Stehy po pôrode (cisársky). Nemáte s tým problémi?

loren
1. apr 2007

chcem sa opytat nemate niektora problemi so sitim myslim tym uvolnene stehy alebo popraskane pripadne esteticke problemi

maca793
1. apr 2007

ja som po pôrode anii nevedela, že ma zašívali, len vtedy to dalo vedieť, keď stehy po týždni začali vypadávať. dosť to škrabalo ale dalo sa to vydržať.
po cisaráku to bolo horšie, tam spodok bolel ani kýchnuť ani kašľať ani smiať sa. po 3 týždňoch bolesť usptúpila. ešte v nemocnici mi steh vyberali po 5-6 dni od cisaráku. nič horzné. dokonca by som mala mať "šňúrku" niekde doma odloženú na pamiatku.

bibula
1. apr 2007

🙄 no,mna teda stehy este bolievaju,ako to je asteticky,to neviem,ale priatel vravi,ze vsetko je ok 😀

vavka33
1. apr 2007

ja tam mam taku cesticku ako cez les 😀 ,ale neboli ma to,len to mam niekedy,ked je sonku skerede pocasie take citlive-ono sa aj hovori,ze ked prsi,tak jazvy bolia.

dadus
1. apr 2007

ja tiezs tym nemam problem aked som si to minule kontrolovala,tak som tam nic nevidela,zasili ma ukazkovo,len pri sexiku citim,ale to je tak skoro asi normalne.inac mam za sebou par operacii a tie sa veru pri zmene pocasia hlasia 😠

lienka.
1. apr 2007

ja mam po cisarskom a pri velkosti mojho syna sa cudujem ako ho vybrali..mal 53cm a tu ranku mam malicku skoro ju nie je vidno.Bolelo ma to najviac prvy tyzden,ani zasmiat,ani zakaslat.Potom sa to len zlepuje,ale ta bolest za to stoji...isla by som este raz,dva..

mitinka
2. apr 2007

mna to casto svrbi ale inak v pohode dost som na to citliva a moc si tam nechodim je to pre mna take fuuj 😀 ja mam kozmeticky steh takze mne to pomaly mizne a ani jazva mi nebude vidiet 😉

vavka33
2. apr 2007

aj ja som mala po prvom porode len kozmet.jazvu,ktoru nebolo vidno,teraz uz vidno,lebo je to druhy krat rezane cez tu istu jazvu.Pre mna to fuj nie je,ale aj tak tam moc nechodim,naco-len obcas 😉 .vacsinou tam chodi moj 😀 😀 manzel

magg
3. apr 2007

Loren, ja som mala alergiu na sitie, hojilo sa to asi mesiac a este an teraz to nie je celkom ok. Na zaciatku mi pomohlo tantum rose a najviac asi propolis, ktory som si prikladala na jazvu kozmetickym tamponom a nechala som posobit, davala som to tam stale az kym sa jazva nezahojila.

nice.day
24. apr 2007

to lienka: co je to podla teba malicka ranka? ak sa nemylim, tak po cisarskom je jazva cez cele podbrusko - min. 15 cm ked sa podari inak viac (aua)

cat
24. apr 2007

nice.day, to sa mýliš, ja mám napr. po sekcii ledva 12 cm čiarku hrubú 1 milimeter, ktorá sa jazvou nazvať nedá, už ju je ťažko rozpoznať. Brucho dnes zašívajú tzv. vnútorným stehom, žiadne štopkanie ako kedysi..

certica
24. apr 2007

nice.day, ja mam po cisarskom taku jemnucku tenku 13cm dlhu ciarku, a to som si ju nikdy nijak neosetrovala. pokial ti vybledne, nemusi byt prakticky vobec vidiet. ja ju mam trochu tmavsiu len vdaka solarku

lenaka
24. apr 2007

Loren, ja mam tenku jazvu asi 9-10 cm dlhú. Ale tiež zaleží od typu pokožky ako sa jazva ukáže. Vraj ludia s hrubou a mastnou pokozkou majú hrubsie a viditelnejsie jazvy ako so suchou pokozkou - niekde som to čítala. Mozno na tom nieco bude.

certica
24. apr 2007

no,inak ja mam suchu pokozku

wladka
24. apr 2007

certi!! 😉 ..vsade strasis..

inac, ja som pekna zospodu 🙂 .. mala som len 2 stehy, malilinkaty nastrih.. ale osetrovala som si to řepíkom 😉 iba tyzden, a bolo po bolesti..

certica
24. apr 2007

wladi, uz zdaleka nie vsade... bu-bu-bu 😀

mimakro
24. apr 2007

Po 1. pôrode som mala jazvu po nástrihu + šitý konečník. Bolo tam toho habadej. Kupodivu, bolelo to menej, ako po 2. pôrode. Nenastrihli ma, ale mala som dve trhlinky na jeden steh. Jednu cítim doteraz, steh ma začal na tretí deň ťahať, lekár ho musel uvoľniť, tak asi preto. A esteticky? Po prvom šití tam bola slabunká čiarka, žiadne keloidné jazvy. V podstate mi to je jedno, veď to nie je na tvári. 🙂

franti
24. apr 2007

cau babenky...tak vobec neviem ake to je tam dole po porode esteticky, myslim, ze tam mam malu jazvu, mala som len tri stehy...a tak ako vravi mimakro, ani ma to nezaujima, ved to nie je na tvari a MM to nevadi... 😉 😀
ja som si jazvu osetrovala biolampou a vyvarom s kamiliek...a dost rychlo sa mi zahojila...aj ked som ju potom pri istej cinnosti 😉 este niekolko mesiacov citila, ale uz je aj ta bolest prec... 😀

katulka11
24. apr 2007

Baby a ako to je so stehmi vo vnútri, ktoré ste sa pri pôrode potrhali? Lebo ja som skoro 3,5 mesiaca po pôrode a pri sexe to cítim, je to dosť nepríjemné 😖 Čo sa týka jazvy po nástrihu, tak to ani neviem že ju mám od nejakého 3. týždňa po pôrode.

franti
24. apr 2007

katulka...tak ja som asi mala stastie, lebo som bola vo vnutri dost potrhana, doktorka ma aj dlho sila, ale zahojilo sa mi to skor ako tie vonkajsie jazvy...tak ti neviem poradit... 😒

mimakro
24. apr 2007

Kamoške sa zvnútra (v pošve) spravili polypy a musela ísť na operáciu (6 mesiacov po pôrode). Ju šili od krčka dolu a aj vonku (viem si predstaviť tú bolesť ☹ )Ja som vo vnútri nebola vôbec šitá (našťastie).

katulka11
24. apr 2007

Mimakro, uff ☹ Dúfam, že mne sa nič také nebude diať. Ale ja nemám normálne bolesti, len pri tom sexíku to akosi nejde. Asi s tým budem musieť skočiť k ženskému. 😒

mimakro
24. apr 2007

Hojenie trvá dlho. Ju naozaj veľa šili, lekárka zošila vnútro a keď šila vonku, vnútro sa rozpadlo. Tak to musela trpieť nanovo. Trvalo to asi 2 hodiny. Neboj. U Teba sa to zahojí.

mimakro
24. apr 2007

A ešte niečo. Každá rana má rada pokoj. Ale rana v pošve vydatej ženy? 😀 Tam toho pokoja veľa nie je. Opatrnosť, trpezlivosť a jemnosť. Bude to OK.

lenaka
25. apr 2007

Opravujem, vcera som pisala ze mam po sekcii jazvu 9-10 cm tak je vacsia, je dlha 11 cm. Predtym som si ju nemerala, tak sa mi zdala mensia. ha-ha. 😀

katulka11
25. apr 2007

Mimakro 😀 si zlatááá! Trpezlivosti mám až, až keďže muž chodí robiť von takže niekedy je preč aj 6 týždňov. No a samozrejme bez opatrnosti a hlavne jemnosti by sa nedalo absolútne nič 😉 !
Ja sa práve spolieham na to, že to ešte nieje zahojené. Lebo niekedy mám fakt strach, že ma to bude bolieť asi furt, to by som veľmi nerada, keďže jedno mimčo je nám málo a človek potrebuje aj trochu radosti to tejto krutej doby 😀 😝 .

emjee
28. jan 2009

natsa • 1d • Dnes o 18:35
Ahojte.Už mám 3 mesiace po cisárskom a ešte stále tam mám také modré uzlíky.Velmi by ma zaujímalo zakolko sa tieto stehy stratia.

ronie • 1d, 39tt • Dnes o 18:41
ahojky jestli jsou to uzlíky po stranách jizvy tak ty si klidně můžeš vytáhnout, zbytek co je pod kůí už je vstřebanej, dělej to pomalinku a opatrně, ale v pohodě neboj

emjee
8. feb 2009

ejusa • 1d • Dnes o 12:35
Asi mi zavru temu,iste tu je ale neviem kde,neviete kedy maju vypadat stehy po porode a ako dlho sa bude krvacat?

helka101 • 1d • Dnes o 12:37
Ejusa dakde ta tema je v pôrode.. pohladaj, minule som do nej prispivala
stehy ti vypadajú priebežne, mne vypadli pri sprchovaní asi 2-3tyždne po pôrode, a krvacanie je individuálne, ale asi to cele šestonedelie budeš krvacať..

avicena
9. feb 2009

Ak myslíš stehy použité na šitie nástrihu, vypadnú v závislosti od použitého šicieho materíálu a jeho vstrebateľnosti cca 1-3 týždne. Stehy po cisaráku sa vyberajú spravidla 6.pooperačný deň, nechávajú sa dlhšie ak je pacientka obézna, aby sa rana nerozpadla alebo ak sa rana horšie hojí. Niektoré pôrodnice používajú šicie materiály, ktoré sa samé vstrebú aj na šitie jazvy po cisaráku.Tie netreba vyberať, ale údajne sú po nich škaredšie jazvy. Plastický chirurgovia šijú kožu len nevstrebateľnými stehmi, kvôli krajším jazvám.Tie treba vybrať., spomínaný 6.deň po pôrode.
Krvácanie po pôrode, prvé dva dni môže byť silnejšie ako pri menštruácii, niekedy môžeš vidieť na vložke aj drobnú zrazeninu, od 4.-5 dňa po pôrode by už malo byť slabšie, ružové, potom by sa postupne malo zoslabovať asi ako končiaca menštruácia, do hneda,po 6. týždňoch od pôrodu by si už nemala krvácať.

debbie
13. feb 2009

Ahojte tak ja som tiež po cisárskom, šitie mám vnútorné je to taká tenučká čiarka a o.i. si ju natieram gelom Contractubex. A to čo tu niektorá písala že už niesu jazvy typu štopkanie....tak to fakt nieje pravda. V tranavskej pôrodnici štopkajú a vnútorný steh je po protekcii či podľa nálady dr. mamička čo ležala so mnou mala zaštopkané bruško od boku k boku...chúda malé aj si poplakala ked videla moju jazvu-nejazvu.

dagina
27. mar 2009

Ahojky, no jsem docela ráda, že jsem narazila na tuhle diskusi. Jsem 3 měsíce po porodu, měla jsem nástřih. Bylo mi divné, že stále cítím nějaké divné tahnutí, někdy i lehčí bolest, při styku u vchodu takové divné pnutí..., tak mě to nedalo a koukla včera do zrcátka a nastal šok 😠 . Spodek mám docela zdeformovaný ☹ ☹ , ani se mi nechce moc popisovat jak, ještě jsem to pořádně nerozdýchala. Vypadá to, že mě mudr sakra špatně sešil, po porodu jsem tam měla velký hematon velikostně do dlaně. Nedovedu si přestavit sednout si na kolo. Měla některá také takový problém, nebo jste po nástřihu se spodkem spokojené 😅 😅 ??? Úplně mě přešla chuť na druhé mimi ☹ .