Som neustále unavená

janka2509
22. sep 2020

Dobrý deň, prosím vás je tu niekto kto je akoby stále unavený. V práci som od 7 do 15.30, letím pre dcérku do škôlky a potom domov variť, prať, žehliť, upratovať, ešte sa venovať dcérke či hrať alebo na ihrisko. Z tohto kolotoča som tak vyšťavená a mám pocit že nič nestíham. Pár krát si do týždňa zacvičím, ale aj to doma na stacionárnom bicykli. To sa trochu uvoľním, ale iba na chvíľu. Muž mi veľmi nepomáha, chodí na tréningy s deťmi. Normálne už mám toho všetkého dosť.

ladyvi
22. sep 2020

@janka2509 to nie je ani tak unava, ja to poznam na sebe. Je to take stereotypne znudenie sa. Chyba adrenalin, aj ked clovek ma pocit, ze v tom kolotoci ma toho adrenalinu az az... mne pomaha vybocit z komfortnej zony, a z toho kolobehu a urobit nieco ine. Mozno aj viac vystavujuce, ako napr. tura, bicykel. Mne pomaha proste sa hecnut ako sa vravi. Lebo potom sa dokazem znudit z toho kolotoca a vyzeram ako taka kopka nestastia, co len ako vichor beha po byte a vkuse nieco spratava.

janka2509
autor
22. sep 2020

@ladyvi Asi tak nejako, stále to isté dokola. Keď som s dcérkou vonku, tak nemôžem doma variť. Potom sa iba doma naháňam a chcem všetko stihnúť.

zuzikak
22. sep 2020

pri takomto nastaveni sa ani necudujem. Tahat pracu, deti aj domacnost je aj na kona vela....je to permamentny stres. Skus troska zvolnit a nechciet mat vsetko perfektne a dokonale. Treba nieco vypustit lebo neda sa vsetko....Treba varit kazdy den ?Ak nema niekto z rodiny zdravotny problem, mozu byt aj suche vecere o pecive, prip. rychla priprava cestovin. Zehlit tiez netreba kazdy den, s pranim to treba ale na druhej strane pockaj kym bude plna pracka a oper az vtedy (nie polovicne davky). Na ihrisku sa treba dcerke venovat ? Nezahra sa sama kym ty posedis na lavicke ? Ak sa manzel nezapaja do domacnosti, bude sa zacne zapajat alebo nemozte ani jeden cakat dokonalu domacnost...Ak ta ubija stereotyp skus zmenit bezne ritualy. Napr. nejdete s dcerkou von a ona pomoze pri rozvesani pradla, prip. pri vareni. Zehlit mozes, ked bude vonku skaredsie a dcerka bude pozerat rozpravku. Ak treba teple jedlo - obcas kupit v restauracii na miesto varenia - to mi len tak v rychlosti napadlo...snad pomoze.

danim
22. sep 2020

@janka2509 musíš upratať hlavne svoje priority. V profile máš dieta - len jedno, a ešte ani nie školáka. To, že muž nepomôže, to je zle. A ty asi chceš s snažíš sa mat všetko tip top. Keď aktuálny stav v prioritách nezmeníš vyhoris a bude vybavene. Zastav sa a zamysli sa. Prečítaj si niečo o tom a zmeň svoj postoj k všetkému čo robis.. kým nie je neskoro. Držím palce.

adula12
22. sep 2020

zehlit nemusis nejak extra, upratovat tiez staci len cez week a cez den nech si deti po sebe hracky ulozia. ale inak klobuk dole, ze sa ti chce cvicit 😀
ale chapem tvoj kolotoc, myslim, ze ho ma 85% pracujucich rodicov co maju skolopovinne deti. tiez mam kolotoc uplny, deti maju kruzky, kolkokrat ich stihame s odretymi usami. ale chvalabohu, ze moj muz riesi deti a ja domacnost. pere sa priebezne, nezehlim, upratujem cez vikend ked muz je s detmi na vylete a vtedy mam aj chvilu kludu, kym sa nevratia. zboznujem ten pocit ked v cistej vonavej domacnosti si vylozim nohy a hodinku si vychutnavam ticho a kavu 😀
Tiez ma to nebavi, ale zase si poviem, ze zdrave deti mam, skveleho chlapa tiez a ked budu deti samostatnejsie, tak budem mat tip top domacnost a budem chodit po baroch po veceroch 😀

ivangeline
22. sep 2020

O god. Moj prípad a hneď prvý komentár je top, rozvíja svoje záľuby, myslí viac na seba. Či už je to zvolnenie pri domácich prácach, čítanie kníh alebo túra, raz za týždeň deň len pre seba! Alebo niečo iné, čo ťa nadchne. Skúšaj a uvidíš, čo to bude. Ja som tiež pri cvičení a stacionárnom bicykli, knihách a prechádzkach bez staršieho. Neskôr schcem skúsiť materské centrum s deťmi a zoznámiť sa s inými mamičkami. 😜 Plus, premyslam, že budem ďalej niečo študovať. 🤣 A samozrejme, pár krát za týždeň večer len s manželom mi nabíja baterky, a to je jedno, čo robíme. Aj hádky pomáhajú vyčistiť vzduch. 😅🤣😁😜