Šošovky - rozmazané videnie

emilia1982
16. aug 2016

Ja viem, že tu sa väčšinou bavíme o bábätkách, ale keďže ste ma tak dobre podporili pri plienkach, obraciam sa na Vas s mojim problemom. Ja som novacik v sosovkach, ale vidim rozmazane. S okuliarmi taky problem nemam. Pouzivam aj umele slzy. Mam 2,5 minus do dialky + cylindre. Vadi mi to hlavne pri praci s cislami a pri pocitaci, ze musim akoby "zaostrovat". Dakujem za kazdu radu, pripadam si ako cvok, ked som to povedala ocnej doktorke tak stale len ze zvyknut, ale ja som si nezvykla ani po mesiaci. Inak nosit sosovky je super, clovek ma taku volnost, len ta rozmazanost textu a cislic je pre mna strasna. A rezu ma aj v oku, ale to by som este prezila. Naopak ich nemam. dakujem za kazdu radu.

terezka1947
16. aug 2016

@emilia1982 nemas nahodou problem s inou,nizsou dpt na blizko?kolko rokov mas?si uz po 35?

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka335
16. aug 2016

A máš mesačne šošovky alebo 3 mesačne? Ja som dlho pouzivala 3 mesačne Bausch a Lomb, (celkovo som pouzivala šošovky asi 13 rokov denne) a potom som mala mesačne Ocuvue...a ked som sa chcela vratiť k 3 mesačnym tak uz sa nedalo, proste rezali ma. S rozmazaným videním som mala problémy pri opisovaní napr. z ,,tabule,, ze som musela pozerat do dialky a hned na to do poznamok, do zošita...proste tam to zaostrovanie kym sa prisposobí trva. MOžno treba poskušať aj ine šošovky, ine značky ja som mala minus 7...našťastie hovorím ze som mala lebo som po laserovej operacii a to je BOMBA!!

girlnextdoor
16. aug 2016

Evidentne ti tieto konkrétne šošovky nesadli. Ja by som skúsila nejaké iné.
Aj mne sa stane, že nemám zaostrenú šošovku po aplikácii, ale do 30 min to pominie a zaostrí... Väčšinou, keď už by som ich mala vymeniť. A rezanie tiež nie je ok, ty by si tie šošovky nemala cítiť v oku vôbec...

emilia1982
autor
16. aug 2016

@terezka1947 do blízka vidím perfektne, mam 34 rokov.

emilia1982
autor
16. aug 2016

@sardinka335 najprv som mala mesačné šošovky, teraz mam dvojtýždňové...takze ak to robi znacka, skusim este ine, zatial som sla cez ocnu, alebo optiku....

emilia1982
autor
16. aug 2016

@girlnextdoor cim ich mam dlhsie na oku, mam pocit ze je to horsie a horsie..

terezka1947
16. aug 2016

@emilia1982 robi ti problem len zaostrovanie na blizko,resp.pocitac?ci celkovo?

lumma
16. aug 2016

Ja mám tiež -2,5 a problém mi robí zaostrovanie do blízka, na noviny väčšinou.. inak do diaľky vidím super

terezka1947
16. aug 2016

@lumma presne.....toto moze byt problem...nie kvalita a znacka sosoviek

rheuska
16. aug 2016

Šošovky ťa nemôžu rezať. Proste nie!. Ďalšia vec každá šošovka sa má na noc vyberať von. Teda ja vidím rozmazane stále ak som si nevybrala šošovky na noc (nedalo sa). Sama nosim cylindricke, a viem, že taťažko zmeniť značku. Sme dosť obmedzené čo sa vyberu týka, ale tieto ti evidentne nesadli. Proste v šošovkách musíš vidieť tak isto ako v okuliaroch a nemáš ich cítiť na oku.

