Spáleniny zo solária. AKý krém je na ne dobrý?

miriam17
22. máj 2009

Tak zienky vcera som bola v solarku ,trosku som to prehnala ☹ a teraz mam totalne ma vsetko stipe,neviete poradit co na to?....kremiky ...alebo domace lieky......dakujem 😅

hanculka
22. júl 2009

ajojte, chcem sa spýtať dneska som bola v solarku som bielučka, bola som na 4 minut.....ale aj tak mi velmi spieklo tvar , neviete mi niečo poradiť aby som si tvar neopalovala? a ešte chcem sa spýtať ma niekto skusenosti s kremom do solaria CHOCOLADE DIAMOND VDAKA ZA RADY

petot
22. júl 2009

Akékoľvek radiačné poškodenie (aj slnečné spálenie) zmierňuje vitamín C, ak sa užíva preventívne aspoň 1000mg každú 1-2 hodiny pred a počas expozície (vystavenia slnečnému žiareniu), a k nemu pyridoxín (B6) 300mg denne (ten však nie je vhodný dlhodobo). Ja som skúšal iba čistý vitamín C a pomohlo to, prinajhoršom som mal mierne ružovkastú pokožku (bez krému), ktorá nepálila. Možno s tým pyridoxinom by nebolo celkom nič.
Ešte vylepšiť sa to dá selénom. Treba veľa piť!

Toľko k prevencii. Keď už je koža spálená, je to horšie. Lokálne by som dal spomínaný pantenol, a jedol by som vitamín C aspoň v uvedených dávkach, aj vyšších, aby sa zneškodnili voľné radikály. K tomu zinok a väčšie dávky niacínu (B3) (kľudne aj 500mg denne), ktorý pomáha opraviť poškodené bunky. Tak C ako aj B3 a selén majú preventívny vplyv proti rakovine.

Takéto dávky vitamínu C sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi, a vážnom deficite G6PD. Vysoké dávky niacínu predstavujú miernu záťaž na pečeň, samo osebe nie veľkú, ale dobre o tom vedieť pre prípad súbežného užívania iných liekov apod...

leniciatko
22. júl 2009

ked som bola malá a totálne spálená,babka išla na dvor,natrhala lopúšky,nie chrenové a ani nie velikánske lopúchy,také menšie asi 10cm,bledozelenej farby. podávala na spálené miesta, a behom chvíle boli lístky úplne zvädnuté a čierne. ale mne bolo o 100% lepšie. 😵

mima1
23. júl 2009

hanculka ja by om teraz do solarka nesla. neodporuca sa kombinovat solarko a slnko ktore teraz pecie ako svina. 😨 🤐

barborka779
29. mar 2012

baby a mozem sa opytat cii moze ist aj smotana,ktorej zaruka skoncila 20.1.2012 ci uz nie?

stardust
29. mar 2012

@barborka779 otvor si ten kelimok a potom si rozmysli, ci si to das na seba alebo nie 😉

niki_ta93
22. feb 2013

Ahojte chcem sa spýtať čo je dobre na spalenie od solarka pretože mám spalenu tvár a aj viečka nemôžem sa dlho pozerať pretože mi to začne slzaviet.Je to nepríjemné pretože nemôžem ani poriadne otvoriť oko pretože mám z toho spalene viečka a pozleptane vyzerá to ako tém micheline panicik čo má na rukách tak ja to mám na viecku a kokeby tuk 😒

slavozv
22. feb 2014

Tu nájdete najlepšie rady ako dlho zotrvať v soláriu, tipy a rady, opaľovanie v zime, na čo si treba dávať pozor atď 🙂

http://zdravie.zariadim.sk/dlzka-pobytu-v-solariu

http://zdravie.zariadim.sk/opalovanie-v-zime

http://zdravie.zariadim.sk/v-solariu-sa-mozete-...

18lenussa
21. sep 2014

ja chodím do jedného solária a celkom dobre ma chytilo, tam som chodila na 10min a potom som bola v druhom kde majú silnejšie trubice a pred mesiacom ich menili. Pre istotu som bola iba 8 min. Ale teraz vidím na tele také biele svrbiac vyrážky. Neviete poradiť čo nato?

bublinka1911
17. mar 2019

Baby..mam problem ....dnes som si kúpila krem sunsine dark, a naniesla som di ho doma..Ale do solarka som nestihla ísť, a teraz ma páli pokožka...Môže to byť z neho ??

marcincinova
4. júl 2019

Pekný deň. Chcem sa spýtať, včera som bola 1x v solárku, iba 5 min. Zatiaľ v pohode akurát na prsiach mám ešte červenú pokožku. A fakt rozmýšľam či ešte ísť, keď tu čítam aké je škodlivé. Ja chcem len tak parkrát, do dovolenky.