Stavy úzkosti a strach, že idem zomrieť

gabilili
16. júl 2020

Ahojte mávate také stavy úzkosti že sa bojíte že idete zomrieť? Taký hnusný pocit vás oleje, strach, rozbusi sedce, pocit ťažkého dýchania? Už som si dala neurol ale bojím sa noci

goodidea
16. júl 2020

A tlak na hrudi cítiš alebo v zadu na chrbte..na lopatke?

nada847
16. júl 2020

neskusala si navstivit psychologicku? Toto je podla mna potrebne podchytit co najskor.

ewka1980
16. júl 2020

@gabilili ano poznám to veľmi dobre....je to panická porucha...liečim sa na ňu,14 ty rok

gaaaa
16. júl 2020

@ewka1980 Aj berieš AD?

pistalocka_semi
16. júl 2020

Radšej vyhľadaj odborníka 🙏

ewka1980
16. júl 2020

@gaaaa áno beriem

vve
16. júl 2020

Ano mala som to 3 roky a som z toho vonku naatastie. Musis to prijat. Naucit sa s tym zit. Bojovat. Nepodliehat panike. Bojovat minutu co minutu. A raz to samo odznie rtak ko mne. Po tych 3 rokoch mi to trvalo cca rok sa z toho dostat... a ani 1 tabletku nicoho som nemala

ewka1980
16. júl 2020

@vve wau! to sánka dolu....ja by som to bez liekov nedala...

silviabn
16. júl 2020

Poznám,poznám aj ja veru,tiež som tým prešla ,je tomu veru hádam aj 15 r.dozadu.Je to panická porucha

vve
16. júl 2020

@ewka1980 ja sama nechapem, ako som to dala. Myslela som si o sebe ze som strasne slabá. Aj som bola psychicky slaba vsetko i robilo zle vsetkeho som sa bala.
V konečnom dosledku som v sebe nasla silu.

sashaj
16. júl 2020

@gabilili tiez mam s tym skusenost, 10 rokov dozadu, bola som u psychiatricky, dala mi na to lieky, co som mala brat kazdy den jednu tabletku, a vtedy som si uvedomila, ze ja tabletky kazdy den jest nebudem a zacala som s tym bojovat, povedala som si, ze just nastupim do autobusu a vydrzim to, a dokazala som to, preslo to. Mne pomohlo aj yo, ze som si povedala, ze musim na nieco stale mysliet, a nie na to, ze mi bude zle. Povedz si, ze to zvladnes a mysli na nieco pozitivne, zamestnaj mysel niecim uzitocnym alebo prijemnym, uvidis, pojde to, pomaly ale skus. Drzim palce

tripetta
16. júl 2020

@nada847 Keď berie Neurol, asi už chodí k psychiatrovi, ktorý jej ho predpísal. Ale súhlasím, popri psychiatrovi by mohla skúsiť psychológa a nejakú terapiu.

panelacikova
16. júl 2020

@gabilili mávala som to. bez pomoci psychiatra som to zvládla. nie úplne super, mávam občas také prejavy, že silné bolesti hlavy a vysoký tep, ale inak OK. dosiahla som to tak, že som sa vnútorne zmierila s osudom. skrátka som prijala fakt, že čo sa má stať, stane sa a ja s tým neurobím nič. tobôž si nepomôžem tým, že ostanem v panike. ale viem, ako sa cítiš a že to je ťažké. ja som jeden z mála prípadov (podľa jedného z mojich lekárov), kto toto dokázal. mala som dosť ťažké stavy. už je to omnoho, omnoho lepšie

panelacikova
16. júl 2020

@vve práve čítam diskusiu a vidím, že aj ty si "bojovník" 🙂

deti95060810
16. júl 2020

@tripetta neurol predpíše aj obvodný...

deti95060810
16. júl 2020

aký Neurol si si dala? 0.5 alebo 1,0?

daisylucky
16. júl 2020

@gabilili treba ísť k psychiatrovi, odporučenie netreba. A určite netreba jest neurol, je návykový, iba ak by ho ozaj predpísal psychiater.

deti95060810
16. júl 2020

@daisylucky neurol predpíše aj obvodný....aj psych, predpisuje na zač. liečby aby ukľudnil. Nič na tom nie je zlé.... Po čase keď zaberú Ad sa prestane užívať - viac nie je potrebný...

vve
16. júl 2020

@panelacikova ano 🙂 precoo?

panelacikova
17. júl 2020

@vve no lebo píšem vyššie o sebe 😀

daisylucky
17. júl 2020

@deti95060810 áno, pokiaľ ho bude brat pod dohľadom psychiatra je to ok, to som aj napísala. Ale často kardiológia, obvodni predpisujú neurol len tak a pacienti sa potom môžu liečiť ešte aj zo závislosti na neurole. Mne tiež predpísala kardiologicka a keď som z úzkostnu poruchou skončila u psychiatra, ten bol rozculeny, že z kade ten neurol mam. A z toho, čo píše, možno k antidepresivam nebude treba neurol, ale to vie vyhodnotiť len psychiater.

gabilili
autor
17. júl 2020

Ale áno beriem AD 7 týždeň a neurol mi predpísal psychiater... Beriem Brintellix... Prvé tri som mala brat pol tabletky a potom celú 10 mg takto som to mala prvých 5 týždňov... Potom mi zvýšil ad na 15 ale ze by bol za aj keby som 20 brala... Takže už týždeň beriem 15 mg a cítim sa horšie co je asi aj normálne a ešte ktomu mam teraz pred menštruáciou a v tedy mi býva horšie... Povedal ze keď tak mi dá ešte nejaké na večer ad.. Neurol mam predpísaný 3x5 mg ale ja si od začiatku ich delim na polovičku takže beriem 0,25 ale niekedy keď potrebujem aj 4 krát si dám tu 0,25... Mam male deti 7 ročnú dcéru ta je už samostatná a veľká opora a 1,5 mesačného synčeka takže o neho sa mi treba starať... Manžel musí chodiť do práce...

gabilili
autor
17. júl 2020

Mne v 6tt zistili rakovinu štítnej žľazy po konzultácii s dokladmi sme si drobca nechali 🙏 pocas tehu som sa držala ale nejaké dva mesiace po pôrode som sa volal zosipala alebo co v tedy to začala... Pocity na odpadnutie, tlaky na hrudi, búšenie srdca, ako keby sa mi hlava točila, strach staví úzkosti... Kym som zistila co to je... Malý sa mi narodil vo februári do septembra som ho kojila a potom som šla na operáciu ktorej som sa strašne bála... Ze sa nezobudim doma dve detičky, čo bude ďalej... Našťastie všetko dobre dopadlo a ja som si myslela že po operácii to všetko zmizne ale bohužiaľ nie... Stále ma to drží... Skúšala som to na prírodnej báze nič... Chodím aj ku psychologičke na terapie... Povedala ze je to normálne mam za sebou ťažké obdobie... Tehotenstvo, pôrod, kojenie, operácia teraz umelé hormóny beriem euthyrox.... Potom prišla menštruácia keď som prestala kojiť a stále niečo... Už som z toho unavená... Nakoniec som sa dala na AD... Niekedy mi je trochu lepšie inokedy keď príde zas úzkost človeka to znechuti ma depku potom... Lebo pre mňa ad bola tá posledná možnosť a bojím sa ze ani to nepomôže.... Ešte ktomu mam aj tetaniu... Chcem už normálne žiť 😏🙏 najhoršie mam rána nechuti mi jest, stiahnutý žalúdok, vnútorné chvenie Dr povedala ze je to úzkost... A vravím keď mám dostať menštruáciu je mi horšie som aj unavená...

silviabn
17. júl 2020

@gabilili ja beriem už roky Sertralin a mne zabral na toto okamžite.

daisylucky
17. júl 2020

@gabilili takže len 7 týždňov berieš ad? Chodíš aj na psychoterapiu? Tak robíš všetko správne, najlepšie o môžeš urobiť a chce to len čas. 7 týždňov je podľa mňa krátky čas a ak si teraz zvýšila dávku, znovu ta to mohlo rozhadzat, ešte niekoľko týždňov počkaj a ak sa to nebude zlepšovať, možno ti predpise iné ad. A je normálne, keď ti je pred ms horšie. Vlastne kým mne začali ad a psychoterapia zaberať, pomáhalo mi, že som si vždy nasla výhovorku, napr. ze teraz mi je blbo lebo idem dostať krámy (dostanem a bude lepšie), alebo že teraz mi je blbo, lebo ma niekto naštval alebo to je len blbý deň a pod. Inak je aj skupina Panická porucha, tetánia, OCD, sociálna fóbia, depresia. Skus sa tam pridať, tam je kopec žien ako my na ad, čo riešia tieto problémy. Ja som na ad rok, teraz som prešla na silnejšie ad, vyse roka chodím na psychoterapiu, ale dá sa povedať, že od decembra plnohodnotné žijem a teším sa zo života, síce obcas malé zaváhanie, ale v podstate to mam pod kontrolou, vďaka psychoterapii a liekom a verím, že tieto ad mi už záberu tak, že ich budem môcť aj vysadiť definitívne dakedy.

gabilili
autor
17. júl 2020

@daisylucky zmenila si ad ci ti dal len silnejšie? A kedy si začala pociťovať zlepšenie?

daisylucky
17. júl 2020

@gabilili úplne som zmenila, ja som brala skoro rok coaxil, že vraj to sú len také cukríky a prešla som na Dulseviu, to sú už vraj celkom silné ad, prvé dva týždne som bola z toho úplne mimo, teraz beriem asi piaty týždeň, zaberaju, len sa obcas cítim ako trochu opitá, ale to si ešte môj organizmus vraj musí na ne zvyknúť.

daisylucky
17. júl 2020

@gabilili a ten coaxil ma hneď na začiatku trochu upokojoval, žiadne vedľajšie účinky som nemala, a zhruba každé dva mesiace mi bolo o dačo lepšie, po 5 mesiacoch mi bolo už dosť dobré, ale to aj vďaky psychoterapii.

jana_eyre_2
17. júl 2020

Mávala som také, ale nie strach o seba, ale o blízkych.. rokmi sa to trocha zmiernilo, ale občas to.pride..

irusa
17. júl 2020

.