Spadla som a asi som si natrhla sval

18. nov 2021

Ahojte,včera som spadla keď som utekala za malým keď padal z postele a neviem čo ale asi som si natrhla sval na stehne v zadu...chodiť viem,problém pri sadani a vystriedaní nohy! Modriny ani opuch nemám ..treba ísť k dr ( veľmi nechcem kôli korone,čo si na to dať dala som masť dolgit a octan! Má niekto takú skúsenosť kedy to prestane bolieť a ako to liečiť? Dik

sissy27
18. nov 2021

nemyslím, že si si zrovna natrhla sval... zrejme len natiahla a netreba s tým nič špeciálne robiť, môžeš si natrieť nejakú voltaren masť, do pár hodín / dní to prejde

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
18. nov 2021

no vydrzat, ked tak krem, ak bude velmi zle, tak nejaky flektor/brufen...

autor
18. nov 2021

Och taká som ubolena ale moja vina keď som nešikovne, ďakujem

loginexistuje
18. nov 2021

ak by si si natrhla sval tak to vizualne vidis a uz by si sedela na pohotovosti najskor ho mas natiahnuty davaj si maste (podla toho ake mas doma ibalgin a pod) a menej zatazuj nohu

autor
18. nov 2021

@loginexistuje dik tak robím,čiže netreba k dr?

loginexistuje
18. nov 2021

nie netreba natieraj mozes infralampu nahrievat

videla som natrhnuty sval na nohe (zachrana zqjaca pred psom) a to proste vidis ze je ine ako natiahnuty (krvne podliatiny atd

autor
18. nov 2021

@loginexistuje aha ok dik

lindusss2016
18. nov 2021

@loginexistuje ozaj to je vidno? Lebo ja som si natrhla/natiahla nvm, asi 3 mesiace dozadu, tiez pod zadkom, ale normalne bolo aj pocut chrupnutie, odvtedy ma to stale boli, aj ked ta hybnost sa uz zlepsuje, ale zdaleka nie je taka, ako bola predtym. Uz raz sa mi to stalo, vtedy ma to bolelo 1,5 roka do uplneho zahojenia 🙈 a este aj tak to obcas zacitim. Tak myslis, ze to bolo ozaj len natiahnute? Modrinu som nikdy nemala, ani nijak zdeformovanu nohu

loginexistuje
18. nov 2021

@lindusss2016 tak natrhnuty sval vidis ze mas podliatinu opuch a bolesti aj v klude a ta podliatina sa ti rozlieva ta krv pod kozou
my sme najprv nemysleli ze natrhnuty sval ale ta podliatina sa sirila ako bol pohyb tak sme sli urobili utz a povedali ze natrhnuty a tam povedali ako to rozlisit a zatejpovali to aby sa to nesirilo
usiel zajac z klietky ked bol pusteny pes a clovek v crocs co viac dodat

loginexistuje
18. nov 2021

@lindusss2016 ale tak mohla si si nieco poskodit ak tak zajdi na kontrolu a uvidis

autor
18. nov 2021

@lindusss2016 čo 1,5roka nieeeee

lindusss2016
18. nov 2021

@loginexistuje no podliatinu som nrmala, ale teraz, ked sa mi to stalo, tak som mala bolesti aj v klude, ale len 2 dni asi.

lindusss2016
18. nov 2021

Ale tak v beznom zivote ma to n4jak neobmedzovalo, ja som joginka, pri cviceni ma to bolelo tak dlho veru. Teraz toto druhe zranenie uz ma 3 mesiace a stale v predklone nedociahnem na zem ani zdaleka tak ako predtym. Ale inak ma to neboli pri chodzi, pri tanci 😁