Strata čuchu pri nádche

andrejka1983
23. dec 2012

baby poradte niečo čo by mi vrátilo čuch ☹ pár dni nič necítim, ani tu najsilnejšiu vonavku čo mám...mala som nádchu, ešte stále to neni ok, fukam huste žlte hlieny ale už aspon možem dýchať nosom....no ten nuch ma trápi,čítala som že najlepšie na to aby sa mi vrátil ňuch je cibula a cesnak? ale ako, mam sa nadparovat nad šupkami, alebo nad celou cibulou, alebo si tým mam potierať nos?....používala som aj sprej do nosa, homeopatuikum, ale zatial nič. dakujem za rady....

luciaaak
23. dec 2012

ja to mavam bezne, ked som chora. vacsinou 3-4 dni skor koncu choroby nic necitim a ked sa vyliecim, tak sa mi cuch vrati. nic specialne som pre to nikdy nerobila

andrejka1983
autor
23. dec 2012

@luciaaak si ma potešila 🙂 ja nebývam chorá, naposledy som mala nádchu možno na strednej, a preto som si nikdy neuvedomila či sa mi vtedy stratil čuch alebo nie....ale teraz som to zistila, a ja som dost hypochonder 😀 čo sa mna týka a hned ma napadli kadejake hrozostrašne scenáre, ale diki moc za nadej......dufam že to čoskoro prejde 🙂

lea641981
23. dec 2012

@andrejka1983 ja dokonca nemam pri chorobe ani chut ziadnu 🙂 tiez ma to desi 😒 bude to v poriadku 😉

kathrin17
23. dec 2012

@andrejka1983 moja ja som mala stratu cuchu dva krat, ale raz dokonca stratu chuti a to bolo priserne....citila som len,ze su jedla teple alebo studene....bol to hrozny pocit a zmocnil sa ma strach,ze to tak ostane na furt, ale chvala bohu chut sa vratila asi po troch dnoch a cuch asi po styroch.....su aj pripady,ze to tak ostane ale verim,ze tvoj pripad to nebude....ps neda sa proti tomu nic robit, len cakat,ci to prejde.....drzim palceky 🙂

andrejka1983
autor
23. dec 2012

@lea641981 dufam že to čoskoro prejde, 🙂 ja chuť mám, len ten čuch mi vadi, myslím si že kým budem rozprávať cez nos sa to nevráti,ale základ že fukam tie hlieny preč a tak sa tam nič nehromadi a dobre bude 🙂 joooj nemám to rada ked som marod 🙄

andrejka1983
autor
23. dec 2012

@kathrin17 jaaaj dakujem pekne za povzbudenie, aj sa skušam nadaparovat nad petržlenom a cibulou ( to sme robili ako deti)....a čítala som že ak citim mentol, je to len dočasne...tak som rýchlo hladala nejaký mentol v dome a napadla ma ustna voda Listerín...a cítim ju 😀 to ma trocha upokojilo, ale ked mna už z toho fukania nosa aj hlava furt boli....

kathrin17
23. dec 2012

@andrejka1983 super, ked citis mentol, tak je to pohodicka 😀 urcite to nepotrva viac ako dva dni....to ti garantujem.....ale bola by som radsej, ked by si citila uz zajtrajsiu stedru veceru 😀 krasne sviatky zelam 🙂

andrejka1983
autor
23. dec 2012

@kathrin17 si zlatá, tento rok nuch oželiem hlavne že žalúdok bude plný 😀 a ďakujem a aj ja ti prajem krásne a pokojne sviatky 🙂 a bohatého Ježiška

kathrin17
23. dec 2012

@andrejka1983 dakujeeeeeem 😀

andrejka1983
autor
24. dec 2012

@kathrin17 tak už sa mi to vracia...už som cítila vôňu rannej kávy a nevyvetranej spálne 😀 😀 ...to bol pocit 😉

kuriatko2710
24. dec 2012

@andrejka1983 No ja to mávam tiež pravidelne...no nič nerobím...čakám kym sa mi to vráti naspať. :D

andrejka1983
autor
24. dec 2012

@kuriatko2710 dakujem za povzbudenie 🙂 som rada že to nie je nič vynimočne a nie som sama 🙂 a už sa to pomaly ale isto vracia späť

beethoven
27. dec 2012

ahoj, nenahli sa tolko, ako sa budes liecit z nadchy, cuch sa ti bude postupne vracat. Je to bezne u kazdeho cloveka, dokonca ani chut niekedy necitis, ked si chora.

kuriatko2710
12. jan 2013

Pomáha mi Coldrex tie sáčky na to...

luxor32
6. máj 2014

Ahojte takže ako čitam tak som na tom asi blbo ked necítim ani mentol ani chren a chut tiez nemamNadchu mam uz asi siesty den...Mam este šancu zacitit niekedy nieco?? 😒 ako sa mam naparovat nad cibulou poradi mi niekto?nadcha teraz v lete fakt super... ☹

luxor32
6. máj 2014

vidim ze nadchu ste vsetci asi prekonali v decembry tak neviem ci este sa niekto s touto temou okrem mna zaobera...napisete mi na mail keby tu niekto prisiel a vedel odpoved na moju otazku :luxor32@azet.sk diky

evolet1
27. mar 2015

@luxor32 prosím ťa, vidím, že si mala podobný problém, ako ja teraz. Je to až desivé, už 2 dni necítim vôbec nič, ani ocot, ani mentol, ani dym. Za akú dobu ťa to prešlo? Ďakujem

jana_eyre
27. mar 2015

@evolet1 ja som to mala teraz dva dni do zadu.. nic som necitila asi dva dni, potom to preslo, hoci este stale to nie je najlepsie ale vyrazne vone uz citim.. aj nadchu este mam, ale nie taku silnu.. najhorsie z toho vysla moja dcera, lebo som dlhsie necitila, ze ma nakakane v plienke a tak mala zapareniny.. 😒

damedame
27. mar 2015

zinok ma dolezitu ulohu pri chuti aj cuchu

katka1981
27. mar 2015

@andrejka1983, trpezlivost. Ja som raz stratila aj uplne chut.

moniciak
27. mar 2015

Aj mne sa to stalo pri nádche, to prejde, treba vydržať .-)

evolet1
27. mar 2015

ďakujem baby, tak dúfam, že to raz dva prejde 🙂 Lebo ma to dosť vydesilo.

miriam11
24. apr 2015

Ahojte, mala som nadchu, silnu, trva 11 den, uz mam aj volny nos,ale posledne 4 dni necítim vobec chut a nemam ani cuch. Ako dlho to moze trvat? Asi budem musiet navstivit lekara. Take nieco sa mi este nikdy nestalo. Je to priserne, neviem ako nieco chutí,ked jem. Bojim sa,ze mi to ostane. 😨

jeennyv
24. apr 2015

@miriam11 Ja mam pri prechladnuti podobne problemy, neviem ake kvapky ci sprej do nosa si pouzivala, ale pomaha v takom pripade otrivin complete, lebo sa sklada z dvoch zloziek...s nosom si prezivam svoje, cize som vyskasala uz vselico, homeopatika, spreje na toaletu nosa atd...ale toto mi v takych chorych chvilach pomaha najlepsie...volny nos uz mozes mat, ale nadcha nemusi byt este doliecena....ak by to vsak pretrvavalo navstiv lekara

mata90
24. apr 2015

@andrejka1983 ahoj ked čitam túto tému napadlo ma, že jeden známy strať čuch po autonehode, keď je zdravý, tak v pohode, ale ako viac ochoorie, tak necíti nič..., tak dobre že sa ti čuch vracia, musí to byť nepríjemné 😖

miriam11
24. apr 2015

@jeennyv som zvedava ako zajtra a v nedeľu budem varit, netusim ako ochutim jedlo. Vyskusam iny sprej do nosa.

jeennyv
24. apr 2015

@miriam11 ak to nepomoze, chod k lekarovi, moze to byt nejake chronicke zapalove ochorenie, resp. chronicka nadcha, ona zvykne mat taketo priznaky...nosny potom nato predpise specialne spreje alebo lieky, ktore by to mali uvolnit, posle ta na rengen dutin atd...

evolet1
25. apr 2015

@miriam11 ja som bola tiež pred mesiacom riadne vyplašená, necítila som ani ocot, ani eukalyptus, ani dym, vôbec nič. Bolo to už ku koncu choroby. Asi tak po piatich dňoch absolútnej straty čuchu som pomaličky začala cítiť vône. Nebolo to hneď výrazné, ale hneď som sa lepšie cítila, keď som vedela, že sa mi čuch vracia. Určite sa to napraví aj tebe 🙂

myleontina
25. apr 2015

ja som to mala pred par dnami, tak som nasadila silnu protichripkovu liecbu, pila lipovy caj, ktory pomaha pri odhlienovani a doktor mi povolil sinupret a to pomohlo, okrem toho samozrejme naparovanie naD. kamilky+repik+salvia+eukalyptovy olej a kazde rano vytlacecny citron+med+zazvor a cez den jedna velka davka kysla kapusta+cibula+censkak+citr.stava, nemala som totiz ani chut, nielen cuchteraz este sice soplim, ale uz normalne citim aj pachy aj chute, na noc si davam olynth bylinkovy, na zvlhcenie sliznice. ak ti to neprejde tak to bdue asi zrejme zapal prinosnych dutin, alebo chronicka nadcha a treba to liecit 😖
@andrejka1983

andrejka1983
autor
25. apr 2015

@myleontina dakujem moja za rady, budem na to pamatat do buducna...ale uz som OK, je to uz stary prispevok z r.2012 🙂