Som mama so sklerózou multiplex

leteku
21. nov 2007

Ahojky. Som medzi vami prvýkrát a hneď mám na vás jednu prosbičku ale najprv vám stručne porozprávam môj príbeh.
Som mamou dvojročnej dcérky, ktorá je mojím najväčším pokladíkom. S manželom sme sa rozhodli začiatkom tohoto roka, že si urobíme ešte jeden takýto poklad aby našej malej nebolo smutno. Všetko išlo ako po masle, otehotnela som na prvý raz no radosť netrvala dlho, vlastne som sa ani nestihla začať radovať. Asi dva dni po pozitívnom teste to prišlo. Nemohla som chodiť, pracovať s rukou a bolo mi hrozne zle. Skončila som na neurologii kde som sa dozvedela krutú diagnozu a tou je skleroza multiplex. O bábo sme prišli a ja som bola na dne svojich síl. Našťastie mám rodinku, ktorá mi nedovolila padnúť na dno a postupne som sa vracala do normálu. Bola to neskutočná jar. Hanbila som sa chodiť s malou na ihrisko. Stále som cítila pohľady ostatných " je skoro ráno, má malé dieťa a aj tak je opitá". Teraz sa nad tým len pousmejem, vyrovnala som sa s touto chorobu ako sa to len dá a nehanbím sa za ňu ani za to ako chodím (momentálne veľmi dobre). Je to však zlá choroba a nikdy neviem kedy zase zaútočí. Vážim si každý jeden deň kedy môžem vstať, starať sa o malú a robiť úplne bežné veci, nad ktorými sa väčšina ani nezamýšľa. Teraz v piatok začínam brať liečbu, ktorá pomáha odďalovať ataky a veľmi sa teším, že mi to konečne schválili, no aj sa bojím ako to zvládnem. TAk mi prosím držte palčeky a v sobotu sa pochválim ako to dopadlo.
No a teraz tá prosbička. Táto liečba je finančne náročná a preto naši múdri zákonodarcovia usúdili, že nám ju budú hradiť len do veku 45 rokov a potom nás nechajú tak. Prdstava, že v 45 ostanem bez liečby a skončím na vozíku je strašná. Prosím ak môžete pomôžte. Robíme petíciu za zrušenie tohoto obmedzenia a stačí ak kliknete sem a zahlasuje za nás http://www.changenet.sk/index.stm?section=kampa...
Všetkým ďakujem.

miinka6
19. sep 2017

má niekto skúsenosti s kryokomorou?

kvetinka75
19. sep 2017

@miinka6 poslala som ti IP

kvetinka75
19. sep 2017

@miinka6 len tak v skratke, dcéra si pochvalovala, že ju menej bolieva hlava, ale nie hneď tesne po absolvovaní, vtedy ju viac rozbolela ale v podstate si to pochvalovala

ines70
19. sep 2017

@usmevsm teraz mam ist doktorke tak sa dohodnem ci ma uspia alebo co lebo fakt ked si len nsto pomyslim uz mije zle

lienka175
19. sep 2017

dievčatá, potrebujem radu... manžel má 35 rokov a už pár týždňov sa sťažuje, že sa mu zle chodí... ale vždy spomenul a potom bol zase istú dobu ticho... ale teraz posledné dni povedal, že akoby si necítil nohy, že akoby nechodili samé automaticky, ale musí ich nasilu dvíhať... myslíte, že by mohlo ísť o sklerozu multiplex?

july_pk
19. sep 2017

@kvetinka75 tak nakoniec pomohla??? Sa teším. Koľko krát bola?

kvetinka75
20. sep 2017

@july_pk bola 5x, chodila každý druhý deň. Ale už sme zase tam, kde sme boli. Neskutočná únava a má z toho depky. Potom aj ja. Stále sa točíme dokola. Stačí že vykoná nejakú namáhavejšiu činnosť a už zase je unavená. Takisto keď príde domov, už nevládze a vidím že psychicky to najlepšie nezvláda. Dnes sa chystám s ňou zase si pohovoriť, nech oddeľuje podstatné veci od nepodstatných no ale v tomto veku je to ťažké niečo vysvetľovať.

anazuz1506
20. sep 2017

@tanina1505 ahoj, ja picham Rebif teraz druhy tyzdne. musim si zaklopat ze prve mini davky su zatial fajn. za chvilu budem zvysovat na 22 a potom 44mg uvidime ako zareagujem

zuzizuzka
20. sep 2017

no dievcata musim sa pozalovat 2,5 hodiny som cakala v cakarni u obvodnej potrebovala som žiadanku na imunologiu a uz druhy den som na dne opet ja ako zdrava som sedela medzi chorími a mam to tu chrípka ala tuty...ide ma porazit

july_pk
21. sep 2017

@kvetinka75 fakt? No asi to bude skutočne aj tým vekom. Ale čím skôr to pochopí, tým jej v budúcnosti bude lepšie.

miinka6
21. sep 2017

@anazuz1506 ja si picham rebif už 8 mesiacov

anazuz1506
21. sep 2017

@miinka6 písala som ip 😊 vidím ze naše tu je celkom dosť 🙂

veronika254
21. sep 2017

Ahojte zienky 😊 tak rok uzivam gyleniu a vysledky su super aj doktorka bola prekvapena ... az nato ze mam nulovu imunitu scim mala imunologicka problem 😕 ...mam dost casto strasne silne migreny ale doktorka mi daco predpisala tak uvidime ☺

gita17
21. sep 2017

@zuzizuzka koli tomu som sa dala so Procaru, lebo ma islo porazit z tych prskajucich ludi v cakarni. U mojho stareho lekara sa ani nedalo priplatit za objednanie na urcity cas

zuzizuzka
21. sep 2017

@gita17 ani u mojej dr sa neda ojdenat...waaaa a prosim co je ta so Procaru??

barbora3312
21. sep 2017

@miinka6 odkedy ste zistili že máte SM ja tiez si picham rebif

barbora3312
21. sep 2017

Ahojte baby poraďte my bola som na magnetické A chvalabohu výsledky prisly dobre liečim sa na rebif čo myslíte môže my zmeniť liecbu

anazuz1506
22. sep 2017

@barbora3312 aj ked dlho nemam rebif ale som s ním zatiaľ spokojná 😊 dala som hlbšie ihlu a ani sa mi modrinky nerobia

anazuz1506
22. sep 2017

@barbora3312 moja mama prešla na tabletky napr. A zatiaľ si chváli

miinka6
22. sep 2017

@barbora3312 minuly týždeň to bol rok čo má diagnostikovali..a picham si od januára tohto roku

gita17
22. sep 2017

@zuzizuzka myslela som ProCare www.procare.sk

barbora3312
23. sep 2017

Ďakujem za odpovede

zuzizuzka
23. sep 2017

ahojte,chcela som sa vas opytat či ste poistene-chcem to vediet kvoli tomu že moja poistovacka mi poradila ze by to bolo zbytočne kvoli tomu ze ak by sa mi aj nieco stalo ako napriklad zlomenina nohy nic by mi nepriznali z dovodu mojej diagnozy...prosim povecte mi vase skusenosti a nazory...vopred moc dakujem

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki4ed
24. sep 2017

@zuzizuzka ja som sa tiež chcela poistiť no všetky poistovne ma odmietli kvôli dg. Lebo patri medzi prve tri choroby čo poistovna odmieta.

andreaema
25. sep 2017

@zuzizuzka
@kiki4ed
Ja som nastastie mala poistku ale chcela som novu a bolo mi poradene aby som ju nerusila,lebo ma uz nikto nebude chciet poistit,ale tu staru si mam len poupravovat.

lienka175
27. sep 2017

dievčatá, určite ste tu viaceré s diagnózou SM, tak ak môžte, napíšte mi prosím, aké boli vaše prvotné príznaky... manžel sa totiž sťažuje na pocit slabých (akoby ochrnutých) nôh, pália a pichajú ho chodidlá, zakopáva... a ja sa veľmi bojím, či nejde práve o SM... už je objednaný na neurológiu, ale tá neistota je hrozná...

gita17
28. sep 2017

@lienka175 ano, toto su priznaky SM,ale ci ju ma tvoj muz povedia vysledky vysetreni

kvetinka75
28. sep 2017

@lienka175 ťažko povedať, môže a nemusí. Patrí to medzi príznaky. Až vyšetrenia Vám dajú odpoveď. Držím palce

usmevsm
7. okt 2017

@ines70 ako si dopadla?

@lienka175 určite navštívte s manželom lekára. Mala som podobné príznaky - slabé nohy, mravčenie na chodidlách, dlaniach, keď som chodila bosá po pláži - veľmi citlivé chodidlá, až pichanie, nekontrolovateľné vyskočenie nôh po dotyku s hrboľatým povrchom, Držím palce, veľa trpezlivosti, aj keď potvrdia SM, život ide ďalej a dá sa. Aj keď ja som asi týždeň plakala, ale teraz už sú úspešné liečebné metódy. Vyhýbať sa stresu a strachu je dôležité.

@kvetinka75 Mne poradila p. doktorka užívať užívať vit. D . Hlavne keď sa skracujú dni.

@zuzizuzka mňa nepoistili kvôli dg. Ale už existujú isté druhy poistky, no tie mi zas neodporúčali kvôli vysokému poistnému

Peknú bezproblémovú jeseň všetkým prajem 🙂 A deťom úspechy v škole 🙂