Štípanie pri pohlavnom styku a cibuľový pach

lubkovaandrejka
5. jún 2016

Ahojte, mám taký problém, že pred troma týždňami som dostala mykózu..gynekológ mi predpísal vag. tablety aj masť, ktoré som užívala týždeň..potom som sa cítila v poriadku, nič ma nesvrbelo, neštípalo..myslela som si,že je všetko OK. Problém nastal, keď sme s priateľom mali pohlavný styk, začalo ma to neskutočne štípať, rezať, bolo to fakt niečo strašné, tak by sme to hneď ukončili... rozmýšľali sme, či problém nebol v suchosti, tak sme na druhý deň použili lubrikant, avšak vôbec to nepomohlo...Taktiež som si všimla (teda nie len ja), že tam dole mám cibuľový pach, ktorý tam predtým nebol, je jedno či som čerstvo umytá či nie... Myslíte, že mám nedoliečenú mykózu? Mali ste už takýto problém? Čo mám robiť?

jurly
5. jún 2016

@lubkovaandrejka je to pravdepodne, ze si sa nedoliecila poriadne, ale je aj moznost, ze partner ta opat nakazil. pri niektorých chorobách sa musi liecit aj partner

lubkovaandrejka
autor
5. jún 2016

Práveže sa liečil aj on :/ asi bude chyba na mojej strane, lebo to štípanie nastalo asi v druhej sekunde...

petra3312
5. jún 2016

@lubkovaandrejka mala som uz parkrat mykozu, ale nikdy sa mi nezdalo, ze by som citila nejaky zapach. Skusali Ta testovat aj na nieco ine? Napr. Pri chlamydiach byvaju take problemy, ktore opisujes.

n0mi
5. jún 2016

Toto neni preliecene poriadne. Normalne ak si ok je vytok ci cokolvek tam dole bez zapachu.

miley33
5. jún 2016

Zdravim 🙂 ja som minuly rok dostala zapal a a bola som na operacii... chcem len UPOZORNIT ze predtym som presne taketo iste problemy mala aj ja a to niekolko rokov...chodila som na gyn.pravidelne ale doktor mi okrem obcasnej plesne nikdy nic nenasiel..potom prisla neskutocne bolava menstruacia a nakoniec z toho bola endometrioza a podotykam ze toto ochorenie je velmi tazko zistitelne ale aj velmi nebezpecne

lubkovaandrejka
autor
6. jún 2016

petra: myslím,že netestovali...chodím pravidelne na kontroly aj na preventívky,ale tam to asi nezisťujú.... preboha..chlamydie? veď som ich nemala od koho chytiť. ...miley33 mala si presne takéto isté problémy? Ja mam akurát cysty na vaječníkoch už vyše pol roka..tak sa chystám na laparoskopiu :/ a ako ti nakoniec zistili endometriózu?

marisola
6. jún 2016

chlamydie sa tak vobec neprejavuju,mi gyndos povedal,ale skus sa testnuť na ne z krvi,aj na ine pohlavne prenosne choroby,ale bude to asi len mykoza alebo nejkae ine bakterie beznektore sa tam vyskytuju....a myslim,ze cibulovy zapach je tak ojedinelý :D tam dole,ze neviem z coho to moze byt...:D mne gyndos povedal,ze mykoza ma specificky zapach a vytok,ked mi ho dole videl, vedel,ze to je mykoza a citil to, kyslaste to je a take divne,ako po rybach mierne, ale nie cibulove....a vytok je belavy az zltkasto zeleny. a niekedy dosiva,to je mykoza

petra3312
6. jún 2016

@lubkovaandrejka spomenula som chlamydie, lebo ma to prve napadlo, ale je vela inych chorob, ktore sa mozu tak prejavovat. Inak uz straaaasne davno, ked som bola u gynekologa na preventivke, tak mi vravel, ake su chlamydie velmi rozsirene, ze co dava robit pacientkam testy, tak polovici ich vyjde pozitivnych a ze on uz ani neveri, ze sa to prenasa len pohlavnym stykom.

andulam
6. jún 2016

ja len k tomu cibulovemu zapachu,ja som ho tiez mavala ked som mala mykozu.

petra3312
6. jún 2016

@marisola no neviem, ci sa prejavuju chlamydie zrovna cibulovym zapachom, ale zapachom a stipanim....napr. mykozy som uz parkrat prekonala a Ja som pri tom mala iba zvyseny vytok, inak ziadne ine priznaky, ani by som nevedela, ale bola som zrovna na preventivke a gyndos mi povedal, ze mykoza ako vysita, ze taky speneny vytok...tak neviem, v ziadnom pripade nechcem zakladatelku strasit zbytocne

h0sher
6. jún 2016

dat vysetrit chlamydiu trachomatis,ureaplazmu urealyticum a mycoplazmu hominis u oboch takisto
zena elisa+western blot
muz elisa+western blot+ejakulat na antigeny
preventivne brat sporanox,resp.po 2 tyzdnoch zmenit na medoflucon--itrakonazol apod
takto sa robi diagnostika v nemecku

lubkovaandrejka
autor
7. jún 2016

@andulam : aspon ty si ma upokojila 🙂
inak ma tu už chytajú infarktové stavy popritom čítaní..ale ďakujem... pôjdem sa teda dať vyšetriť.

michellia
2. aug 2016

Ja mam podobny problem, ale u mna sa zatial prejavuje len stipanie. Netrva to dlho asi mesiac, ale zacala som si to viac vsimat posledne dni. Ze sa neviem ani uvolnit pretoze mi je cele milovanie take nejake neprijemne, kedze ma to boli a stipe. Neviem vobec cim to moze byt sposobene kedze doteraz som takyto problem nemala 😖

veronicka88
2. aug 2016

Ja som mala toto keď sme sa s muzom začali pokúšať o bábätko...gyn.mi spravil cielene vyšetrenie a išlo o nejakú premnoženie baktériu,dostala som cielene skladacie ATB a viac sa to nevrátilo.

michellia
3. aug 2016

@veronicka88 lenze ako je mozne ze tie bakterie si proste tu cestu najdu aj ked sa snazim o seba starat najlepsie ako viem? 😢 no atb by som sa chcela vyhnut lebo tie mi vzdy imunitu rozhadzu. Aj si nieco lokalne brala ci to vobec?

veronicka88
3. aug 2016

@michellia áno nejaké atb...tati baktéria sa množia pri pohlavnom styku ak sa do pošvy dostanú spermie....vzniká nejaká reakcia...

yonce
6. aug 2016

@michellia tak s tymto som sa veru aj ja pasovala iste obdobie a nebola to sranda, ale nastastie vsetko dobre dopadlo a uz mam dlhsiu dobu pokoj. Ja som s tym po pravde ani na gyn nebola. Riesila som si to na vlastnu past 🙂 aj ked som mala obavy ale zvladla som to..

michellia
8. aug 2016

@veronicka88 lenze ja sa cudujem tomu, ze doteraz vobec takyto problem som nemala. 😖
@yonce riesila si to na vlastnu past? a ako si vedela ako to riesit ked si nemala istotu co to je? ci? 😕

veronicka88
8. aug 2016

@michellia ja som nemala nikdy,začali sme sa snažiť o prduska a bum hneď po prvom raze...netusila som čo to je,zašla na gyndu a fasla atb...

yonce
10. aug 2016

@michellia ako? hladala som co moze podobne problemy sposobit, co asi by to mohlo byt, akoby sa to dalo riesit, liecit a posupne som prichadzala na to co ano co nie, co mi pomaha, co robi este horsie.

michellia
11. aug 2016

@veronicka88 je to zaujimave ako sa nam cely cas taketo problemy vyhybaju a ked ich clovek najmenej caka, tak prave vtedy dojdu. Na nervy to je.. ja si poslednu dobu uz naozaj nic ine neprajem len aby zdravie sluzilo. Lebo toto zvladat a hladat problem a riesit ho to ma teda neskutocne vycerpava
@yonce no dobre lenze co ti pomohlo? co si si robila nejake sedacie kupele alebo nieco take?

yonce
12. aug 2016

@michellia sedacie kupele? tie som tiez skusala. Ale po tych sa uspech vobec nedostavil. Potom som skusala rozne rady, co mi babka radila, ked ona mala v mojom veku podobne problemy, ale to tiez boli take tie prirodne, domacke rady a po nich uspech tiez ziadny, tak som potom hladala v lekarni nieco co by mi mohlo pomoct.

elistek13
15. aug 2016

@michellia tak stipanie trapi aj ma a to uz nejaky mesiac. Stale nejako dufam ze ved by to mohlo prejst ze to je len nejaky docasny problem no mam pocit ze uz trva dlhsie ako by bolo normalne 😖

michellia
17. aug 2016

@yonce ci hladala podla coho? podla zlozenia, co by ti mohlo pomoct alebo podla coho?...ja som rpemyslala ze by som si skusila sedaci kupel este urobit ci by mi to nepomohlo nieco.. lebo uz po pravde neviem akym smerom sa vybrat. Co skusat.. 😖
@elistek13 mozem ti povedat ze dufam aj ja ale zeby mi to dufanie v niecom pomohlo to teda povedat nemozem 😠

elistek13
18. aug 2016

@michellia ved ja si to tiez na sebe vsimam, ze dufam, verim ze to prejde a nic. Asi by som predsa len sa mala poradit v lekarni, ze ci nemaju s takymto problemom skusenosti. Aj na gyn som mala v plane zajst, ale gyn ma teraz dovolenku a k niekomu inemu ist nechcem 😢

yonce
22. aug 2016

@michellia presne ako si napisala. Podla zlozenia, pretoze to je podstatou ci nieco pomoze ci nie. Dolezita je pri takychto problemoch kyselina mliecna a kyselina hyaluronova, pretoze prave tieto dve zlozky chrania a udrziavaju rovnovahu ktoru dolu mame. Takze by si mohla nieco s takymto zlozenim pozerat 🙂

mladenca
9. sep 2016

@yonce aj si nakoniec nasla nieco co ti pomohlo sa takychto problemov zbavit? u mna to nejako prerastlo aj do toho ze nie ze ma len pali a stipe pri milovani ale aj mimo toho. A vobec to nie je nic prijemne,,mam pocit niekedy ze byt zenou je za trest ked mam taketo problemy 😠 😢 😢 😢 😢

yonce
12. sep 2016

@mladenca no to uz ked to prerastie do takehoto niecoho, ze ti to sposobuje problemy este aj mimo spalne tak to je ozaj na scvoknutie. Tak tie problemy si nenavyberame, nic s nimi neurobime jedine sa musime s nimi pasovat. Ja som si v lekarni kupila hydrofemin, je to gel, ktory je primarne urceny na taketo problemy, aspon tak mi to v lekarni hovorila. Tak som ho vyskusala a v pohode 🙂 vyskusaj sa v lekarni opytat 😉

michellia
13. sep 2016

@yonce a vies mi prosim ta povedat ci nie je nejaky problem s takymto gelom ked obsahuje tieto zlozky ked ho zeny pouziva dlhodobo? nemoze nejako uskodit?

bibiana177
19. sep 2016

dievcata ako ste sa s chlapom rozpravali o tom ked ste mali takyto problem? bojim sa ci to pochopi, ze najskor by som sa chcela nejako preliecit a az potom pokracovat v nasom intimnom zivote. Avsak nemam tusenia kolko moze taka liecba takehoto problemu trvat 😔