Spánková paralýza

nistika
11. nov 2020

ahojte zaujíma ma neviete niekto alebo ste nepočuli o vedeckom vysvetleni spankovej paralyzy? konkretne preco ludia ktori to zazili tam vzdy vidia tu tmavu postvu alebo tieň postavy? ten medzi spanok sam o sebe rozumiem...ale tu postavu si neviem vysvetliť.ďakujem

sapetka
11. nov 2020

@nistika neviem ale nie je to nic prijemne

nelca0510
11. nov 2020

Nájdi na nete. Raz som taký článok čítala.

maximilie
11. nov 2020

@nistika ja som sa tým zaoberala, jeden čas sa mi to stávalo často a spomínam na to tak ako sa o tom pise - je to najhoršia nočná mora....
Je to vraj spôsobené tým, keď ideš spať najedená a veľmi vyčerpaná a zaspíš na chrbte. Je dokázané že táto spánková paralyza sa deje hlavne v spánku na chrbte. Racionálne to je vysvetlené zaťažením žalúdka, a tým že sa mozog zobudí skôr ako telo. Tiež ostatné vysvetlenia sú šialene desivé. Je pravda, že sa mi to snívalo v dome, ktorý sme si a exmanželom prerobili. V novom dome sa mi to chvalabohu nesnívalo. Vedela by som ti o tom dlho rozprávať. Veľa som si o tom načítala. Tu postavu si len videla, alebo ťa aj dusila? Môžem ti o tom povedať viac, ale je to veľmi nepríjemné.....

maximilie
11. nov 2020

@nistika sú ľudia ktorí sa tým zaoberajú a snažia sa prísť na to, čo sa vlastne deje. Naozaj to neprajem každému. Aj ty si mala strach?

zibi
11. nov 2020

https://www.bratislavapsycholog.sk/spankova-par...
Tu je to popísané dobre
Vela ludi vidi postavu... No je to nic, len vyplod mozgu. Netreba matvstrach, ze diabol, duch a spol.

Treba pravidelne spat, doplnit mineraly a odbúrať stres.
Vela ludi to v strese zažíva

hdpe
11. nov 2020

@nistika Zažila to svokra, ona ale postavu nevidela, smiali sme sa jej trochu, že jej preskakuje. Neskôr som to zažila aj ja. Nebála som sa o seba, ale o svoje bábätko v postielke. Nemohla som vydať hlásku zo seba, ani ruku zodvihnúť a na hrudi som cítila strašný tlak, ani oči mi nešlo zatvoriť, a postavu som videla pri okne ( vedela som, že sa prišla rozlúčiť suseda- v tú noc umrela, trochu to trvá kým sa duša odpúta od tohto sveta).V duchu som sa s ňou rozlúčila. A potom som zaspala...ráno som z toho bola trošku zmätená či to bol sen alebo čo to malo byť a začala som pátrať na internete...moc o tom nepíšu.

nistika
autor
11. nov 2020

Nie postava ma nedusila. stalo sa mi to raz, tak som sa začala zamýšlať prečo aj ostatní ludia vidia postavu. tá moja bola ženská. nedusila ma len chodila okolo. najskôr som dostala šok jak keby som mala infarktovať potom som si povedala ok nebudem sa báť sýtam sa čo chce ale zistila som že nemôžem sa hýbať ani rozprávať potom som chytila znovu paniku.
lenze ak je to výplod fantázie, prečo prišla ako prvá postava a až potom som zistila ze sa nemôžem hýbať. nemalo by to chodiť opačne? ja teda nevravím že tam bol nejaký duch pri mne snažím sa uvažovať racionálne

maximilie
11. nov 2020

@nistika áno aj mňa vydesila tá postava, tiež to bola žena
Tiež som sa nad tým veľa zamýšľala, prečo každý to vidí podobne... Paralyzované telo, prečo má vyplniť fantázie rovnaký priebeh? Mňa skôr toto zaujímalo. Prečo to väčšina opisuje rovnako...kroky, postava, prilahnutie na hrudi...

basska_b
11. nov 2020

@nistika Ja som mala prednedávnom tento zážitok. Zobudila som sa, ležala som na chrbte a nevedela som sa ani pohnúť. Zobudila som sa z nočnej mory, kde ma prenasledoval chlap vo vlastnom dome, avšak bol to viac menej len taký tieň. Hrozné to bolo...

ninusa4
11. nov 2020

@maximilie A ako to pokračuje a skončí? Človek zaspí alebo sa preberie , precitne?

basska_b
11. nov 2020

@ninusa4 Preberie sa totálne vydesený. Zistí, že sa nevie hýbať. Ja som myslela, že to proste z toho strachu som taká, tak som sa snažila začať hýbať, prstami, šľapou, keď som zistila, že viem ovládať svoje telo, tak som sa ukľudnila, potom som sa otočila na bok a zaspala som 😀 ale s malou dušičkou

maximilie
11. nov 2020

@ninusa4 preberie, celý dezorientovaný. Po poslednej aj najhoršej skúsenosti som sa bála ešte dosť dlho ako po nejakom horore a dosť dlho som sa bála večer zaspať, aj niekoľko dní.

sapetka
12. nov 2020

@maximilie ku mne to chodilo zasadne ked som spala sama. Ked som bola vtedy este s priatelom, a spali sme spolu neprislo to, ale ked som bola sama... prichadzalo to aj pocas dna ked som zavrela oci. Napis mi kludne co o tom vies. Ja som bola kvoli tomj u jedneho pana aby mi pomohol lebo som bola velmi vyverpana a povedal mi ze je zo ziva dusa co mi toto robi😮

sapetka
12. nov 2020

@maximilie este dodam ze to trvalo strasne dlho 5r. Zo zaciatku nechodil casto ale potom sa to stupnovalo. Som rada ze to je za mnou. 🙏

sapetka
12. nov 2020

@maximilie som myslela ze napises viac o tom ked vies...

lrnka
23. jan 2021

@nistika presne môj názor .Vravia,že to strach panika a uvidíš postavy ale ako píšeš najprv vidíš postavu a až potom zistíš,že sa nemôžeš hýbať keby to bolo naopak ako v medicíne píšu máš zistiť že sa nemôžes pohnúť spanikáril a potom dajme tomu zo strachu paniky vidíš bytosti takto to je naopak tak podľa mňa sú to duchovia