Strašná únava

barbara088
28. apr 2017

ahojte.Prosím Vás chcem sa spýtat či nemáte aj vy sķúsenosť.Som mamičkou 4 detí všetko v pohode zvládam no v posledny mesiac som strašne unavená.Spala by som stále,len sa ráno zobudím a už by som sa hodila naspat.Krv som ma v poriadku.Beriem vápnik,vitamin c,jod a kolostrum.ešte som začala mávat migrény a brutalne.Mám aj chodit na štitnu zlavu no neviem kedy ked mam furt krpcov malych chorych.poradte prosim....lebo sa citim jak medved ktorý ode na zimný spánok

kicoolienka2255
28. apr 2017

mne pomaha železo v tabletach a davam si chia semiačka na energiu.🙂

toskanka
28. apr 2017

@barbara088 Deticky v albume mas krasne 🙂 Ale musis mysliet aj na seba, viac oddychovat. Kontroly stitnej zlazy nezanedbavaj, ak ti lekar povedal, ze si ju mas dat sledovat, aspon tak som to pochopila. Ak ti nefunguje spravne, vie narobit v organizme riadnu sarapatu a ziadne vitaminy ti na unavu nepomozu.

janickacrazy
28. apr 2017

@barbara088 Na únavu je dobré magnézium, to si kúp. No neviem, či máš možnosť, aby ti prišiel niekto občas pomocť s deťmi, bolo by to fajn, lebo 4 pomerne malé deti je zaberák, hlavne ked sú dosť choré ako píšeš. Tú štítnu žlazu si daj každopádne vyšetriť poriadne, lebo aj z toho može byť únava, že ti nefunguje správne. Tam sa často nechodí, vyšetria ťa raz, nasadia liečbu a chodíš si potom už len raz za 3 mesiace pre lieky a na kontrolu raz za rok, to si musíš nájsť čas, je to tvoje zdravie. Držím palčeky. 🙂

pipikcek
28. apr 2017

Mne jedna dobrá duša poradila drveny pestrec mariánsky. On detoxikuje a ma kopec iných pozitívnych účinkov okrem iného pôsobí úžasne proti únave ... Ja som mala tiež tento problém, stale unavena uz akoby až vyhorená... Beriem ho asi mesiac a je to ovelaaaa lepšie 🙂 Odporúčam 😊 Viac nájdeš na nete.
Ale keď mas problém so štítnou tiež by som to nezanebavala lebo to môže byt tiež dôvod tvojej neznesiteľnej únavy.

sense
28. apr 2017

Treba skontrolovat stitnu zlazu, zelezo a vitamin D...

tenerifka
28. apr 2017

@barbara088 Spis kazdy deñ cca 8 hodin bez prestavky? Alebo kedy naposledy si tak spala?
Z osobnej skusenosti ti poviem, ze mne staci len jedna zle prespana noc a som uplne mimo, ani mi to nemysli...a vtedy mam z toho aj migrenu
Preco beries vapnik, vit.C,jod a kolostrum? Mas ine zdravotne problemy?

anabeth
28. apr 2017

určite si daj skontrolovať, krv, moja kamoška to ťahala rok, ale vraveli smem ved deti, práca, domácnosť... všetky sme unavené , na krv išla, ked doslova od unavy zaspala pri stole pri obede
žiaľ, zistili jej rakovinu
treba riešiť príčinu, nie dôsledok, neodkladaj to

barbara088
autor
28. apr 2017

ok.dakujem pojdem urcite pojdem

barbara088
autor
28. apr 2017

@tenerifka mam oslabenu imunitu a ked deti maly kiahne dostala som pasovy opar.vapnik jod a kolostrum mi poradila lekarka

barbara088
autor
28. apr 2017

@janickacrazy na tej stitnej zlaze ked som bola cca 2roky mala som to hranicne nic mi nedala.s detmi mi maximalne pomoze muz,ktory je super.

barbara088
autor
28. apr 2017

@janickacrazy my sa s muzom striedame pri malom v noci

rawmamka
28. apr 2017

@barbara088 Ahoj, určite urob to, čo ti radia žienky predo mnou (najmä kontrola štítnej žľazy, jódu, železa, vit.D3, K2, ..... a určite ti neuškodí ani pestrec mariánsky), ale myslím, že príčina únavy je v nekonečnom kolotoči okolo 4 malých detí (viem, čo píšem mám doma tri také zlatíčka 😉 ), jednoducho nie si stroj.... ty si už dávno dobre nespala, sama o tom píšeš vo svojom blogu zhruba mesiac dozadu, že za noc vstávaš snáď milionkrát k tomu najmladšiemu, ktorý je predčasne narodený. Ak sa jednoducho dobre nevyspíš v noci a cez deň si nonstop v jednom behu, tak raz tá únava musí prísť.... Skús poprosiť o pomoc manžela, maminu, sestru, svokru, dobrú kamarátku,...., aby ťa aspoň načas odbreminili, pokiaľ si "dobiješ baterky", lebo ono sa to nezdá (najmä nám obetavým mamkám 😉 ), ale najdôležitejšia v rodine je spokojná mama, nie deti, nie otec, ale mama - lebo z jej sily potom čerpá celá rodina.

sense
28. apr 2017

@barbara088 aj ja som mala dlho hranicne ziadne lieky a zrazu som mohla spat nonstop a po kontrole 3 uzliky a beriem este aj eurhyrox75

pipikcek
28. apr 2017

Ja mám detičky dve, tiež mi pomáha maximálne manžel nikto iný, takže mat k tomu plus este dve deti si neviem ani predstaviť ... klobúk dole 👍držím palce určite to zvládnete 🙂 Rozhodne doriešiť štítnu žľazu a ja veľmi odporúčam ten pestrec, on ukľudňuje aj psychiku a potom lepšie spíte 🙂

tarra6
28. apr 2017

Ja som pred časom tiež mala také pocity únavy, doslova ma občas točilo keď som kráčala, niekedy som bola ako opitá. Po čase som bola na preventívke a zistili mi veľmi nízke železo v krvi. Rok ma potom doktorka dopovala množstvom železa. Upravilo sa mi to. Železo mám aj teraz tak na hranici, ale už sa to dá. Akurát pri krámoch musím brať tabletky, lebo vtedy mi veľmi klesne. No ale ty so 4 deťmi - klobúk dole. Ja mám len jedno, síce vééľmi dobré, ale aj také dobré 4 by boli na mňa veru veľa. Únavu môžeš mať aj z toho kolotoča okolo nich.

bienennest
28. apr 2017

@barbara088 Ahoj, ako uz baby hore spominali.. treba si skontrolovat zelezo (to sa pri beznych krvnych testoch nekontroluje) a tiez stitnu zlazu. Ich podprudukcia (v pripade stitnej zlazy zle nastavenie hormonov) sposobuje prave tebou spominane silne navaly unavy, pri ktorych ma clovek pocit ze zaspi kdekolvek a kedykolvek..

emocka
28. apr 2017

Moja, dám ti moju skúsenosť. Bola som unavená, malátna, roky. Po prvej tabletke na štítnu žľazu som porobila veci, ktoré sa mi nedali roky. Ver tomu. Tak je.

zojazoja
28. apr 2017

moja osobna skusenost....ja som mala strasnu unavu....rano vstala, unavena, prisla z prace, zase spala, cez vikendy spala, umyla riady, musela som si ist lahnut - vysledok: plucne chlamydie..a to som 2,5 roka chora nebola..nekaslala, nesoplila..nič.jedneho pekneho dna som zacala nohy vlacit za sebou....sadlo mi to po niekolkych rokoch na klby..+ ta strasna unava bol prvy priznak..ale ignorovala som to....toť moja skusenost..

l3yla
28. apr 2017

Necitala som vsetky prispevky vyssie, ale ja byvam tiez dost casto velmi slaba a unavena... beriem magnezium a takisto Bkomplex a ten mi teda velmi zabral v poslednej dobe 🙂

adeli79
2. máj 2017
miriamka
15. jún 2018

@barbara088 Ako si to nakoniec poriesila?

alexmar
4. sep 2018

mala som podobny problem a pomohli mi tieto tabletky
guaranaplus
nie som moc zastanca doplnkov ale toto je naozaj zachranca.