waikikiijuri
16. aug 2016

Ja som vyskusala asi 5 parov kym som nasla tie naj.dobre priepustne kyslik,nerezu ma.bola som ale v optike na vysetrenie aj od nich prve sosovky plus testovacie .teraz si obejdnavam sama cez net aj roztok je to lacnejsie o polovicu ako u optika kvalita ta ista.a sosovku nemozes mat tu istu dioptriu ako okuliare pretoze to mas na oku priamo.takze neviem poradit asi by som skocila na vysetrenie inam.pre mna su sosovky velmi napomocne mam silne dioptrie ja som si na to zvykla nevadia mi v oku.

terezka1947
17. aug 2016

@emilia1982 mala by si vylucit jednu vec hned na zaciatku:
ako je to s tvojim videnim do blizka-s tvojou dpt....nie bez okuliarov a sosoviek,to mi je jasne,ze na blizko vidis super
ale ako vidis na blizko a na PC s okuliarmi a sosovkami?
ci to rezanie a nepohodlie,resp.nutnost zaostrovat je iba pri PC a citani
ak ano,nie je to o kvalite sosoviek,ale o dpt,je dost mozne a aj vek by uz mohol prichadzat do uvahy,ze s citanim to bude tak,ze bud budes musiet mat nizsie minusky alebo si budes okuliare skladat...ale ako zlozis sosovky?vsak?no aj tam je riesenie...

nech vsak neteoretizujeme....zaklad je,kedy-pri kt."videni"mas zly pocit

emilia1982
autor
17. aug 2016

Keby som nemala okuliare na pocitac by som nevidela, hlavne je problem ked chcem nieco zaostrit pri citani text/čísla ci uz ten pocitac, alebo nieco prečítať, ale aj ked chcem niečo prečítať na bilboarde napríklad tak niektoré znaky mam proste rozmazanejši, viem si domyslieť čo tam je ale su rozmazajšie. Lebo aj pri šošovkach si viem domyslieť čo tam je, ale musím sa viac sustrediť a viac namáhať oči. Šošovky vyberam z očí hneď keď prídem z práce, určite by som v nich nespala su mi nepohodlne-režú ma.
Prvy krat som bola na vyšetrení u očnej doktorky-dala mi -2,5 bez cylindra. Ale videla som hrozne, tak som isla po tyzdni za nou-a bol to des, lebo zo mna spravila sprostu ze som si ich dala naopak a čo ja toto riešim, ked ona ma pacientku co ma 15 dioptrie. Prinutila ma ich otocit, tak ze som si ich nedala uz ako misticku ale ako tanierik do oka, nasilu som si ich tam prilepila. Prisla som domov a nemohla som vydrzat to rezanie dala som si ich dole, videnie bolo zle samozrejme stale. Druhy krat som sa objednala do optiky na vysetrenie, tam mi uz dali rozne dioptrie a rozne cilindre na obe oci, pekne ma vysetrili. Vidim lepsie ako pri tych prvych, ale este stale to nie je ako s okuliarmi a rezu ma. Preto som Vam uz aj pisala, lebo ked te pani zavolam do optiky a poviem ze este nevidim az tak dobre hoc je to uz lepsie, tak aby sa nechytala za hlavu ze vymyslam. Mam z toho stres, lebo sosovky su super. Na počítač bez okuliarov nevidim, knihu bez okuliarov citat vidim. Dnes som si dala okuliare.

rakywanda
17. aug 2016

@emilia1982 kúpila si si šošovky sama od seba podľa dioptrií okuliarov? to môže byť chyba. treba ísť normálne k očnému, ktorý pracuje aj so šošovkami. mne osobne je jedno akú značku pichnem do oka, ale muž s tým má problém. musí hľadať nielen dioprtiu ale i vhodné zakrivenie (ďalšie číslo, ktoré sa uvádza pri dioptrii). Kamarátka mala cylindre a musela jej očná objednávať šošovky, bežne také numerá nezohnala v optike.
takže ja odporúčam riadne profesionálne vyšetrenie a potom si ich podľa toho dokupovávať v optike.

terezka1947
17. aug 2016

@emilia1982 neboj...nie si jedina,co ma problem s dpt,ci sosovkami....ak mas cylinder,je to o to niekedy tazsie,lebo treba viac trpezlivosti,aj zo strany cloveka,kt.ta vysetruje,ci je to lekar ci optik...ale aj tvojej trpezlivosti
neboj sa,ze to stlae nie je ono a nehanbi sa to riesit.... mozno v optike maju viac casu na nastavenie korekcie, aj na tvoje otazky...ako mala lekarka,resp.mozno si natrafila na menej trpezlivu 😉
vzdy,ked mas problem...treba ist a presne popisat,co ti problem robi...lebo vsetko sa da vyriesit...ver,ze vsetko...len sa treba viac pohrat
oci mame iba jedny...a nie je s nimi vzdy sranda...
fakt sa niekedy stava,ze ludia,kt.maju minusky do dialky,na citanie okuliare nepotrebuju,vyslovene im vadia...resp.vadi im ta dpt do dialky...aj to sa riesit da
u teba je mozno problem aj s cylindrom,mozno sa staci pohrat so stupnami,atd...
no,mne sa nezda,ze mas problem so znackou,skor to bude dpt...no
ale od PC sa neda nic riesit,preto kludne chod,pekne povedz,v com je problem...
tu ti tak mozme povedat nas pohlad....
napr.ja by som rada sosovky nosila...ale ja ich v oku neznesiem...a nejaky realny dovod na to nemam 😀 😀
skratka,vadia mi...neviem preco,neviem ako,vadi mi,ze tam nieco mam
ja si to uvedomujem a preto okuliare to istia 😀
a to v optickej brandzi robim,takze som vyskusala kadeco...skratka...som asi divna,no,prip.nejake profesionalne postihnutie 😀
ale ja mam o dpt menej,takze sa to da niekedy aj bez okuliarov este

sardinka335
17. aug 2016

@rakywanda ved nečítaš? Je to len 1 strana nevpoviem keby ich tu bolo 8...bola u doktorky a bola aj v optike na vyšetreni...
Ale moj muz tiez mal problém so šošovkami - proste nesedelo mu to a mal objednane podla dioptrii aj cylindrov proste rezalo ho to v oku a šmitec...nakoniec sa na to vyprdol a išiel na laserovu operaciu a je spokojny. Konečne vidi...bez okuliarov bol slepy ako krt.

rakywanda
17. aug 2016

aha teraz som si všimla, že si bola u odborníka...ja keď som začínala, tak mi ich očný nasadil, poslal ma na 2 hodiny do mesta, ak by nesedeli skúšali by sme ďalej

rakywanda
17. aug 2016

@sardinka335 pardón!!!!!! otvorila som si okno na odpoveď a kým som stihla odpovedať (lebo tu popri tomto riešim aj iné veci) zakladateľka napísala, že bola u očnej

sardinka335
17. aug 2016

@rakywanda v pohode, stava sa. 🙂 aj mne ja ked nečitam tak radšej napišem ze ,,nečitala som všetko,, lebo potom pridu taky mudri ako ja...a rypu 😀 😀 😀
No, so šošovkami je to niekedy ,,kríž,, kym to sadne...a niekomu nesadne. Ja ked som musela pred operaciou nosit mesiac v kuse okuliare - šošovky boli zakazane som myslela ze ma ,,picne,,. Proste mne tie okuliare vadia na celodenne nosenie. Tak jasne ze keby nebolo ine tak čo narobim...slepa neostanem.

rakywanda
17. aug 2016

@sardinka335 keby sa tá operácia robila, že nevidím čo robia, tak neváham a idem, ale som poserútka. ale nahováram na to muža...

sardinka335
17. aug 2016

@rakywanda ááále vieš čo? Ja som povedala, ze ja sa na to sama neodvazim .....od 19tich rokov som nosila šošovky....inak slepa ako krt!
Muž mi dal tu operaciu ako vianočny darček lebo ma inak nevedel nahovorit čo som sa bala. Dostala som obalku s terminom kedy mam prist na vyšetrenie, on si zobral dovolenku na ten den a uz nebolo ,,uniku,,. A robili mi to bezbolestnou metodou Relex smile, nebolelo ma nič, po operacii uplne v pohode. Operoval ma o 18:00 a uz rano som videla ako ,,orol,, a bez bolesti.

emilia1982
autor
17. aug 2016

Dievčatá vy ste také super 😀 Takze budem hovorit v optike o tom ako vidim/nevidim a uvidime, vidim ze je to asi bezne a sosovky nemusia hned sadnut. Na tu operaciu oci by som sla hned, ale bojim sa prestrasne a naco do seba rypať keď to nie je potrebné...

kinna
17. aug 2016

Skus inu znacku,,,ja mam toto pri sosovkach z DMky, ale moze byt aj to, ze tvoje oci nikdy nebudu znasat sosovky... Ja ich nosim uz 6. rok a vidim rozdiel v tom, ze kedysi som ich mohla mat v oku cely den, teraz vydrzim tak 6hodin s nimi a musia von. Mam -1,50 co nie je tak strasne, preto ich zakladam len ked niekam idem-doma ich nemam vobec.

alenky
17. aug 2016

@emilia1982 Ahoj, ja som mala rovnaky problem, nehovoriac o tom, ze som za ne dala nemale peniaze a v oku ma rezali a na blizko rozmazane videnie-praca s pc, mobilom nemozna. Jedine, ktore mi vyhovuju su jednodnove-rano ich nasadim, vecer vyhodim do kosa. Ale su velmi drahe, tak ich pouzivam naozaj len prilezitostne. Dioptrie mam podobne, trosku slabsie ako ty.

snehhulka
21. sep 2016

Ahoj. Tak ako si dopadla? Ja mam uolne rovnaky problem ako ty, tak som strasne zvedava. Lebo s.sa tak strasne tesila na sosovky a teraz som.z toho sklamana ze prd s nimi vidim.

snehhulka
21. sep 2016

@emilia1982 Ahoj. Tak ako si dopadla? Ja mam uolne rovnaky problem ako ty, tak som strasne zvedava. Lebo s.sa tak strasne tesila na sosovky a teraz som.z toho sklamana ze prd s nimi vidim.

fantaghiro21
21. sep 2016

ja som si na sosovky zvykala nieco cez mesiac....takze je normalne, ze niekedy sa Vam zastrie pred ocami.ALE!!! sosovky nemozu rezat, palit, ani nic podobne.A ak zle vidite, mate bud zle naordinovane dioptrie, alebo by som vymenila ocnu a prekonzultovala s inou....Alebo vymenit sosovky...POZOR!!! Aj sosovky su rozne ...Odporucam precitat tuto stranku -http://www.sosovky.sk/druhy-sosoviek/ Ja uz viac nez 3 roky pouzivam Air Optix sosovky-mesacne, cize silikón-hydrogélové kontaktné šošovky...

lienka_snehulienka
21. sep 2016

@snehhulka Ako tu už bolo písané, šošovky ti nemusia sadnúť hneď. Treba o tom povedať tomu, kto ti ich aplikoval (doktor/kontaktológ v optike) a skúšať ďalej. Ja som sa do optiky prišla ukázať po pár dňoch nosenia, aby mi kontaktologička skontrolovala, či šošovky dobre sedia v oku a samozrejme chcela vedieť, ako sa mi nosia. Dvojtýždňové boli v pohode, ale dala som si predpísať jednodňové, keď sme šli na dovolenku a s jednou značkou som mala problém, lebo mi tá šošovka strašne "nacucla" na oko a ťažko sa mi vyberala. Tak mi dala vyskúšať inú značku a to už bolo lepšie. Horšie vidím iba ak mám šošovky nasadené dlhšie a už mám unavené oči.

sandri
21. sep 2016

Tak ako ti pisu baby, v prvom rade ta nesmu rezat. Ja napr neznesiem znacku Evolve- palia ma oci v momente ako si od nich nasadim sosovky. Chvilu trva, kym si clovek zvykne na zaostrovanie so sosovkami, ale mesiac je dost. Skus zmenit sosovky (znacku), pripadne ak si menila roztok, aj to moze byt problem. Neviem ako je to pri cylindroch, ale kazda sosovka ma nejake zakrivenie- aj tu moze byt problem, ze ti na oku nesedia. To by ti mala povedat ocna.