Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strach z eboly

katkabg
12. aug 2014

Zalozila som tuto skupinu aby som zistila aky nazor mate na toto cele,ake mate pocity,nebojite sa ze ten vyrrus sa pomaly ale isto dostane aj knam?Kazdy den nas strasia v novinach o Ebole a niekto mavne rukou si povie ze zas strasia ale ruku na srdce,mne teda neni vsetko jedno....

pribinak
12. aug 2014

Nudis sa?

fidka79
12. aug 2014

@katkabg prasacia vtacia SARS....teraz Ebola,jasne kazdy sa boji ale aby som koli tomu nespavala to nie 😖 nikdy nevies co ma sused odvedla a raz ked si medzi ludmi vzdy si vystavena nakaze,zalezi len od tvojej imunity ako sa stym popasujes ci si dane ochorenie ani nevsimnes alebo skoncis horsie..to aby som nedychala a zila na opustenom ostrove este aj tam si ta malinkata haved cestu najde...tak co z toho vyplyva?pekne hladkat svoju imunitu,zivotny styl skratka starat sa aspon trooosku o svoje telo,lebo ono nam to vzdy skor ci neskor spocita ci uz v dobrom alebo zlom..

cabby88
12. aug 2014

Tym,ze mame deti je prirodzene,ze tieto spravy (ebola,vojna na ukrajine,atd.) prezivame trochu viac ako ostatni...Ano,aj ja sa bojim,ale nic s tym neurobim,jedine nam zostava dufat v to,ze sa sireniu nakazy zabrani skor ako sa k nam dostane..viera a nadej,to jedine mame 🙂

katy1979
12. aug 2014

chorob je na svete vela. ak sa budeme bat mozme zaliezt do ulit. Pozri ak ebola naozaj pride do europy ani pan boh nam nepomoze. Len kopat obrovske hroby. Nevieme a nemozeme to ovplyvnit. Mozes sa len bat a cakat ci pride ci nepride.

zuzitko74
12. aug 2014

USA a Kanada pracujú na protilátke, tak hádam to dostanú včas pod kontrolu.

kaktusik007
12. aug 2014

@katkabg ked mas umriet, tak umries. Alebo inak - kto sa ma utopit, toho nezastrelia!

ichbinich
12. aug 2014

Pokial viem, tak ebola sa siri priamym kontaktom s telesnymi tekutinami. Neviem, ale u nas sa mrtvoly ritualne neumyvaju pribuznymi, ani sa nebozkavaju na rozlucku na usta, ako je top bezne v tej casti Afriky, kde ta epidemia teraz je. Navyse mame v Europe predsa len ine hygienicke podmienky a navyky...
Takze nie, nebojim sa. Je mi luto tych chrych a ze sa im vlastne neda pomoct. Ale tu v strede EEuropy sa eboly urcite nebojim.

adelsa
12. aug 2014

Ochorenie sa neprenáša bežným kontaktom na verejnosti s ľuďmi, ktorí nejavia známky ochorenia. Vírusom Eboly sa rovnako nenakazíte pri manipulácii s peniazmi alebo potravinami, či plávaním v bazéne. Neprenášajú ho ani komáre.

stanislavao
12. aug 2014

@katkabg bojime sa rakoviny, padajucich lietadiel, vtacej chripky i beznej chripky na ktoru kazdy rok zomru nejaky ludia. bojime sa HIV - zrazi vas auto, dostanete transfuziu a mate HIV. myslim, ze Ebola je z tohto pohladu take minimalne az nulove riziku na slovensku zatial. v afrike zomieraju, americanov liecia. vyjdete na ulicu - zrazi vas kamion. sadnete do auta, pojdete opatrne - zabije vas nejaky dement optori, ozraty, co sadne za volant. nastrah je vela aj bez eboly.

lili_mia
12. aug 2014

Netrápi Ťa salmonela z trojdňového maslového koláča? Formaldehyd a ortuť vo vakcínach? Čo tam po ebole ..

niki101988
12. aug 2014

@katkabg Vírus s í nie s y
Skôr Ťa na SK prejde auto akoby si sa nakazila ebolou.
Určite však na podporu pozitívneho myslenia odporúčam nejaký z príjemných katastrofických filmov z americkej, nemeckej alebo inej produkcie 😎

kazunomiya
12. aug 2014

@katkabg nebojim sa, podla vyjadreni odbornikov sa Ebola v nasich podmienkach sotva moze sirit, takze jedine je mozne, ze si ju niekto donesie z Afriky a taky clovek by v tejto situacii bol v takej karantene, ze riziko, ze to tu niekto dostane je velmi nizke... a uz vobec nehrozi nejake masove rozsirenie.

Je x veci, ktorych sa clovek moze bat, preco si si vybrala prave Ebolu? V kazdom pripade asi by som ti skor poradila snazit sa nieco robit so svojim strachom nez chranit sa pred Ebolou, ta ta neohrozuje, ani nas.

katkabg
autor
12. aug 2014

Nenudim sa preboha....len mam dieta a myslim ze kazdy triezvy clovek ma obavy z takehoto niecoho....

katkabg
autor
12. aug 2014

A dakujem za normalne nazory,mam trosku strach ale tiez nie som taka ze by som nesspavala kvoli tomu,len som chcela vediet vas nazor na toto cele.Dakujem za odpovede 🙂

tetapetra
12. aug 2014

@katkabg necitaj noviny,'vypni telku a internet 😀 pretoze skor dostanes infarkt ako ebolu. A ako pises,mas dieta, tak to neprezivaj az tak velmi 😉

katkabg
autor
12. aug 2014

@kazunomiya nie ja nemam panicky strach len som chcela vediet nazor...na toto cele okolo Eboly.Vsade kam zapnem telku teraz o tom melu a len paniku siria ach jo

kamajka
12. aug 2014

@katkabg prepac,ale prepanajana😀 treba viac zit,a menej pozerat televizor a citat noviny😀 uvidis oplati sa.to uz sa mozeme bat vsetkeho,nepokojov na ukrajine,autami jazdit nebudeme,lebo vsak co den,to niekolko tragickych nehod na cestach,nevyjdeme na ulicu,lebo sused zabil bezdovodne suseda,deti tiez nikam nepustime,vsak minule 12 rocny zabil kamarata,len tak z roztopase,pred par rokmi nas strasili prasacou chripkou,predtym slintacka a krivacka,keby som to ja mala vsetko tak vazne brat,uz som davno v psych.liecebnialebo pri najhorsom by som sa hodila pod vlak.....:D vsimni si ako kazdy rok v spravach s niecim vylezu,aby nas strasili...fakkt-nepozerat take blbosti🙂

tinus8
12. aug 2014

to robia vsetko media, ten strach myslim a robia to ucelovo, vsak onedlho amici vymyslia liek a na co by im bol taky liek keby ho ludia nekupovali ...... tod vse 😉
vymyvaju nam mozgy, nedajme sa zime stastny a spokojny zivot a ked bude mat nieco prist, tak to nikto neovplyvni, ale nad takymi vecami je zbytocne sa zamyslat
mysli pozitivne a tes sa zo zivota z dietatka 😎

kamajka
12. aug 2014

@katkabg pises ze kazdy triezvy clovek ma obavy z takehoto niecoho...no ja som asi opita potom🙂 ale alkoholom nie,tak dufam,ze je to opilost z chuti do zivota🙂

lucycia
12. aug 2014

@zuzitko74 ebola je tu od roka 1975 a doteraz protilátku nevyrobili,mysliš,že teraz sa im to podarí?je to vysoko nákazlivé ochorenie,to ešte potrvá,kým vyrobia protilátku a to nehovorím o rokoch testovania na zvieratach a ľudoch,či je naozaj účinná..

lucycia
12. aug 2014

@ichbinich stačí,ked niekto rozpráva a pri rozprávaní sa samozrejme uvolnia aj sliny,aj ked si to neuvedomíme(napr niekto hovorí a prská pritom),stačí ak budú infikované a ochorieš aj ty...

terezka1947
12. aug 2014

riesime Ebolu a kadeco vzdialene....jasne,cloveka napadne kadeco
ja sa viac bojim "nasich uz pomaly beznych"chorob ako napr.rakoviny....a bola by som rada,keby sa namiesto novych zbrani venoval cas a peniaze na veci,kt.naozaj pomahaju
to,co sa teraz vo svete deje je zalezitost velmi vysokej politiky 😒
vzdy sa nafukne nejaka bublina-aby sa zakrylo nieco,co sa zakryt na svete chce...a pod ruskom kadejakych chorob,moznych vojen a umelo vyvolanych konfliktov sa deje "nieco velke"....co sa dozvieme mozno o desat rokov a mozno vobec 😒

zuzitko74
12. aug 2014

@lucycia Američanom, ktorí ochoreli, niečo dávali, takže až tak v nedohľadne to nebude.

bonaqa2013
12. aug 2014

strach mám skor z nedostatku peňazí....

katkabg
autor
12. aug 2014

Joj dobre nechcela som som sa hadat,nemam strach z toho len som chcela vediet nazor na to vsetko co si o tom myslite.Dakujem za normalne nazory vsetkym co ste napisali

lucycia
12. aug 2014

@zuzitko74 možno že podávali nejaké lieky na zmiernenie symptomov(symptomatická liečba),ale na ebolu očkovanie,ani nijaká liečba neexistuje...som virológ

katkabg
autor
12. aug 2014

@lucycia veru nexistuje,ten stary co ho previezli s edbolou do spanielska aj po podani lieku zomrel.

fidka79
12. aug 2014

@zuzitko74 ked mas peniaze na ebolu urcite nezomries pokial zachytia vcas 😉 koho tam zaujima neaky african,to je to nase pokrytectvo..len aby mne a mojej rodine dobre bolo co tam ten zvysok..

fidka79
12. aug 2014

@katkabg zamer sirit hysteriu mediami,vid tvoj prispevok 😉 ale daj pozor aby ta nahodou auto zajtra nepreslo,radsej z domu nevychadzaj a najlepsie odstran vsetky predmety tazke aby obraz na teba nepadol 😀 lebo to je pravdepodobnejsie ako ebola 😉

darinas2
12. aug 2014
Používateľ darinas2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od darinas2.

na Slovensko nic nepride.. netreba sa bat 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli