• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

24. marca 2017 
@ika5555 na kramároch majú nový prístoj na MR?
14. mar 2016 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dnika29 Vdaka.
14. mar 2016 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 Ahoj, chodim na Kramare. uz som tam bola 3x. A dnes sa mi potvrdila diseminacia v priestore aj v case. Som z toho jemne rozhodena....:frowning2: A hlavne z liecby. Co tu citam o tych vedlajsich ucinkoch je desive.
14. mar 2016 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 pianko, na fora pisu o vedlajsich ucinkoch len tie co ich maju, nie je to vobec tak zle ako sa ti zda. Ja som mala Rebif a bolo to uplne v pohode :slight_smile:
14. mar 2016 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 Vôbec sa toho neboj. Ja som bola niekoľko rokov na liečbe a nehovorím že to bolo bez problémov ale dalo sa to v pohode zvládnuť. Hlavne sa netreba opúšťať a keď sú náhodou nejaké vážnejšie vedľajšie účinky treba všetko konzultovať hlavne s lekárom. Tie vedľajšie účinky sú podĺa mňa dosť individuálna vec. Každý má iné, niekto žiadne. Hlavne sa netreba stresovať dopredu.
14. mar 2016 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dnika29 bola som tam prvy krat,ale lekarka mi hovorila,ze aj na kontrolu mam ist urcite tam,lebo je tam najlepsi mr pristroj...ma nejlepsie rozlisenie asi a tym viac aj vidia...
14. mar 2016 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 urcite by som ja uz nevymyslala a chodila by som len na jedno pracovisko.pretoze toto k pohode urcite neprospieva ked sa roznia nazory na tak zavazne ochorenie ako je sm...je to dost tazko diagnostikovatelna choroba a kedze ja mam neg.aj likvor aj vep,tak sa da opierat len o mr...a to sa lisi.cize liecbu mi stopli a neviem co bude dalej...ta neistota a strata casu bez liecby je niekedy horsia ako samotna dg.pretoze pri spravnej liecbe clovek roky v pohode funguje....tak sa neboj a ked lekarka odporuci liecbu tak by som do toho isla a ani by som nehladala iny nazor.pretoze kto sa teraz myli a kto ma pravdu?aj sa bojim tesit,pretoze stale mam v hlave chrobaka...a bojim sa,ze ak mali pravdu tie 2 lekarky,tak ako dopadnem bez liecby.jedno pracovisko a tam to sledovat....
14. mar 2016 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ika5555 a mas aj tempolarne nablednutie TNZ v oku?
14. mar 2016 o 19:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 to neviem,u ocneho som nebola uz pekne dlho.....
14. mar 2016 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 ja som dnes bola a ze mi prekontroluje ocne pozadie pred neurologickou kontrolou
14. mar 2016 o 20:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 a mala si to aj predtym?
14. mar 2016 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. mar 2016 o 20:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 mne sa len trosku pohorsilo prave oko,teda,rozmazanejsie vidim nez zhruba pred rokom a stava sa mi,ze vidim v strede zorneho pola rozmazanu machulku.ale asi by to chcelo len silnejsiu dioptriu...neriesim to,uz nebudem riesit nic,pockam na august a dufam ze mi povedia dobru spravu:slight_smile:
14. mar 2016 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 drzim palce
14. mar 2016 o 21:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erulka77 dakujem :slight_smile:
14. mar 2016 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 ako v tvojom pripade kef mas taketo priznaky nechapem co riesia. tak liecbu ti nedaju ale ani nezistia z coho to je?? boreliozu vylucili ako likvor a krv?
14. mar 2016 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ema13 ahoj. ja mam rovnaky problem, cis a chcu mi dat liecbu, som bola na kramaroch, ostatne pracoviska som neskusila. Likvor si asi mala negativny ze?
14. mar 2016 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poeri vsetko mam neg.ale mam roky migreny a teraz tvrdia ze to moze byt z toho.ale jedna lekarka sa vyjadrila ze nie,pretoze jedno loziisko mam väcsie (1,6 krat 1,7 cm)a z migreny vraj take velke loziska nie su...potesili ma,ze sa stava ze sleduju ludi s demyel.loziskami a moze sa stat,ze po 10 rokoch u nich vypukne smka
14. mar 2016 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 ja mavam tiez silne bolesti hlavy, zavrate a zvracanie k tomu, ked ma to chyti som k.o aj 2 dni. Nevedeli asi 3 ja lekari z coho az napokon ked som bola uz uplne zufala tak som zacala cvicit, bola som u 3 rehab lekaroch, 2 ze to mam z lezii az ten treti pochopil ze ked mi zabera flektor naplast tak asi to nebudu lezie ale krcna chrbtica a z toho slabe prekrvenue mozgu. Ked ta bolu ako ta boli, kde ?
14. mar 2016 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skusal tu niekto swanovu/jelinkovy dietu? niekto nejake skusenosti?
14. mar 2016 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poeri boli ma vzdy polovica.raz jedna raz druha.striedansa to.zacne mi to v zahlavi a postupne bolest zalieva celu polovicu hlavy...niekedy zvraciam,inokedy mam len nauzeu a pri pohybe sa bolest stupnuje...bezne analgetika mi nezaberaju vobec,iba lieky urcene priamo na migrenu...vtedy len lahnut a pospat si aby tabletka co najlepsie zabrala.teraz pocas pn sa to da,ale ked som pracovala,to bolo hrozne vydrzat to...
15. mar 2016 o 06:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika5555 mna bolela vzdy len lava strana a zahlavie. Tiez to poznam ked sa to neda vydrzat. Rehabilitacie si neskusala, mozno to tiez ide z krcnej chrbtice. Cvicis nieco?
15. mar 2016 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.. Som tu nová a chcela by som sa opýtať či máte niektorá skúsenosť s liekom tecfidera a hlavne či ste brali nejaké lieky počas tehotenstva alebo ste ich vysadili.. Ďakujem :slight_smile:
15. mar 2016 o 11:00  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poeri co vsetko som uz ja vyskusala...v mladosti rehabky,masaze a nic...jednoducho mi neurologicka povedala,ze to je cievna zalezitost....no a,samozrejme hormonalne zmeny...vtedy si tych 5 zachvatov vytrpim...
15. mar 2016 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gita17 Vdaka za pozitivnu odpoved :slight_smile:
15. mar 2016 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poeri Ahoj, likvor mi brali 05/2014 na Antolskej, kde ma hospitalizovali kvoli zapalu ocneho nervu. Vtedy bol likvor negativny. Vtedy som mala aj MR negativne - boli tam len nespecificke loziska. Ale to bolo pred takmer 2 rokmi. Minuly rok 04/2015 sa mi potvrdil McDonald v priestore a tento rok aj McDonald v case.
15. mar 2016 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatyanaa mne dali pred 2 tyzdnami tectiferu, zatial dobre, len cez vikend ma z nej bolelo brucho tak som si dala aspirin jak odporucali a preslo to, tak hadam to bude dobre
15. mar 2016 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gita17 mne bývalo zle práveže z toho aspirinu.. Keď som ho vysadila, tak už bolo všetko OK.. A viem, že si to nikdy nemôžem dávať nalačno, lebo vtedy ma neskutočne boli žalúdok
15. mar 2016 o 14:10  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatyanaa no to hovorili, ze sa treba dobre najest aj mastnejsie, ja mam taky trik, ze si lupnem z rybieho oleja :slight_smile: kupujem ten bez zapachu s citronovou prichutou, tak je to pohodicka :slight_smile: Inak ja som ten aspirin nemala odvahu vysadit od soboty, neak sa mi do toho nechce
15. mar 2016 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ika5555 tak to mi je luto, ze sa s tym neda nic robit :(
15. mar 2016 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok