• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

24. marca 2017 
Teda holky, člověk sem pár dní nevleze a pak nemůžu dočíst konce! :confused:
@trinity1973 moc gratuluju a ať seš a mimčo v pohodě!!A na tu MR bych nešla v těhotenství.Líbí se mně tvůj přístup a nakupování v těhu - to je potřeba věcí, co? A po slově "prdlajs" jsem pochopila, že seš z Brna!!Odkud?

@jika10 - můj manžel se jmenuje Karel a docela trpí, protože snad všichni gayové jsou Karlové, všechny vtipy obsahují toto jméno a tohle mu říct ani nemůžu... :confused:
Jo a a bych nezapomněla, byla jsem si nafasovat rebif a berou mně krev a mám jaterní testy vysoký, což mám furt, ale co mně štve, tak glykemie 12,3, což je průšvih, měla jsem těhotenskou cukrovku a je možný, že ji budu mít!!!!! Ale co, tak vedle rebifu v lednici budu mít inzulín!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kam dáme jídlo?? :zipper_mouth:
24. apr 2012 o 13:37  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
To je děsný,co s člověkem dokáže udělat únava,vyčerpání,nebo přechozená nudle u nosu...né nadarmo se říká,že každá nemoc se musí pořádně vyležet a nepřecházet,jinak,že to sedne jinam...No,ale vysvetlujte to v práci,že potřebujete odpočinek,nebo vyležet sopel...
moje neuro mi říkala,že až budu mít pocit unavy,mam si 2h odpocinout a predstava,ze reknu v praci,ze jdu dát někam na 2h chrupku byla dost komická. :grinning:
Ale je báječný,že s Kajou jste nad věcí a s optimismem,jinak to asi nelze brát :grinning:
24. apr 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trinity1973 u me v praci to nevedi, nastesti unavu v praci nepocituji, ta prichazi az vecer a to padnu do pelechu :wink: ted jsem taky lehla a jsem na PN, protoze jsem po transferu embryjka a necitila jsem se uplne fit, tak jsem radeji zalehla... :wink:
24. apr 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petrajah ..na MR nejdu,chceme pohodu,tak si jí dopřávám. Nechci si připouštět stres. Kamarádka říkala,že je potřeba hoooodně plínek,tak ted,když jeste nejaky ty korunky jsou,tak nakupuju je nezbytné.Plíny a mlíčka a příkrm,ale jasný s rozumem...To abych sla s puncochou do banky (na ksichtě myslím) ..Ano,jsem z Brna. Bydlím na Kotlářské.Ty ?

