabehla na Tysabri po skončení kojenia, ďakujem
1. júl 2015 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ach baby, tak včera som dostala šokovú terapiu :unamused: Ešte pred mesiacom som sa bavila s dr, že po magnetickej dá návrh na tabletkovú formu a včera mi dr vraví, že síce magnetická je horšia, ale keďže každý má záujem o tabletky, tak poisťovne začali selektovať žiadajúcich a tabletky dostanú len tí, čo mali v poslednej dobe nejaké ataky, takže smola, môžem si akurát tak pískať :unamused:
A tak som sa tešila, že po rokoch pichania, menenia liečby, lebo skoro na každú som chytila alergiu, budem mať tabletky a nič z toho. Mám sto chutí sa na to vykašlať ..
22. júl 2015 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebellefleur to je sila. To sa dalo čakať. Poisťovne diktujú, čo majú lekári predpisovať. Všetko je to o peniazoch. A to je aj odpoveď pre tie, čo sa pýtajú, podľa čoho vyberajú, komu dajú aký liek.
22. júl 2015 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebellefleur to ani nesranduj.ja idem v septembri na mr a ak by bolo zhorsenie tak nova liecba.chcela som tiez tabletky,takze si ma nepotesila...
22. júl 2015 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ika5555 - tak v pripade ak si nemala ziaden atak dlhsiu dobu, tak sa mozes s tabletkami rozlucit.. :unamused:
22. júl 2015 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. júl 2015 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebellefleur atak som mala v decembri uz pocas uzivania avonexu a aj lozisko mi pribudlo pocas uzivania avonexu.lekarka povedala,ze uvidime co ukaze septembrove mrko,pretoze v novembri mi konci liecba,ze ak mi pribudlo co i len este jedno lozisko,tak sa bude asi liecba menit,ale spominala,ze s tabletkami robi poistovna problemy.ja by som si tiez uz najradsej nepichala (ale to asi kazdy) a to si picham len 1 krat tyzdenne.ak by mi to zmenili na 3 krat,alebo kazdy den tak ja neviem....
23. júl 2015 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 - tak ja som už mala avonex, na ten som chytila alergiu 1x/tyždenne, potom rebif - pichanie 3x/týždenne, ten prestal účinkovať a nakoniec copaxone - pichanie každý deň a na ten som chytila časom tiež dosť zlú reakciu. Posledné mri ukázalo ďalšie nové ložisko, ale ani toto všetko nie je dostatočné na to aby mi schválili tabletky..
23. júl 2015 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebellefleur to je neskutocne,ale keby nebodaj diagnostikovali tuto pliagu niekomu z rodiny z tych chytrakov kt.to schvaluju tak verim,ze by s tym problem nebol keby chcel/la tabletky!a aku liecbu mas teraz?
24. júl 2015 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ika5555 - teraz nemam nic, pred 5 mes som rodila.. Teraz som bola na mri a mala som ist na tabletky a kedze z toho nic nebude tak si mam vybrat znova medzi copaxone a rebifom :frowning2: ale nechcem ani jedno ani druhe uz..takze neviem co budem robit
24. júl 2015 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebellefleur a toto uz co ma znamenat... medzi rebifom,kt.ti prestal ucinkovat a copaxone,na kt.mas alerg.reakcie!to kde sme!kam chodis do sm centra prosim ta?
24. júl 2015 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 - ja som mala rebif 22, takze predpokladam ze by mi dali teraz 44 s tym,ze je to silnejsie a blabla .. To sice ano, ale stacilo mi citat reakcie inych na to, co to brali..celkovo z tych troch bol rebif najhorsi a to som mala len 22, takze nie,dakujem neprosim a copaxone pri tom vedlajsom neziaducom ucinku, co som mala,nehrozi...idem to odmietnut...chodim ba -/kramare
24. júl 2015 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebellefleur a co chces spravit?ohladom liecby?
24. júl 2015 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok