Štiepenie a lámanie nechtov

tina2014konik
24. mar 2016

Prosím o radu. Mám príliš makké nechty, stále sa mi lámu, štiepia. Skúšala som aj kondicioner v podobe laku na nechty. Po mesiaci to bolo lepsie, ale po dvoch sa to ešte zhoršilo, akoby si ten kondicionér z nich vzal všetku výživu. A teraz mám ich strašne citlivé, odlupujú s ami vrstvičky. Poraďte mi prosím niečo prírodné, už nechcem žiadnu chémiu. Vopred všetkým ďakujem za rady,

pribinak
24. mar 2016

Mas dostatok prísun vápnika?

tina2014konik
autor
24. mar 2016

ano

rasev
25. mar 2016

Nemusí to byť len vápnik, ale veľmi dôležitý je aj zinok, či železo. Treba si sledovať, ktoré potraviny majú zvýšený obsah a zvýšiť tak prísun. Ja to sledujem napríklad na http://evyziva.sk . Dôležitá je aj celková psychická pohoda, pretože aj keď je výživa dôležitá, veľký vplyv na zdravie nechtov môže mať aj stres.

ifgalo
25. mar 2016

Chýba ti určite železo,treba papat výživové doplnky,a zvlášt aj teraz na jar. Doporučujem piť aloe vera gel od LRka alebo tiež colostrum 😉

dadomon
22. okt 2020

Zinkorot + D vitamin + kremovat

tinak25
22. okt 2020

@tina2014konik ja mám to isté. Trošku mi vyrastú nechty a hneď sa stiepia, lámu sa. Odkedy beriem biotin a decko zdá sa mi, že niektoré nechty sú už ok. Niekedy som ich obhryzala. Neviem, či to nieje aj preto.