Stehy po pôrode (cisársky). Nemáte s tým problémi?

loren
1. apr 2007

chcem sa opytat nemate niektora problemi so sitim myslim tym uvolnene stehy alebo popraskane pripadne esteticke problemi

bajnokova
27. mar 2009

Ahoj Dagina tak já po prvním porodu mám 6 let měla jsem dost velkej nástřih sešitý až uplě kam si do zrcadla jsem se odvážila podívat až tak po roce a hruza hruz mám to celý našikmo sešitý a bohužel i po tak dlouhé době mě to občas bolí změna počasí když dlouho sedím.Říkala jsem se třeba to opraví při druhém porodu jenže druhý byl císař 😒 takže smula ted nedávno jsem se ptala svého gynekologa co s tím jestli by se do dalo opravit říkal jen jedině na plastiku le že to nedoporučuje že by to mohlo být ještě horí než to je mohli by tam něco poškodit nebo to ještě zhoršit.Takže smula třetí dítě to už nee měla jsem oba dva porpdy špatné takže už radši nebudu riskovat a co na to manžel občas mi to řekne že to špatně sešili ale pro plastiku není radši to necháme tak .

katka1981
27. mar 2009

debbie, prosim ta mohla by si mi to sitie popisat viac, aby som sa mohla o tom porozpravat s lekarom, aby som vedela ako ma bude sit, ci by nemohol tak ako to mas ty prosim?

dagina
28. mar 2009

Bajnokova, no těpic ☹ . Za chvíli půjdu na půlroční prohlíku, tak se gyndaře schválně zeptám co s tím... 😒

dagina
28. mar 2009

Bajnokova, a jak to je prosím tě na kole????? Jde to????? My jsme dřív hodně jezdili, chceme malé pořídit i ten vozíček za kolo, ale teď si to nějak nedovedu představit ☹

fodorka33
28. mar 2009

ahojte no ja som bola dost zasivana lenze mna nenastrihovali lebo som sa potrhala ,pozerala som si to hned po prichode z porodnice teraz mam vyse mesiac po porode a vyzera to tak ako predtym aj ked som bola sita az tak doboku ako som sa trhala ale ani to neni vidno...

bajnokova
28. mar 2009

Dagina na kole nejezdím 😉

dagina
28. mar 2009

bajnokova 😀 .

bajnokova
28. mar 2009

Děláme plno sportů ale kolo nějak nee 😕

dagina
29. mar 2009

No já byla hodně na spinning, takže to je teď pasé 😖 .

martao
30. mar 2009

Mám za sebou 3 cisárske. Jazvu vobec nieje vidieť. Dokonca ani iný gynekológ nespoznal, že som rodila takto. Jazva nebolí.

jabadaba
30. mar 2009

Ahoj Dagina,

uprimne, ja mam poporode 2,5 roka a zo spodu sa necitim byt vobec fit. Na pohlad to vyzera ako tak normal, ale pocitovo to uz vobec nie je ono. Bola som velmi vela sita az po konecnik. Tam, kde som bola strihana mam tenku ciarku a tam, kde som sa roztrhla - cize okolo konecnika, to je prepadnuta jazva, tvori sa mi tam akoby taka priehlben. Nevyzera to dobre a ani pocitovo to dobre nie je. vsetko dole je nepruzne, akoby boli nervy tym zjazvenim ochromene. Som z toho mimo a mam des byt opat tehotna. A tak velmi by sme chceli este jedno dietatko. Povedala som si, ze jedine cisarsky, prirodzene v ziadnom pripade. Nie za takuto cenu. Psychicky ma to dost nici, neviem si na svoje telo zvyknut. Nie som to ja! ☹

bajnokova
30. mar 2009

Jabadada ale je tu šance že ti to při druhém porodu opraví 🙂

jabadaba
30. mar 2009

Opravit sa to moze aj nemusi. Moze sa to aj zhorsit. Ziaden rez navyse na mojich intimnych partiach uz nechcem riskovat. Aj ked cisarsky je operacia, kazdopadne chcem mat radsej rozrezane brucho ako nefunkcny "spodok". Nemam k tomu totiz velmi daleko uz teraz. ☹

bajnokova
30. mar 2009

Asi jo já mam taky dvě jizvy jak dole tak na břichu le po tom císaři to mám moc pěkný 🙂

janika7
1. apr 2009

Ahoj, pridavam cerstvou zkusenost z porodu-siti. Rodila me dr., ktere to byl 2. porod v zivote. Mela jsem domluvenou dr, ale porod nestihla, byla to rychlost a objevila se, kdyz jsem akorat porodila. Ta mladonka se asi bala, abych se nenatrhla, tak mi strihla strasne moc-jeste mimo kontrakci, takze bolest jako krava. Sila me uz ta moje doktorka a dala si asi fakt zalezet. Mela jsem 10 vnejsich stehu a nevim kolik vnitrich-pry je to prubezny steh, takze bych rekla, ze sitiho tam celkem bylo pozehnane. Rekla mi, at si na to v zadny pripade nesedam a jsem rada, ze jsem poslechla. I kdyz bych to uz druhy den po porodu zvladla, sedela jsem jenom na kruhu (specialni z lekany-klidne ho ted uz prodam🙂 a bez nej jsem si sedla az skoro za tyden. Jizva se mi nerozlela, krasne drzi, je malinka ( asi 1,5cm) i kdyz to ze zacatku vypadalo strasne. V nemocnici jsem to aspon 10x denne sprchovala a po propusteni domu, jsem si delala odvary z repiku, aby se to dobre stahlo a vyplatilo se to. Jen stehy mi nevypadly a museli mi je vyndat. Jsem mesic po porodu a uz doma probehla i manzelska vasen a musim rict, ze jsem se bala a bylo to zbytecny. Jeste to je trochu citit, ale da se to 😀

dagina
8. apr 2009

Jabadaba, jj, také mám pocit že to nejsem já ☹ , a řekla jsem si, že druhé dítě jedině císařem, už jen kvůli zdraví dítěte, jelikož naše malá se dostala ven opravdu za 5 min 12. No a ten zdeformovaný spodek je samozř. také důvod. Ještě si myslím, že by to až tak strašně dopadnout nemuselo, kdyby mě pořádně sešily, vědět to, tak si klidně připlatím za plastického chirurga, který by to dal do kupy hned na sále.

dzanka3
7. máj 2009

ahojte
chcem vas poprosit - moj gynekolog my poradil ze si mam jazvu po cisarskom reze natierat CONTRACTUBEX GEL....
lebo ju mam aj po 9 mesiacovh stale taku hrubu a cervenu....a ako si to natieram tak citim v okoli jazvy take hrcky - VZRASTY??????

neviete mi prosim vas poradit ci to je normalne?
ci ist s tym k lekarovi?
inak obcas ma jazva pobolieva ......

kalo
7. máj 2009

dzanka: s tím už nic neuděláš ☹ Jak to srostlo takto hrubě, tak to už je hotovo. Jediné, čím bys tomu mohla zabránit je hned ty první týdny po porodu poctivě masírovat. I když!!! Já masírovala fakt poctivě, pak jsem si koupila Contratubex a nakonec jsem chodila k doktorovi na laser a stejně je jizva hnusná..Půlku mám pořád červenou...Hold blbě zašité ☹ 😠

jabadaba
7. máj 2009

Hm, Dagi, kto to mohol vediet. Tiez si myslim, ze som nemusela takto dopadnut a ked si pomyslim ako blizko bol syncek k zasprajcovaniu v porodnych cestach a ako to cele mohlo dopadnut, az ma pot oblieva. Na velikanske stastie je v poriadku. Ale z odstupom casu si myslim, ze si v porodnici riadne zariskovali. Dufam, ze tvoja malinka je tip top v poriadku, tiez ju nemuseli tahat v hodine dvanastej. No a tie nase spodky 🙄 Takze vidim, ze sa tiez tak "hrnes" do druheho dietatka. 😖 Ja sa momentalne davam zdravotne dokopy a v lete by sme sa o druhe mimino chceli pokusit, ale ja chcem mat vopred istotu, ze budem rodit cisarskym. Inak asi odmietnem porodit. 😀

nicolkarin
30. jún 2009

ahoj debbie - mne robili 2x sekciu na Antolskej a na jazvu sa tiez stazovat nemozem, ale mam kamosku ktora rodila svoje prve v Trnave - sekciou a tiez je zufala z toho vysledku co jej zostal na bruchu a nebola to ziadna urgentna sekcia, bola planovana. takze asi naozaj zalezi na nemocnici. 😒

heliik
8. júl 2009

Ahojte holky.. Také jsem měla nástřih (a né malý, byla jsem šitá áž ke konečníku) a následně i šití, to šití bolelo jak krá.. . Po porodu jsem nemohla sedět pořádně asi tak 5dní, byl to mazec, já jsem kruh neměla, a celkem jsem toho litovala..
Teď jsem po porodu něco málo přes 17dní a zatím vše v pohodě.. Už jsem se koukala i přes zrdcátko, a musím říct, že to vypadá dobře, také si dělám sedavé koupele, takže to asi pomáhá. 🙂

iinuska
8. júl 2009

nicolkarin, ani nie tak od nemocnice, ale od porodnika. Mam kamosku, co rodila na Antolskej a mala velke problemy s jazvou.

mala_viki
9. júl 2009

Ahojky děvčátka, já rodila před devíti lety poprvé a kleštěma... nástřih mě nebolel, šití naštěstí taky ne, ale co následovalo potom byla hrůza... tři měsíce jsem nemohla chodit... strašně mi trnula noha a zadek a půl roku jsem seděla na kruhu... opouzdřili se mi stehy a vypadalo to, že mě budou nastřihávat znova... naštěstí jsme to rozmasírovali, ale už bych si to nechtěla zopakovat. 😒 Doufám, že teď to už bude lepší. Jizvička je po těch devíti letech skoro nepatrná a vůbec nebolí.

aleela
30. dec 2009

Ahojte, neviete za aky cas by mali vypadnut vnutorne stehy? Myslim sitie vnutri v posve, Som skoro 4 tyzdne po porode, a stale su tam..... Vonkajsie mi tiez nevypadli, ale tie mi po dvoch tyzdnoch vybrali...

zuzkalenka
4. jan 2010

Ahoj aleela. to je čudné mne sa stehy samé zahojili. A šili ma riadne skoro až po konečník ☹ . Tam by mali byt také stehy čo sa samé zahoja. Veľmi ti neporadím ale asi by som s tým išla k lekárovi. Držím palce. Daj vedieť ako si dopadla. Ahoj

molin9
11. feb 2011

Ahoj dievčatá, ja som mala zošitie po prvom pôrode (pred 14 rokmi) v poriadku, žiadne problémy, no po druhom pôrode (pred rokom a pol) mi to znovu nastrihli a neviem či mi to zle zošila Dr,, alebo som si na to skoro sadala (pri kojení sa ani ináč nedá), no keď som sa tam pozrela ostala som zhrozená. Ostalo mi to tam také roztiahnuté, akoby som to ani nemala zošité spolu a nasledovali problémy, pri plávaní, chodení a sexe. Tak som sa rozhodla a išla som ku gynek., že to chcem opraviť. A už to mam aj za sebou, je to týždeň, vyzerá to lepšie, ale mám taký zlý pocit, že ma zašili až moc. Stehy mi ešte nevypadli, už to prestalo bolieť, ale tie stehy mi tam vadia a pichajú a svrbia ma. Neviem čo urobiť, či mám ešte čakať, alebo sa to dá niečim urýchliť??

xlucia
11. feb 2011

@molin9 uvar si repik a niekolko krat denne to oplachuj