Stavy úzkosti a zmena prostredia

gabilili
19. júl 2020

Ahojte baby prosím vás tie co trpíte stavmi úzkosti a akurát by ste ich mali dosť silné že sa aj v noci na ne buďte išli by ste na tri dni mimo domova na dovolenku? Máme ísť ku známej... Deti chcú ísť veľmi tešia sa na kúpanie... Ide o Štúrovo.... Myslíte že by mi to pomohlo zmena prostredia? Bojím sa opaku 😁 ale zas si vravím keby niečo aj tam je záchranka 😁

luccija
19. júl 2020

S úzkosťou sa má bojovať a nie zľaknúť a zahnať do kúta😊

pribinak
19. júl 2020

Tak berieš nejaké lieky, nie? Ak nie, tak si daj niečo predpísať. Úzkosť by nemala obmedzovať tvoj život a život rodiny

leuska15leuska15
19. júl 2020

@gabilili nepoznáme tvoj stav, neviem, či chodíš k psychológovi, ak áno, opýtaj sa jeho. Ja mávam stavy úzkosti a mne takáto zmena prostredia (výlety, návštevy, čokoľvek) veľmi veľmi pomáhajú. Ale každý je iný

gabilili
autor
19. júl 2020

@leuska15leuska15 áno navštevujem... Beriem ad 7 týždnen z toho týždeň mam zvýšenú dávku plus menzes do toho tak mi je horšie dosť...

kopytko03
19. júl 2020

Zodpovednosť za zdravý vývoj detí by mala vyhrať nad pocitmi úzkosti. Deti nemôžu presedieť celý život doma len preto, že ty sa bojíš odísť mimo bydliska. To nemyslím vôbec zle ani ako kritiku, je to len návod ako zistiť či si ešte "v norme" alebo či máš siahnuť po radikálnejšom riešení a liečbe.
Mám známu, ktoré nedokáže vyjsť za hranice svojho mesta a jej deti tým pádom nikdy nie že neboli na výlete ale ani nenavštívili starých rodičov u nich doma (v inom meste), a to už je riadny pruser.

gabilili
autor
19. júl 2020

@pribinak áno beriem ale len 7 týždnen... Véd práve... Minulý rok som to dala ešte bez liekov a to sme bi dokonca na týždeň...

miriam11
19. júl 2020

@gabilili chod, každý deň bude lepšie a lepšie. Aspoň si zamestnas myseľ. Kvôli deťom sa skus premôcť. Pôjde to, držím palce...

laila22
19. júl 2020

@gabilili určite chod. Ú nás práveže výlety zaberajú, dokonca turistika je fajn..

daisylucky
19. júl 2020

@gabilili ved sa skus poradiť s psychiatrickou alebo ze koľko tých neurolov tam pripadne môžeš pojest. A co si písala v tej inej diskusii písala, že ti bolo az tak zle v noci, aj to je mozno dôvod psychiatricke zavolať, predsa keď ad 7. týždeň berieš a neurol nezaberá. My tu nie sme odborníci. Na každého výlety pôsobia inak. Ja som napr. zvykla byť na výlete v pohode alebo teda v dakom stresovom móde, že som furt len deti obhanala a úzkosť na mňa doľahla az, keď sme sa z výletu vrátili.

tramtada31
19. júl 2020

Určite to das. My Maminy sa vieme prekonať z lasky k detom😊 prajem peknú dovolenku