Stará koža na chodidlách

aalzbetkaa
11. júl 2018

Ahojte zienky. Prosím vás ako dám preč starú kožu z chodidiel? Nie je na celých chodidlach, ale od prstov asi po stred. Skúšala som aj pemzu, aj shool.......ale akosi nič. Ani krémy nepomáhajú....idem na dovolenku o 3 týždne a nechcem ísť s takými nohami....nemate nejaké domáce recepty?
Ďakujem za každú jednu odpoveď

flientica
11. júl 2018

No jedine vymocit poriadne vo vode a oskrabat no :/

biba12
11. júl 2018

@aalzbetkaa choď na pedikúru

venci
11. júl 2018

@aalzbetkaa za mna jednoznacne ponozky Parasoftin. Akurat do troch tyzdnov,aj skor to bude super,ale je to na cele nohy..

pribinak
11. júl 2018

vsak chod normálne na pedikúru, oni ti to strojom obrúsia

pribinak
11. júl 2018

a potom to treba krémovať, sú speciálne krémy na nohy

dominika18muc
11. júl 2018

Ja si robím taký kúpeľ na 20 min., lavor s teplou vodou, 1PL sódy bikarbóny, vyždímať polovicu citróna. 20 min nohy vymočiť a potom s pemzou "ošmirglovať" a pôjde to ľahko. Je to výborné aj na zápach nôh. 🙂

gabci_gabca
11. júl 2018

Ak ti nepomáha nič takéto "domáce" tak choď normálne na pedikúru profesionálke 🙂 Tá si s tým už poradí

didi35
11. júl 2018

Mne vadi, ze to zacne znova dorastat. Mam taku hrubsiu kozu na palci. Kamosky, ktore chodia na pedikuru sa stazuju, ze uz musia pravidelne, len akonahle im zoskrabali kozu skalpelom, tak zacala rychlejsie dorastat a jej jej viac. Ja som si kvôli tomu nedala na pedikure orezovat paty, niekedy ich mam uplne hladke, ziadna zhrubnuta koza.

Existuje nejake riesenie, aby ta koza uz nedostatala??

ikke
11. júl 2018

vymocit v slanej vode (idealne sol na nohy, maju napr. v dm, ak nemas, daj kuchynsku sol), ale tak aspon pol hodinu len mat nohy vo vode... a potom bud pemzou alebo scholl, scholl ma hrubsie aj jemnejsie kotuce. a trpezlivo osmirglovat. a natriet kremom na nohy.

petrahanka
11. júl 2018

Kúp si v lekárni ponožky Parasoftin ja som s tým nadmieru spokojná nohy ako po pedikure, stoja okolo 8 €. Je to taka kúra igelitové ponožky do nich vlejes ten roztok nohy máš asi hodinu namočené a po týždni sa začínaju chodidlá regenerovať.

lilke
11. júl 2018

@didi35 treba vyskusat medicinalnu pedikuru, nie mokru. tam sa obrusi bruskou, nie skalpelom. a potom len obcas nakremovat.

skatulienka_sk
11. júl 2018

@dominika18muc ja to robím ako ty, len namiesto citróna si dávam ocot, tak ma učila babka, a nohy mám ako bábätko, ale samozrejme chce to pravidelnosť

fednaja
11. júl 2018

ak máš čas, tak choď na pedikúru. vždy pred letom chodím a potom sa aspoň na dovolenke nemusím hanbiť za škaredé chodidlá

evakalna
15. júl 2018

Keď už máš chodidlá v takom hroznom stave, tak sa objednaj na medicinálnu pedikúru. Alebo normálnu pedikúru mokrú alebo suchú. Pedikérka ti povie ako sa máš starať o svoje nohy.

balabasm
15. jan 2020

Ahojte žienky 🙂 mne pomohli dať nožičky dokopy v salóne-pedikérka. A odvtedy už chodím radšej poctivo každý mesiac a nemusím riešiť domáce recepty potom.

danielita1979
29. aug 2021

@aalzbetkaa ja chodím na pedikúru takže škrabkou

danielita1979
29. aug 2021

@fednaja aj ja. Najjepšie každých šesť týždňov