Som rh faktor negatív a po pôrode mi nepichli rhegu

ivanka152
13. dec 2016

Ahojte,hľadám na nete ale nejako sa neviem dopátrať k odpovedi.preto sa pýtam vás 🙂 Je tu nejaká mamička,ktorá je negatívna,otec pozitívny a dieťa taktiež pozitívne a nepichli jej po pôrode rhegu na zastavenie protilátok?mne ju totižto "zabudli" pichnúť a po kontrolných testoch mi vyšli pozitívne protilátky(už po pôrode).tak sa chcem spýtať ako to je ak by sme chceli ďalšie dieťa.Pýtala som sa aj dr.tak tá mi povedala že sú tam isté riziká ale to neznamená že dieťa nemusi byť zdrave.ďakujem ☹

mon895
14. dec 2016

@ivanka152 riziko je urcite no ak od zaciatku im povies co sa stalo a budu ta sledovat podla mna je to riziko podobne ako pri kazdom inom. Vzdy sa moze nieco stat ja presne pre toto od malicka mam vtlkane do hlavy ze musim si davat pozor v tehotenstve a teraz ked som ostala tehotna tak neustale kazdeho upozornujem ze mam negativnu krv asi im aj leziem na nervy ale neviem aku krv ma otec dietatka takze radsej zo seba budem robit debila 🙂 citala som tvoj pribeh o porode malej a velmi ta obdivujem za to ako si to zvladla a samozrejme aj manzel ten lekar co ta vysetroval by mal prestat s praxou chvalabohu dopadlo vsetko dobre 🙂 kedysi sa vraj odporucali len 2 deti pri rh negativ ale ty mas to pozitivne len jedno a je 50% sanca ze aj tretie bude negativ ja by som do toho rizika isla a verila ze hviezdy budu opat stat pri mne drzim urcite palce

cadulka2908
14. dec 2016

My tak isto AB negativ,deti B pozitiv. Mne ju pichli aj pri prvom aj pri druhom porode. Pri synovi som mala vysledky protilatok OK cez aj po tehotenstve a pri dcere som pocas tehu mala protilatky OK a po porode mi pichli a po sestonedeli mi vzali krv a protilatky zvysene. Poslali ma na hematologiu a po zopakovani odberu o mesiac protilatky OK.

ivanka152
autor
14. dec 2016

@cadulka2908 tiež mam v plane isť na kontrolne odbery ale najprv sa chcem o všetkom poradiť s mojou gynekologičkou

ivanka152
autor
14. dec 2016

@mon895 ďakujem☺takisto sme nevedeli aku krv.skupinu ma muž,lenže už na 100% viem že je pozitiv..teši ma natom že stoji primne a stale mi opakuje nech sa nebojim,že všetko bude dobre❤ja keby som vedela skôr čo to premňa znamena tak tiež určite otravujem všetkych dookola a nenecham to tak

cadulka2908
14. dec 2016

@ivanka152 a po sestonedeli ti nerobili odbery? Ja ked som bola po sestonedeli,tak mi moja doktorka kazala prist na krv o 3 tyzdne,ze aby neboli este nejake stopy po tej rege. A nakoniec som to mala zvysene,vystrasili ma a po odberoch ma doktorka na hematologii upokojila,ze vysledky mam dobre a nemam sa coho bat

cadulka2908
14. dec 2016

@ivanka152 moj tiez nemal krvnu skupinu v karte a na odber nechcel ist gak aj my teraz vieme,ze je pozitiv a smial sa,ze mi s detmi pije krv,ked mam protilatky

ivanka152
autor
14. dec 2016

@cadulka2908 po šestonedeli mi raz robili odbery.zistili mi protilatky v krvi😞ale nikto mi nekazal prisť ešte raz.nechali to tak

cadulka2908
14. dec 2016

Ivanka152 tak si skus poziadat o odbery znova budes si istejsia

helenka74
14. dec 2016

@ivanka152 neboj sa , som rada že som ťa povzbudila aj ja som veľmi chcela mať tri deti a som rada že ich mám napriek protilátkam a dnes sú lekári inde ako boli pred 15 rokmi keď sa mi narodila najmladšia dcérka ,tak držím palce 🙂

ivanka152
autor
14. dec 2016

@helenka74 ďakujem😊

katrinka8
14. dec 2016

@mon895 - a otcovi dieťaťa nerobili rozbor krvi, keď Ty si Rh-? Lebo mne hneď povedala moja gynekologička, že muž musí ísť na krv na zistenie krvnej skupiny a Rh. Ja som vedela, že muž je Rh+, tak som aj povedala. Ale oni to potrebovali normálne mať aj potvrdené z laboratória. Ale keďže môj je darca krvi, stačilo doniesť prefotený darcovský preukaz, keďže tam je tento záznam.
Inak, ja mám nakoniec obe deti Rh+ po mužovi, a bolo mi povedané, že v pohode aj ďalšie dieťa môžem bez problémov mať. Protilátky som nemala ani raz, obe deti v poriadku. Synček mal akurát žltačku, bol 14 hodín pod lampou, ale, paradoxne, nebolo to kvôli Rh faktoru. Dcérka nemala ani žltačku, ani nič. Teraz už vedia zisťovať aj príčinu žltačky, sú 3 faktory, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť novorodeneckej žltačky - zvýšené riziko majú chlapci, detičky s inkompatibiltou Rh a pri syndróme modrej masky. Môj mal vlastne 3x vyššiu šancu, že ju dostane, a tak aj bolo. Spôsobil ju práve syndróm modrej masky (nie Rh).

mirkamurko
14. dec 2016

Babuľky a ked su obaja rodičia 0- to čo znamená?

mon895
15. dec 2016

@katrinka8 to aku ma krv otec mojho dietata este len budu zistovat ked budu brat krv na protilatky druhykrat aspon tak mi bolo povedane 🙂

stanka2612
16. nov 2017

Dievcata,neviem,ci este je tu niektora aktivna,no chcela by som sa opytat...prvy syn sa mi narodil s rh+faktorom a ja som -faktor.nepichli mi po porode rhegu...chceli by sme druhe dietatko,dr mi povedal,ze budu v pripade uspesneho druheho tehu brat krv na protilatky...a teraz moja otazka...mam ist k dr hned,ako si najdem // na teste (ak si vobec najdem 😒 ),nech mi vezme krv,ci az neskor,ked bude pozerat aj akciu srdiecka? Nemate nahodou niektora skusenosti?bo vraj sa to v pripade pozitivnych protilatok riesi na hematologii...velmi dakujem vopred za odpoved

mardenad
16. nov 2017

@stanka2612 ja som rovnaký prípad a mne počas posledného tehu brali asi 3 krát protilátky ale nebolo to prvý krát ihneď na začiatku tehu. Neboj, všetko bude ok. 🙂

stanka2612
16. nov 2017

@mardenad Dakujem ti velmi pekne,som rada,ze sa mi niekto ozval 😊😉 bo dr mi vravel,ze pocat by nemal byt problem,ale ze potom v tehu byt problem moze,ked by boli tie protilatky pozitivne...

mardenad
16. nov 2017

@stanka2612 a čo ti povedal? Aký problém by mohol byť v tehu?

stanka2612
16. nov 2017

@mardenad ze v pripade pozitivnych protilatok moze telo proti plodu bojovat,ze je zvysene riziko predcasneho porodu alebo potratu,popripade,ze ak by bolo najhorsie,ze sa musi babu menit krv...tak som sa trosku vystrasila,ale ty si ma teraz upokojila,dakujem 😊 snad sa nam zadari,nech maly nie je sam...

mardenad
16. nov 2017

@stanka2612 držím palce nech sa zadarí ❤️ .
Mne po prvom pôrode pichli rhegu a po druhom sa ma pýtali, či pichnúť, že či ešte plánujem deti. Povedala som vtedy, že už neplánujem dalsie deti. Tak mi ani nepichli. Lenže po 10 rokoch som otehotnela a tiež som sa zľakla ako ty 🙂 celé tehotenstvo prebehlo v poriadku až do konca 😊

ivuska00
16. nov 2017

@stanka2612 ahoj, aj mne sa stalo to isté....no našťastie teraz v druhom tehu je zatiaľ (klop, klop) všetko v poriadku, už som 32tt 😉....asi len 2x mi brali krv na protilátky a budú ešte o chvíľu, zatiaľ boli teda negatívne (ale stále sa na to pýtam, od začiatku). Tiež som sa bála, aj sa stále bojím trošku.
Skús na to nemyslieť, aj ked viem, že je to veľký chrobák v hlave, hlavne, ak ju pichnúť mali!!!!!!!! Držím palčeky, nech sa zadarí bábenko a všetko je v poriadku ♥

stanka2612
16. nov 2017

@mardenad
@ivuska00 dakujem baby ste ma upokojili 😘 zelam vam vsetko dobre a tebe @ivuska00 prajem,nech to zdarne dotiahnete az do konca 🍀💕💕