@jika10 No nepotěším,nas hafik se jmenuje Kája,je to bordoauxska doga, mazlík to je, až na ty plivance. A kdyz jsem na neho na ulici volala jmenem, tak za mnou prisel pán s dotazem odkud se to vlastne zname a ja mu vysvetlila,ze volam na čokla,od te doby ho nepoustim z retezu driv,nez dojdem do parku :grinning:
24. apr 2012 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@martinka87 to je moc dobře,ze mas neschopku a odpočíváš a houpeš nohama. Já po transferu 4 dny nehla ani palcem :grinning: Kolikátý den jsi po? Já jsem lulala na lakmus papírek po tydnu. každy den jsem dělala alchymistu ,nekdy i 2x .testu bylo nedostatek,páč sem je vykoupila,jooo ,to měla mistni lékarna biznis,ted už maji utrum :grinning:
24. apr 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trinity1973 s pejskem vtipna storka!!!! :grinning: :grinning: sousedka ma psa Honzu :grinning: je to vtipny davat zviratum lidska jmena :grinning:
ja taky ani prstem nehybu :grinning: :grinning: v patek mi kulihraska transferovali, takze dneska jsem 5. den, kdyz jiz den transferu pocitam :wink: a kdy Ti vysel pozitivni test? ja prave dumam, kdy ho udelam :wink: manzel je pro ctvrtek, ja pro vikend :grinning: :grinning:
24. apr 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka87 s lidskym jmenem to byla blbost,priznavam. :grinning:
Já testovala + - po 5 dnech,ale pokud jsi mela cerstva vajucha po odberu,tak jsi mela urcite i pregnyl na vyvolani ovu a ten z tela vyprcháva rikaji 10 dni,no ale vydrz to cekani,ktery je nekonecny a den měl snad tisic hodin...Ja testila tyden po transferu a mela jsem už slabou druhou / , sice slaba,ale byla tam!! porad jsem to u okna naklanela,svitila na to lampou,strkala za okno a podobny kousky . Ale kazdy pokus ten 10 den jsem mela vzdycky jasno,jestli ano,nebo ne... Já jsem byla 13.12. a 20.12 už to byla tutovka.
24. apr 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trinity1973 :grinning: :grinning: :grinning:
mela jsem Ovitrelle, ale jiz minulou sobotu, takze to prestane jiz pusobit dnes (rikaji po 10.dnech) odber jsem mela v pondeli 16. a transfer zpet ted v patek... :wink:
24. apr 2012 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrajah Na jídlo poridite druhou lednici :sweat_smile:
24. apr 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@trinity1973
@martinka87 Tak holky priznam se, my mame u rodicu hafusinku a ta se jmenuje Terezka :grinning: Taky obcas taky probihaji vtipne historky
24. apr 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jika10 :grinning: :grinning: :grinning:
Sousedi maji dva psy a jmenuji se Kacenka a Terezka a dceru maji Angeliku :grinning: :grinning: :grinning: trosku to prehodili... :grinning:
24. apr 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka87 to bych holka nevydrzelaaaaaaaaa :grinning: :grinning: ... 10 dni bylo jako měsíc :grinning: ...klidne bych už lulala...ale to byl muj pripad u nekoho je to driv,nekdy pozdeji..ja testovala vzdycky driv a hlavne abych vedela,jak ta injekce z tela vyprchava..
24. apr 2012 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka87 Sousedi asi s detma nepocitali. Me rekl Jirka, at si uvedomim, ze uz taky nemuzeme mit holcicku Terezku, protoze jak bych vysvetlovala na koho volam :grinning: :grinning: Ty jo, mam nejakou blbou naladu a zrovna ted me napadlo: Sakra, ja uz chci byt taky tehulka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. apr 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jika10 to ano,je to trapas,kdyz volas na psa kajo,nebo honziku :grinning: :grinning: .kazdej se otaci a hleda dite...
24. apr 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@trinity1973 No kdyz by jsi volala na psa Kajo, tak pribehnu i ja, protoze me tak vsichni rikaji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. apr 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@trinity1973 no nerikej mi, ze mam testovat :grinning: :grinning: vsichni rikaj nejdriv o vikendu... jsi hricka prirody :grinning: :grinning: kdyz ja se bojiiiiiim :grinning:

@jika10 Kaji, budeeeeees!!!!!!!

s detma urco pocitali, resp. Angelice je 16, takze ona byla drive nez psi :grinning:
24. apr 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jika10 je videt, ze pekne poslouchas... a co vse umis? sedni, lehni, pac? :grinning:
24. apr 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martinka87 No v tom pripade nekdo asi koukal v TV na Angeliku :grinning: :grinning: No a umim jeste zastekej a pojd si hrat :grinning: :grinning: Dokonce obcas vrtim ocaskem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. apr 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jika10 jj, presne tak, sousedovi te pry tenkrat strasne libila :grinning: :grinning:
wow, vrtet ocaskem, hmmm :grinning: :grinning: tak to nauc toho svyho muzika, at pekne vrti!!! :grinning: :grinning: :grinning:
24. apr 2012 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka87 no,ja vim,nema se testit driv,ale to je otazkou pevne vule a ja jsem jaxi "slabsi jedinec" :slight_smile:)
24. apr 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka87 No, ale ja nepsala, ze bych vrtela svym ocaskem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. apr 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@trinity1973 ja to drzim hlavne kvuli tomu, ze se bojim vysledku :frowning2: :frowning2:
@jika10 Kajoooooo.... :grinning: :grinning: :grinning: ja se z Tebe picnu... :grinning:
24. apr 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka87 To nedelej, kdo by pak byl domecek pro miminko :grinning:
24. apr 2012 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jika10 dobreeeee, odkladam pusku!! :wink: a to jen a jen kvuli mimiskovi :wink:
24. apr 2012 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, tak mám diabetes, glykemie 8,5, zatím medikamentozní léčba a dieta s vyloučením sacharidů, odvažováním potravin, dodržování, zakazování ................. :rolling_eyes:
A mám se domluvit s nutriční terapeutkou - což je dobrý, protože to je přímo můj obor, jen jsem před maturitou prohlásila, pokud budu mít někdy diabetes, tak umřu, jsem na to přímo "odbornice"!!!!!! :zipper_mouth:
27. apr 2012 o 11:16  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrajah s tím diabetem, to je pech, moje kamarádka ho má taky, jenže ona se k němu intenzivně propapala....
Dneska mám sraz spolužáků po čtvrtstoletí od maturity, už se těším, až se začnu ptát...a pane , vy ste kterej.....obávám se, že svoji zapomnětlivost ereskou neomluvím :slight_smile:
28. apr 2012 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrajah Ty jo holka, taky musis mit vsechno vid, jako by ti RSka nestacila :sweat_smile: No ale drz se, takze ti k lekum na RS jeste pribudou leky na diabetes, to je fakt pech. Nemelo by to snad byt na tom svete spravedlive rozdeleny, jako ze kazdy ma neco :angry:
28. apr 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jika10 - taky jsem měla dotaz, proč mám všechno jenom já!! Nikomu nic zlýho nepřeju, jen se někomu všechno vyhýbá obloukem a někdo do toho vrazí přímo čumákem - kdo to asi je? A ještě volá:"Kdo to nechce, beru všechno!!!".Holky držte se!
Jen tak mimochodem, moje babička má příští týden 85 let, jezdí vlakem do Brna pro maso, boty , paměť super, ví všechny drby z českoslov. showbysnysu, má přehled a je zdravá, v životě nebyla v nemocnici a zjistila, že si nemá s babkama nic co povídat, co se týče nemocí. Žádný nemá. :dizzy_face: Śťastná to žena.
Jenom u mě, když Pán Bůh rozdával, tak jsem šla dvakrát a chtěla předbíhat.... :fearful:
29. apr 2012 o 21:20  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelva40 - taky mně bylo řečeno, že bych měla zhubnout, třeba se to dá do kupy. Není to na inzulín, stačí zatím dieta. Jenomže je to začarovaný kruh, mám ataku - beru Medrol, nateču jak balon, jsem plná vody, nesmím sportovat, namáhat se. Když držím dietu, tak se objeví zase ataka.Když jsem OK, tak si vymknu kotník a nemůžu sportovat, no a do toho Velikonoce a já sežrala děckám tajně margotky. No nejsem chudák? :frowning2:
29. apr 2012 o 21:24  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petrajah Holka, holka, asi jsi musela v nejakym z minulych zivoty pekna potvora :sweat_smile: jinak si to fakt nedovedu vysvetlit. Ale drz se. A babicka je stastna to zena :wink:

Jo a jinak Vam povim, ze z nasi party kamaradu, se kteryma se vidame a chodime si na svatby a tak, tak ma kamos ted cca 14 dnu diagnostikovanou RSku. Tak ja jsem ted ta, ktera radi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teda ale co Vam budu povidat, kdyby tyhle mrchy nemoci radeji nebyly, fakt by mi nechybely
29. apr 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok