Som neustále unavená. Čo mi pomôže?

caroline_
27. aug 2019

Ahojte, čo vám pomáha na únavu? Ja som skoro stále unavená ak spím čo i len o trochu menej, alebo ak musím skoro vstávať, a keď prídem po robote domov ani nehovorím, celá vystavena, nevladzem ani upratať, len sa mi zatvárajú oči a myslím na to ako si pôjdem ľahnúť...je to taka strašne silná únava na ktorú ani dve kávy nezaberajú.. Trvá to už dlhšie, tehotná nie som, výsledky krvi sú ok, všetky minerály mam v pohode.. Nemáte s tým niekto skúsenosť?

lucia851
27. aug 2019

Ahoj ja,mam tiez problem s unavu,skusila som brat rakytnik raseliakovy v kapsulach a pomaha mi to nie som cez den tak unavena az vecer to na mna pride

kvetinka75
27. aug 2019

@caroline_ ja som vysadila kávu a po čase som zistila, že nie som tak unavená. No a režim - chodím spávať do 21,30 ak sa podarí. Beriem púpalku, C vit. mg, Robím si bylinkové čaje. A hlavne, prestala som sa naháňať. Niekedy je tá únava aj zo starostí, ktoré človek má. Niekedy už len pri pomyslení, čo musím dnes všetko spraviť, odpadávam od únavy. Asi už dopredu. 😅
A našla som si na nete dychové a jogové cviky na prekvenie mozgu, okysličenie organizmu. bývam unavená ale už nie každý deň tak veľmi.

lucia851
27. aug 2019

A,skus vysadit tu kavu lebo aj ja m pocit ze som po nej unavenejsia

eliskadad1
27. aug 2019

@caroline_ aj ja som chcela napísať, že to môže byť spôsobené kávou. vyskúšaj aspoň jednu vysadiť a sleduj sa, či to nebude lepšie.

caroline_
autor
27. aug 2019

@eliskadad1 no ja som práveže kávu nezvykla piť ale bez nej to bolo ešte horšie :D tak ja neviem, ešte mi napadlo ci by to nemohlo byť aj zo psychiky, síce sa snažím meditovať ale som taký uzkostnejsi typ

eliskadad1
27. aug 2019

@caroline_ kľudne to môže byť aj zo psychiky. treba si to v hlave v prvom rade ujasniť. keď budeš stále myslieť na to, ako si unavená tak jednoducho unavená stále budeš! všetko je to o hlave!

janapeterjana
27. aug 2019

@caroline_ Nepocitujes uzkost, nemas depresie? Nie je to skor tym, ze ta nic nebavi, nenaplna ta praca, nevies si spravne naplnit volny cas? Ja ked som bola vyhorena z roboty, jediny ciel mojho dna bol spanok. Nic ma nebavilo.

joja101
27. aug 2019

Spanok mas dobry?

lenka2710
27. aug 2019

@caroline_ ja mám tiež pocit že som po káve viac unavena aj tlak sa mi po káve znizi! Pijem jednu alebo žiadnu,kedysi som vypila kávu na obed a koľkokrát polnoc a ja som cumela do stropu,teraz si dám kávu aj tesne pred spanim a spim ako dudok! Asi už na mňa nemá taký ucinok ako kedysi! Ja este beriem zelezo a magnezium

mareka49
27. aug 2019

Aj stitna zlaza je OK?

ivca82
27. aug 2019

@caroline_ skus aspon magnezium. Pripadne si daj vysetrit aj stitnu zlazu.

blanblan
27. aug 2019

Ja nechcem strasit ale to by si mala riesit s lekarom a nie na MK, niekolkokrat som pocula v mojom ololi ze zvysena unava signalizovala vaznu chorobu. Este raz nechcem strasit, nemusi to nic znamenat ale nepodcenovala by som to

caroline_
autor
27. aug 2019

@blanblan akurát som absolvovala všetky testy a všetko ok, aj magnezium beriem, štítna je v poriadku, pravdepodobne to bude asi psychika

lucia851
27. aug 2019

Je ochorenie ktore sa nazyva chronicka unava.To si nastuduj na internete ale moze to byt psychika.

berika
27. aug 2019

Aj prerušovaný spánok spôsobuje nadmernú únavu

ivca82
27. aug 2019

@caroline_ a nic okrem unavy ti nieje?

pieksamaki
27. aug 2019

@janapeterjana
Ako si to potom rozchodila to vyhoretie?...
Dakujem

srnkaknm1
27. aug 2019

@pieksamaki to by aj mňa zaujímalo mám pocit že práca je pre mňa trest a to som ju mala rada

janapeterjana
27. aug 2019

@pieksamaki Nerozchodila. Po case som dala vypoved. U mna je to tak, ze v kazdej robote som spociatku nadsena, vsetko objavujem, mam kopu elanu. A po roku to ide dolu vodou. Mam tvorivu robotu, kde fakt treba mysliet na drobnosti a robit tisic veci naraz. A v spojeni s mojou povahou, ze chcem vsetko tip top, sa vyhoreniu asi neda vyhnut. Vacsinou som to "riesila" tak, ze som sa zatvorila do svojej bubliny, dala na usi sluchadla, obmedzila som kontakt s kolegami, obcas si poplakala na zachode, snazila som sa byt raznejsia, aby mi uz nedavali viac roboty, brala som si viac home officov... Ale to nebolo riesenie, clovek si proste musi povedat dost a zmenit prostredie.

pieksamaki
27. aug 2019

@janapeterjana
Ok....ano urcite je to hlavne o povahe......
Ja prave prezivam vyhorenie..len uz to trva pomerne dlho..

bibistec
27. aug 2019

Ono kludne to moze byt aj potravinova intolerancia. Nie alergia ale intolerancia. Dcera tak reagovala na.lepok ale moze to byt individualne. Ale dala by som.si skontrolovat stitnu zlazu pripadne mineraly v krvi. Psychika urcite nie to led lekari nevedia co.vsetko zvalia na psychiku. Okrem toho aj depresie niekedy suvisia s nedoatatkom vitaminov a mineralov.

eliska13
27. aug 2019

@bibistec asi preto, že psychika strašne súvisu si všetkými chorobami
@caroline_ robíš prácu, ktorá Ťa baví, napĺňa či len pre peniaze? Si spokojná so životom aký zijes?partner, deti....
Aké Ti robili testy aj na boreliózu, prekonanu mononukleózou?
Niekto je unavený, keď je fyzicky a psychicky unavený malo spí, veľa vydá energie v robote, musí veľa telefonovať, riešiť....príde domov nemá čas si oddýchnuť a tak stále dokola
Ide na rezervu, ktorá sa míňa a potom je unavený stále, môže mať zlú stravu....cítiš únavu tak spi po robote.. .20 min telo Ti to dáva najavo

eva_eva
28. aug 2019

Vraj aj pestrec by mal byť fajn na únavu, len je potrebné pravidelné užívanie a môže to byť aj tým ak nepiješ dosť tekutín cez deň 😉

janka_01
13. feb 2023

@caroline_ staršie téma ale zistila si nakoniec že čo to spôsobovalo?

caroline_
autor
13. feb 2023

@janka_01 nie,ale myslim si ze spanok a celkovo zivotny styl