• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

10. januára 2017 
Děkuju, seš hodná, aby tě někdo nenařkl s dealerství!! :sunglasses: Beru zpět, nebudu to řešit, jen se člověk dozví věcí...Kdyby něco, oslovím sousedy, co se jim zelená balkon. Ahoj a pěkný víkend. :dizzy_face:
10. apr 2010 o 14:30  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petikoukni na stránky cannadermu.. je tam hodně věcí o pěstování, zpracování atd...
11. apr 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prave teraz davaju na CT reportaz o marihuane a ludi, ktori ju uzivaju pre svoje liecebne ucely.
11. apr 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby - aby nám to tu nezavreli :wink: .
12. apr 2010 o 07:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elize no škoa sem neviděla
let neeee jsme légální :grinning:
12. apr 2010 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, co říkáte na pořad na Nově "Vizita" minulý týden ve středu?Jestli jste to neviděly, mrkněte na archiv 21.4.2010.
Venku jaro v plném proudu, včera jsme jeli s dětma 10 km na kole, příroda kvete, je to nádhera. :dizzy_face: Ahoj!
26. apr 2010 o 13:58  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
peti já koukala na webu pak .... o .. ni.... čem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: :unamused: :frowning2: toho vím víc bylo to spíš pro laiky...
26. apr 2010 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky nevím, co si o tom mám myslet, ale určitě to bylo myšleno pro laiky, hromada lidí neví nic o této nemoci, neznají ji, nebo si myslí, že to je vlastně ta skleróza, co mají staří lidi, výpadky paměti, zapomínání atd., tak jsou aspoň v obraze. :wink:
27. apr 2010 o 09:42  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podle mě se šíří rychlostí blesku, co slyším tak kolemmě to dostává najednou moc lidí...
tak sem si dneska propíchla nos :sweat_smile:
27. apr 2010 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sama? :grinning: ...abys nenachladla, takovej průvan! :sweat_smile: Špuntík máš?
V mým okolí znám taky pár lidí, ale dřív jsem se o to nezajímala, vyplynulo to na povrch, až jsem to řekla já.
28. apr 2010 o 12:01  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá, prosím o radu. Nie som ešte diagnostikovaná. Na mri nález na mozgu zatiaľ bez dynamiky (robili mi to dvakrát s odstupom 3 mesiacov), lumbalka negativna, problemy s videním, akoby cez závoj a zrnenie pred očami, až také vlnenie. VEP zlé. Neurológ odporúča čakať s ď alšou mri až rok, že "čím neskôr tým lepšie". Čo by ste robili na mojom mieste? Mám aj všelijaké iné príznaky SM, takže subjektívny pocit je, že zdravá nie som. Díky za radu.
28. apr 2010 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Slavka - určite nečakať, ja som čakala 6 rokov a potom to prišlo v najmenej vhodnej situácii. Ako dlho pociťuješ príznaky, aj ťa niečím preliečili (solumedrol, prednison a pod)? Z kade si? A ak chodíš k obyčajnému neurologovi tak šup do centra tam sú múdrejší. Držím palčeky
28. apr 2010 o 14:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som z TV na východe, ešte ma ničím nepreliečovali. A to do centra by som mohla ísť len tak? Myslela som, že ma tam musia poslať, dať mi "papier" z mojej neurologie.
28. apr 2010 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
peti sama neee v salonu a je to celkem rychle zahojené pak si tam dám zlatou tečku s kamínkem :slight_smile:
slávi řeš to a hned! kolikrát je to neg. dlouho a pak najednou se to objeví!!!! držím pěstíky...
28. apr 2010 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Slavka - máš slobodnú voľbu lekára. Ja na tvojom mieste by som si vypýtala správy a zavolala do centra,ktoré máš najbližšie. Tu je zoznam všetkých centier na SR. http://www.sclerosis-multiplex.sk/articles/showArticle.php?articleNr=145
28. apr 2010 o 18:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem dievčatá, ste zlaté. Tak ja teda zavolám do centra, musím ešte pozbierať odvahu. Potom dám vedieť, ako som dopadla. Pekný deň všetkým. :wink:
29. apr 2010 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni jak si užíváš těhu???
29. apr 2010 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Slavka - nie je zač. Držím palce.
Radko - tehu je zatiaľ v pohode ale najradšej by som to už mala za sebou. Aj keď je to príjemný pocit, keď človek cíti to maličké stvorenie ako si tam kopká, ale ten obrovský strach či je všetko v poriadku a tak je hrozný. V nedeľu idem na 4D tak sa teším, že drobca opäť uvidíme. Terezka sa tiež teší na bračeka.
30. apr 2010 o 05:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni juuu a budeš mít foto či nahrávku? dej to na facebook a´t sekuknu jsem moc zvědavá :slight_smile:
30. apr 2010 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Budem mať aj fotku a aj DVDčko. Už sa teším.
30. apr 2010 o 11:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bezva to bude supr já ho neměla :unamused: nechtělo se natočit :confounded:
30. apr 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.Prosím vás držte mi v utorok palce,idem po roku na MR,kôli schváleniu liečby na ďalší rok a strááááášne sa bojím, :cry:
Vždy mám z toho vyšetrenia hrozný pocit.
Let, teším sa sa s tebou,super,že tak zvládaš tehotenstvo,držím palce nech všetko dobre dopadne, :slight_smile:
1. máj 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaji proč se bojíš? není to příjemný to vyšetření?? mě to nic nedělá... ale budu na tebe myslet, já jsu zítra taky na neurošku tak uvidíme co si na mě vymyslí :slight_smile:
3. máj 2010 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kajka - aj ja ti držím palčeky, neboj bude dobre. Baby ja mám takú nádchu, že hrôza a niekam mi odišiel hlas. :angry:
3. máj 2010 o 13:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.Ďakujem,že ste na mňa mysleli nález je bez progresie,veľmi sa teším aj keď počet tých ložísk je naozaj bohatý.Prvý krát tento rok trebalo uviesť konkrétne číslo,doteraz mi to popisovala ako multiplicitné ložiská,tak to číslo ma trochu zaskočilo,ale dôležité je,že ten stav sa proti minulým vyšetreniam nezhoršil, :slight_smile: .Chcem sa ešte spýtať,máte niektorá tú knihu Môj život so skler.mult.?Dnes som ju držala v ruke ale nekúpila som ju,lebo neviem či chcem čítať nejaké dramatické osudy.
Skoré uzdravenie leni.
A čo ty bekulka ako si dopadla pri doktorke?Čo na teba vymyslela? :slight_smile:
4. máj 2010 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaji ahojky je dobře se to nehorší a na čísla nedej.. tu knihu nechci, člověk by si pak všímal kde čeho a všechno by přisuzoval hned eresce, nechci zblbnout.. žiju normálně... mám ijekce ty co předtím, nabízela i jiné bez vedl. účinků ale píchají se denně a to nechci takže mám ty stejné a uvidí se co to udělá po těhu.... ale odhodlání a chut začít není.. tak už bych ale měla :wink:
7. máj 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ja tu knižku mám, dostali sme ju v rámci združenia, ale ani som ju celú neprečítala. Niečo ano ale nie celú.
Bekulko - pichaš teda avonex? Aj ja ho chcem potom naspäť, žiadne zmeny.
7. máj 2010 o 15:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
avonex, zítra si ho dám... :unamused:
8. máj 2010 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak držím palčeky nech je čo najmenej vedľajších účinkov a toho :unamused: zmeň na :slight_smile: , však Avonex nás drží nad vodou.
8. máj 2010 o 17:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díky snad nebudou, no dám ti vědět...
8. máj 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok