Strach zo zubára a paradentoóza.

iivkaa1
13. feb 2020

Ahojte.... Mám depresie z mojich zubov.... Vyzerajú hrozne.... Paradentoza.... Odlupena sklovina.... Hanbím sa usmiať..... Bojím sa,že prídem o zuby.... Chcem ísť na konzultáciu čo sa s tým dá robiť.... Ale viem,že to bude drahé.... A na splátky mi nedajú a takú sumu nemám... :( Ste tu nejaké čo máte rovnaký strach? Potrebovala som to dostať zo seba von.... :(

nickpick
13. feb 2020

@iivkaa1 ja by som si kvoli zubom vzala aj pozicku, investujes predsa do seba a svojho zdravia, pozri, chod najskor na konzultaciu a uvidis aky bude vysledok, mozno to nakoniec nebude az take drahe, dolezite je zacat sa poriadne starat o chrup, tiez mam nabeh na paradentozu a je to fakt otrava hrat sa kazdy vecer s medzizubnymi kefkami, zubnou kefkou, ja som si kupila dokonca aj medzizubnu ustnu sprchu a pod stdomcek som si vyziadala sonicku kefku, zial nic nie je zadarmo, malokto ma dokonaly chrup, ktory staci sem tam umyt, ked chces mat slusny chrup do vyssieho veku a nevycvakat jednorazovo majland za zubara treba si na seba najst cas a priebezne investovat - kefky, kvalitne zubne pasty, pomocky, to tak financne nepocitis....

iivkaa1
autor
13. feb 2020

@nickpick áno rozumiem.... Len mne pôžičku nedajú....to je v tom.....vidím ako mi ustupujú ďasná.... Hlavne posledné mesiace.....som zúfalá....

javorina25
13. feb 2020

@iivkaa1
Neboj sa. V prvom rade ide o tvoje zdravie.
A paradentoza tvoje zdravie isto ohrozuje.
Prehliadka- konzultácia ťa moc štát nebude.
Potom RTG to tiež moc nestojí a potom verdikt od lekára čo sa stým dá robiť. To máš cca do 50Eur.to dáš.
Ďalej už sa to psíka od zákrokov ,no ani to nerobí naraz... Urobí ti plan a postupne sa ide nato...
Tak postupne budeš aj platiť...
No ako hovorím, cena sa odvíja od zákroku....
Ale nečakaj neliacena paradentoza vie potrápiť...

zuzap33
13. feb 2020

@nickpick ja som si na zuby tu pôžičku aj zobrala... Strach šialený. Ale.. Stojí to za to.. Krásne keramické korunky a mostík. Hore na 6 zubov. V pohode jem, nesuslem. Stále ma opichali od bolesti, nič som necítila.

iivkaa1
autor
13. feb 2020

@javorina25 ďakujem.... Tam chcem ísť.... Na konzultáciu.... Ale rátam že takých 300e za zub isto.....

zuzap33
13. feb 2020

@iivkaa1 toľko stali aj moje plus práca

iivkaa1
autor
13. feb 2020

@zuzap33 naozaj? A ako sa s nimi cítiš....v pohode? A aký si mala problém ty? Ak smiem... Lebo ja mám hrozne zuby :(

iivkaa1
autor
13. feb 2020

@zuzap33 len neviem či keď ma človek paradentozu.... Sa mu môžu dať korunky alebo implantáty

basska_b
13. feb 2020

@iivkaa1 Skús keď tak viacerých zubárov, porovnaj ceny, niektorí nevedia, čo so sebou... najprv budú liečiť paradentozu. Potom zvyšok. Aj študenti robia prax za symbolické ceny, cena materiálu, na špeciálnych pracoviskách pod dozorom odborníka

kotulicek
13. feb 2020

Ahoj začni používať túto pastu mne veľmi pomohla ... Som bola strašne hlupa a neumyvala.som si poriadne zuby, a máme v rodine paradentozu. Až keď som dostala zápal ďasien som sa spamätala začala zuby umývať týmto je to trocha lepšie , zuby krvácajú už minimálne ,odhalene krčky sa.pomaly zaceluju a budúci piatok idem k zubárovi uvidím čo mi povie. Zatiaľ som nebola ani na dentálnej hygiene .

mijo53
13. feb 2020

neviem v ktorej zdravotnej poistovni si, Dôvera dáva na zuby 100 EUR 4x25 ročne /4x môžeš prísť/ za to nové zuby nerobia, alebo odstránia zubný kameň, z ktorého sa robí paradentóza, zaplombujú, zuby, ošetria krčky, ak môžeš aspoň toto využí, na Dôvere Ti povedia, aký je postup

akinom0077
13. feb 2020

@nickpick / to co si vypisala ja robim bezne aj ked nemam nabeh na paradentozu. Rano - sonicka kefka, ustna sprcha ( je to rychlejsie ako medzizubna kefka), jednozvazkova kefka na zadne, plus skrabka na jazyk, vecer detto akurat namiesto ustnej sprchy klasicka medzizubna kefka namacana do ustne vody pocas cistenia kazdej medzeri, na obed umyjem zuby navyse este curaproxkou. 1 x do tyzdna bieliace pero, raz za 3 mesiace kura s curasept vodou 🙂))

nickpick
13. feb 2020

@akinom0077 mozem sa spytat na to bieliace pero? kde sa to da zohnat a ma skutocne bieliace ucinky? a co je to ta kura s curasept vodou?

mamulik10
14. feb 2020

Ahoj. Viem asi ako sa cítiš... mala som 3 roky dozadu podobný problém. Mala som zuby v dezolátnom stave. Mala som strašne depresie. A veľký strach ísť k zubárke. Keď som sa odhodlala a sadla do kresla rozplakala som sa od hanby a strachu. Nieco mi spravila ale stalo to veľmi veľa € a koniec v nedohľadne. Keď som sa presťahovala do DE odhodlala som sa riešiť opäť svoju situáciu. Mala som veľké šťastie. Pretože poisťovňa mi preplatila 80% nákladov na mostík a ošetrenia u zubárky. Chcem Ti len povedať zahod strach a chod k zubárke. Kým sa situácia sa ešte riešiť. Raz som počula že na sk poisťovňa preplaca snimatelnu náhradu. Ale ci to je pravda neviem isto lebo som to nezistovala. Držím palce hlavu hore

slavkasobanska
14. feb 2020

Ahojte ja mam tiež ten problém , už som sa odhodlala a som objednaná na 25 strach obrovský ,zuby hrozné , no dohodla som sa zo zubarkou že mi bude postupne robiť ako budem mat € , tak tá rok by som mohla mat hotový komplet chrup . Aj tak sa dá , len ten strach hrozný

akinom0077
14. feb 2020

@nickpick / ahoj. bieliace pero pouzivam len toto jedno, lebo ozaj biely a hlavne nemam po nom citlive zuby. Poslem ti link. Ine bieliace procedury nerobim ani u zubara ani doma len toto pero sa mi osvedcilo: https://www.nazuby.eu/eva-bieliace-zubne-pero-5...

miriam11
14. feb 2020

@iivkaa1 z čoho konkrétne máš strach?

iivkaa1
autor
14. feb 2020

@miriam11 zo zubára,ja keď počujem vŕtačku koniec, bolesti, toho ,že zuby sa mi nebudú dať zachrániť... Alebo že to bude veľká suma....a na to nemám.....

nickpick
14. feb 2020

@iivkaa1 musis sa nastavit pozitivne, predstavuj si, ze budes mat krasne zuby, usmev, ze prestanes byt nestastna z toho ako tvoje zuby teraz vyzeraju a ze budes hrda na seba, ze si prekonala svoj strach, si spominala, ze mas deti - chlapcov, porod je podla mna ovela bolestivejsi ako oprava zubov, hlavu hore!

iivkaa1
autor
14. feb 2020

Baby, ja už mám asi bludy.... Mám pocit ,že sa mi začali kyvat zuby,tak kontrolujem,čím si ich môžem rozkyvat..že bude to zle....🙁