Správne hodnoty onkomarkerov

an7ula
9. sep 2007

Ahojte, mate niekto skusenosti so zvyšenymi onkomarkerami? Ja som bola na ročnej kontrole a zistili my CA 125 zvyšené. Neviem čo si o tom myslieť a čo od toho čakat.

janka.j.
17. sep 2007

Nemusíš mať hneď tie najväčšie obavy. CA 125 môže byť zvýšený pri cystách, zápaloch, ochoreniach pečene, nezhubných nádoroch a podobne. Moja kolegyňa mala podobné obavy - zvýšený onkomarker súvisel s prekonaním a nedoliečením niekoľkých zápalov vaječníkov. Našla som ti nejaké stránky, kde sa niečo o CA 125 píše. Želám ti skoré vyriešenie tvojich starostí. Janka.J.

http://www.edusan.cz/mam_problem/texty.php?id=4...
http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=7...
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=260
http://www.primar.sk/vseobecnaporadna/Question....

arturinka
20. okt 2007

Ahoj an7ula

aj ja som pred troma mesiacmi mala zvysene CA 125. Prezila som strasne dva mesiace kedy som cakala na kontrolny odber.....ten bol nastastie v poriadku,...takze nemam ani len sajnu, preco som ich mala zvysene. Urcite aj u teba je to len prechodne....neboj sa....

dahra
1. júl 2009

Ahojte,
zvyseny CA125 - ovariálny onkomarker byva zvyseny aj u zien, co maju endometriozu. Je to benigne ochorenie. Normalna hodnota je do 35, u mladsich zien je pravdepodobnost maligneho ochorenia nizka, vacsinou ide o endometriozu. Endometrioza sa da diagnostikovat len operacne, podozrenie na nu lekar moze vyslovit, ale konecna diagnoza je na zaklade histologie.

molisha
15. máj 2010

dobry den, dnes mi vysiel onkomarker ca125 zvyseny na 40. nemam problemy, doktorka ma na to poslala viac menej preto ze stale citim lavy vajecnik po zapale spred mesiaca, a mala som na nom aj 5cm cystu, ktora sa nahle zvacsila a potom zmensila s menzesom, takze asi bola funkcna. na sono som uz nebola, len ju uz nenahmatala, ani ma neboli, takze sono az po dalsej MS. na pravo vajecniku mam dva mesiace tiez utvar, ktory ale nevidiet ci je cysta, ci myom, najprv to malo 2cm, o mesiac neskor uz ani nie 1x1cm. tym sa doktorka doteraz vobec nezaoberala, vraj to nic, vobec to necitim ani nemam ziadne ine priznaky, krv inak v poriadku. a teraz doktorka ked pozrela na vysledok, tak najprv ani nevedela ze ci to je v norme, lebo nevedela precitat limit, zdalo sa jej ze to je 350, no ale ked sa vysomarila tak povedala ze zvysenie o 5 nic nie je, a ze si mam vydychnut. a to bolo vsetko. mam 26 rokov a este som nerodila, okrem zapalu a tychto "cyst" som nikdy nemala ziadne tazkosti. co teraz? nechcem nieco zanedbat :(

lalia123
18. máj 2010

Ahoj Molisha, s najvacsou pravdepodobnostou tie onkomarkery reaguju na zapal a cysty. Ked su tam, onkomarkery sa zvyknu zvysit. Aj ja mam poslednu hodnotu 53 a tiez cysty, ale mna uz koli inym komplikaciam caka asi operacia. Tak drzim palce, nech klesaju! Pripadne si sa mohla spytat dokiny, ci Ti ich nemoze zmerat opat buduci mesiac.

katrin21
19. máj 2010

molisha: zvysene onkomarkery byvaju pri endometroze... ale tu potvrdi len LSK,.... ja som tiez nemala ziadne priznaky, a mala som ju..... lepsie ist na LSK, je to pohoda a pozriet, ci tam niekde nie su loziska, co na sone nie jesanca vidiet, nez trebars nemoct mat deti...... 😝

rebeka360
31. okt 2010

Ahoj,môj manžel mal studený zápal plúc s hnisavým abscesom a teraz mu onkomarkery vyšli CA 125 hraničné,neviete čo to znamená?????prosím poraďte

marianka79
1. jún 2011

ja mám zvýšené onkomarkery na 253,3 čo je dost nad normu ako tu čítam že má byt do 35 no zajtra mám volat pre výsledky ku gyn. tak uvidím ako a či mi klesli

uzabytobolo
2. jún 2011

@marianka79 ahoj, kamoška mala podobné hodnoty, mala endometriozu,bola na laparke a aj otehotnela, neboj sa hned najhoršieho, moc držím palce, aby to všetko bolo v poriadku, daj vedieť

marianka79
30. jún 2011

@uzabytobolo ahoj no tak kleslo mi to na 40 ale to bolo skoro pred mesiacom tak už je to aj nižšie 😉

stresmenka
15. aug 2011

Ahojte 🙂
aj ja mám zvýšené CA125 na 70 strašne sa bojím čo to môže byť. Toho týždňa mám ísť na kontrolný odber 😢

ametiszt
30. mar 2012

Ahojte 🙂
tiež už pár dní prežívam peklo,pri preventívnej kontrole mi zistili čokoládovú cistu 4cm a lekár povedal,že to bude endometrioza,zobral krv a mam zysene CA125 na 67.... tlačí ma na LSK ....ja by som moc nechcela,mam 44 rokov ,ale povedal ze by on nebol velmi kludny nakolko mam zvysene onkomarkery....hm neviem co mam robit....dakujem Vam za radu

lalia123
2. apr 2012

Ametiszt, chod na laparku, urcite. Budes kludnejsia, nie je to taky hrozny zakrok, ja uz mam za sebou dve 😉 . Nasadia Ti pripadne liecbu a urcite sa to upravi. Drzim palce!

stefany1367
23. máj 2012

caute.mne na preventyvke doktorka zistila cystu na vajecniku a povedala mi ze pre istotu mi vezmu krv a vysledky boli desne..ca125som mala 204 tak mi robili opakovany odber a ten bol este horsi246.pri tom som este zistila ze som tehotna a potom opakovanom odbere som dva tyzdne nato potratila v 9.tyzdni..po potrate mi robili dalsi odber a hodnota ca 125 mi klesla na 150.este stale je to vela ale musim cakat co bude dalej..o mesiac mam dalsi odber tak uvidime ale nemam s toho dobry pocit lebo sa necitim dobre a mam stale bolesti brucha .najhorsie je to cakanie

janulka_1
19. jún 2015

Neviem ci sem este chodite ale mali ste niektora skusenost, ze mam diagnostikovanu endo ale CA125 mam v norme, ako to je mozne?

xya9
9. júl 2015

Mam zvyšene markery 125 o 15 vaječniky a maternicu mam už 15 rokov vonku nemala som nadorove ochorenie ostatne vysledky mam dobre mayslim celu biochemiju . Poradte mi ak mate stym skusenosti

kayla_gombosova
26. sep 2023

@katrin21 ahoj viem že je to stará téma mňa tiež teraz čaká laparoskopia. Včera som bola u. Dr a cysta mi chvalabohu praskla ale bolesti mám stále a dosť to ovplyvňuje intímny život 🤦🏻‍♀️ tak vravela že aj keď onkomarkery budú nízke ona to odporúča. Ako dlho si bola hospitalizovana?

fialka2016
11. okt 2023

@kayla_gombosova ahoj, ja som bola prvý krát týždeň hospitalizovaná, bude ma to čakať asi opäť 😞