• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

24. júla 2017 
@ninka09 presne tak, to si hovorím každý deň, moja radosť, moje všetko :slight_smile:
19. sep 2012 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Byby preložte mi toto: v prípade vývoja MR zmien, resp. klinického priebehu by bola indikácia DMT jednoznačná.
21. sep 2012 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zanna28 ahoj, dnes mi prišla lek. správa, mám ísť opäť na MR o 3. mes. aj s podaním k.l., aby sa rozhodlo či spadám al. nespadám do SM. Joooj bojím sa, čo keď MR niečo ukáže hoci som na MR bola teraz 3.8. a bola dobrá.
21. sep 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka09 to ti prišla lek. správa z sm-centra? Tak oni budú sledovať ako na tom si, či potrebuješ liečbu alebo nie, je dobré skontrolovať to, pri sm-ke je to stále také nevyspytateľné všetko...radšej nech je všetko pod kontrolou :wink: , v každom prípade držím palce :slight_smile:
21. sep 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zanna28 to mi prišla lek. správa od dr. Klímovej, minule keď som bola tak už toho mala dosť, tak sme sa dohodli nech mi správu pošle poštou.
21. sep 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka09 a ked si bola v auguste, dávali ti k.l. ?
23. sep 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. sep 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No čiste sedliackym rozumom laicky som si to vysvetlila takto: pošleme ju o 3 mesiace na magnetickú rezonanciu a znova ju aj vyšetríme kladivkom a keď budú vidieť nejaké zmeny, či už na snímkoch alebo klinicky, teda vyšetrením ručne-stručne :grinning: , tak jej dáme liečbu. To DMT si vysvetľujem ako doporučenú medikamentnú terapiu, teda nejaká liečba. Ale to som iba tipla. Ale T bude najpravedpodobnejšie skratka terapie.
Ale nechápem, prečo ti naposledy nedali kontrastnú látku. :confused:
23. sep 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ninka09 s podaním k.l. sa toho ukáže viac a ešte sa skús pozrieť na toto, ohľadom toho DMT
24. sep 2012 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelva40 - ahoj, jsem strašně zvědavá, jestli adopce vyšla!!!!Jak jste na tom? :confused:
2. okt 2012 o 08:22  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrajah - ahoj, o naše adopčátko stále ještě bojujeme, přípravku končíme za měsíc. Snad se nic nevyvrbí a nevyautují nás, i když , otázky na téma jak se mi žije s chorobou, tam několikrát padly. Uvidíme, doufáme :slight_smile: Je to běh na hodně dlouhou trať.
3. okt 2012 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievčence sem tam si vás tu čítam :slight_smile:
3. okt 2012 o 20:30  •  čaká bábätko, termín má v júli 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, doufam ze jste vsechny v pohode a nikoho nezlobi zadna ataka :wink: My jsme dneska po velkym UTZ ve 22tt a jsme zdravoucky miminko a mame potvrzenou holcicku :wink:
@zelva40 Moc drzim palce, aby adopce vysla
3. okt 2012 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Baby dnes som bola u dr. 16.10. idem na MR s podaním k.l. držte mi palce, aby všetko dobre dopadlo, nech už viem na čom som.
4. okt 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
6. okt 2012 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky holky, všechny moc zdravím, mám se celkem báječně, copaxone mi sedí neměla jsem ataku rok a půl a teď teda menší zánět někde mám ale stačí na tom medrol v tabletách, kapačkám jsem se vyhnula a beru injekčně navíc Mg a vitamíny jakési, takže jinak pohoda... sousedka chytla nedávno z rebifu záchvat až pro ni jela sanitka, klepala se a vyletěl ji tlak, taky byla spoko přes rok a najednou rána :astonished: no tak vysadila a dají ji tysabri, nebo jak se to jmenuje... vrrr ta se má :sweat_smile: ale ten stav ji nezávidím, jsme ráda že jsem funkční a holky užívám si vysoké podpatky a parádím se, užívám si že hezky chodím :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak za dva měsíce má malej tři roky a jdá jdu zpět do práce tak doufám, že to budem všichni zvloádat s dovozem do školky a kolotočem a zápřahem celodenním, snad budu bez atak dál.... čtu si vás a všem držím pěstíky ať máte dobré kontroly a výsledky MR :slight_smile:
6. okt 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby este stale treba tu peticiu podporovat? nezrusilo sa to medzitym? to vekove obmedzenie. vsetkym buducim mamickam, prajem uspesne zavrsenie tehu a nech si vychutnavaju svoj batoztek :slight_smile:
7. okt 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jika10 gratulace velikáááá :slight_smile:
8. okt 2012 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trinity1973 No a co ty Klarka, ani nemas v albicku aktualni fotecky :frowning2:
8. okt 2012 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka09 juuuj tak držím silno, nech to je ok a máš pokoj :wink: , určite potom daj vedieť

@bekulkamama no ty si teda dobrá herečka, vysoké opätky, fuuuha, nepamätám sa čo to je :grinning: :grinning: :grinning: , ale je to fajn, že sa cítiš dobre, ten kolotoč po nástupe do škôlky bude, ale ty to zvládneš, musíš!!! :slight_smile: nás čaká škôlka až o rok,uvidíme čo to bude

@trinity1973 Janiiiiii ahoj, ako sa máš, píš ako si to všetko zvládla, ved máš za sebou náročné obdobie a čo smka, neozýva sa? Mala Klárka je nádherná, tak prajem všetko dobré, užívaj si miminko malé :dizzy_face:
8. okt 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zanna28 Ahoooojky človíčku :slight_smile:
Zvládáme to to docela dobře,ale je toho někdy moc.. cvičíme 4x za den vojtovu metodu a vše co nedonošenátka musí. kontroly po doktorech. ale to taky nebude trvat věčně. málá měla 1970g při narození,dnes má 5kg. prý je tlustá,říkala mudra,ale to potom vyběhááá :grinning: .no,ona tak moc a ráda papá.. dala jsem fotky do alba,ale admin to dočasně smazal,protože 1 fotka nebyla ok.,tak poupravím.
Jinak porod jsem si neužila,na tři zatlacení byla malá venku,tak příště. :slight_smile: Neuro problém v těhu žádný,ale ted trošku bojuji ,tak jdu zítra na kontrolní magnet. Ale ničeho nelituju a šla bych do umělého opl.znovu i za cenu rs,ta malá nám za to stála a užíváme si to všechno maximálně.
a jakpak ty se máš?
9. okt 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zanna28 jo já jsem malinká celkem takže mi to dává celkem slušnej pocit výškově :grinning: a v práci to je o hezkých hadrech aj botech takže žádný kecky a rifle tak musím vypadat a starat se no jsem ale ráda, říkám, dokud ty nohy mám tak je ukážu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. okt 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@trinity1973 Veľmi dobre sa to číta :slight_smile: , teším sa s tebou, mala vám teda krásne pribrala a dobre prospieva, držte sa babulky :dizzy_face: , snáď budeš mať ten magnet ok a budeš sa môcť naplno venovať svojej malinkej :dizzy_face:
10. okt 2012 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama - to jsem ráda, že seš fit a naladěná optimisticky!! Tak na rs - pozitivně!
Toto utíká - vždyť teď rodilas?! A už školka.... :confused:

...abych se pochlubila - mám 17 kg dole....a držím se. Mám kalhoty 38 vel. (to jsem měla před dětma) :sunglasses:
10. okt 2012 o 13:29  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petrajah Peti no mazec že, užívám si poslední měsíce, chodíme teď obden na hříbky, je krásný podzim :slight_smile: pak už jen vánoce a dárky, a šup jsem v tom kolotči zase :sweat_smile:
10. okt 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petrajah - Gratuluji a fandím!
10. okt 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jika10 poupravila jsem fotečky a opět jsou. jen jsem napsala špatně váhu. měla 1670g. malá papá a jak ráda,jako tatínek, když v kuchyni zašustím sáčkem, tak přiběhne,tak víme,po kom je :slight_smile:
Káji,opravdu jsou ty děti úžasný a i když několik nocí třeba nespím a jsem hotová,i tak je to nádherný. Budeš mít ten nejkrásnější vánoční dáreček v podobě miminka :slight_smile:
11. okt 2012 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@trinity1973 No u nas to bude trosku opozdeny vanocny darecek, ale ne o moc, termin mame 12.2.2013 a popravde, uz se na Elisku hroooozne tesim :slight_smile: Jeste nez jsem byla tehulka, tak jsem si nejak nedovedla predstavit, jak se dokazu postarat o maleho cvrcka a ted uz se mi v noci zda i o tom, jak si spolu hrajeme a blbneme. Dneska jsme zacali 6 mesic, tak snad nam to uz utece a zachvilku bude Eliska s nama :wink:
Na fotecky jsem koukala a Klarka je krasnoucka, je to spravna bambulka. Doufam, ze vam dela jen a jen samou radost :wink:
11. okt 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petrajah no to je supeeer :dizzy_face:, je to v rámci diabetes? Ciiii ale 17kg, to si fakt dobrá :slight_smile:, mne sa po prvej materskej v novej práci podarilo dať dole 10kg, ale to boli hrozné stresy, verím, že ty si to dala dole zdravo :wink:
11. okt 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama - to máš pravdu, je zatím krásně, teda vždycky dopoledne svítí slunko do kanceláře a odpoledne zataženo.Hříbky rostou, byly jsme jen 2x, ale radost sbírat! Užívej si to! :dizzy_face:
11. okt 2012 o 10:56  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok