Stravujem sa zdravo a priberám. Čo robím zle?

catherinah
27. apr 2018

Vylucila som cukor, bielu muku, chlieb, bielu ryzu. Predtym som jedla 80% sacharidov, teraz (2mesiace) jem ovela viac ovocia, zeleniny, hydinove maso, ryby, syr... Pijem 3 litre tekutin.
Cvičiť zial nemozem zo zdravotnych dovodov.
Ako sa mam stravovat, aby som zredukovala hmotnost? Velmi by som potrebovala a chcela par kg zhodit. Prosim poradte ako nato.
Ďakujem.

liz_lemon
27. apr 2018

mozno jes malo

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catherinah
autor
27. apr 2018

@peter952 vajcia napr. nemozem. Tym to mam tazsie. Tak isto nemozem smotanu, papriku, kukuricu....
@liz_lemon jem pravidelne 5-6 krat denne a jem celkom dost. Skor si myslim, ze praveze vela, ale nemôžem byt hladna, bolí ma hlava a zaludok.

abdn16
27. apr 2018

Davaj si pozor na ovocie. Obsahuje vela cukru a ak pijes vela smoothie, tak aj tam moze byt problem. A kedze necvicis, tak tu energiu nespotrebujes...

cammille
27. apr 2018

@catherinah ono aj zdraveho ked zjes vela, tak neschudnes...

catherinah
autor
27. apr 2018

@abdn16 smothie nerobim. Denne tak maximalne jeden banan, jedno jablko a potom ribezle, čučoriedky, maliny.

catherinah
autor
27. apr 2018

@cammille ked ja som stale hladná 😂 snazim sa vecer len ladovy salat, kalerab, mrkvu, rajciny, zeleny hrasok. Take malo kaloricke. Ale jem menej ako predtym a priberam. Stitnu zlazu mam v poriadku.

squirrels
27. apr 2018

Súhlasím s @liz_lemon - možno máš taký nízky energetický príjem, že telo "šetrí do zásoby" všetko, čo prijme. Skús si vyplniť, čo ješ, na kaloricketabulky.cz a uvidíš.

maminka12345
27. apr 2018

@catherinah moj nazor si myslim ze si davas velke porcie a ovocie by som odporucila iba pol jablka na desiatu vecer v ziadnom pripade a ak si si pocitala sacharidy tak za den mozes pri redukcnej diete 40- 50% iba ak chces skus mi napisat co si jedla za cely den a aka velka porcia to bola

liz_lemon
27. apr 2018

@catherinah ta večera, to je slabé, len zelenina

mogaa
27. apr 2018

70 % je strava a 30% pohyb. Na tvojom mieste nevylučujem žiadnu skupinu jedla, okrem sladkostí a obmedzenia tukov.... Jednoducho zdravá strava v rozumnom množstve a zaradiť určite minimálne prechádzky, plávanie.Vždy platí výdaj musí byť vyšší ako príjem. Napíš príklad tvojho jedálnička čo ješ....Zbytočne napr.vylúčiš chlieb ak ješ na raňajky kupované cereálie alebo zapekané vločky s jogurtom.....

danusskaaa
27. apr 2018

Prečo jes az 6krat denne??? Toto je proste riadny mýtus! Ak necvicis, nemala by si az tolko jesť. Ženám všeobecné staci 3-4krat, lebo nebuduju svalovu hmotu tak ako chlapi. Odporucam skontaktovať @packofit - poradi ti a aj v jeho blogu najdes par užitočných rad. Netráp sa sama, daj si poradit!

6699333
27. apr 2018

Ahoj skús jesť každé 2-3 hodiny no v malých množstvách ako prílohu zeleninu raňajky výdatne no zdravé 😉desiata ovocie atď ja som vynechala cukor biely pečivo biele jem každé 3 h po piatej nejem cvičím keď sa dá aj to len rýchlu chôdzu jem všetko len v malých množstvách pijem veľa vody a za mesiac som schudla zo 74 na 68 kg nevzdávaj sa ono to pôjde len to treba vydržať

packofit
27. apr 2018

@danusskaaa heh :D ďakujem za dôveru 🙂
@catherinah skús napísať tvoj bežný jedalníček 🙂 napr - Raňajky ---- desiata ----

catherinah
autor
27. apr 2018

@packofit
Ranajky-pohankova kasa s bananom +kava s mliekom
Desiata-jablko
Obed - polievka, maso so zeleninou, kava
Skora vecera- proteinove cestoviny s tvarohom
Neskora vecera- mrkva, kalerab

To je jeden priklad.

catherinah
autor
27. apr 2018

@danusskaaa ja som stale hladna. Preto 5-6 krat. Ja proste nevydrzim.

sasesoe
27. apr 2018

@catherinah napr ovocie obsahuje vela sacharidov. Skus si prepocitavat prijem kalorii. A prechadzky by si mohla?

packofit
27. apr 2018

@catherinah po prvé 🙂 sacharidy na raňajky -> to vás nezasýti , dvihne vám inzulín , klesne kortizol -> budete sa cítiť unavená a čoskoro budete chcieť znova jesť... V strave máte minimum tuku z ktorého by ste mali čerpať , tuk vás zasýti -> taktiež pomôže ovládať hormón leptín a peptín -> strata hmotnosti , pocit sýtosti a hladu... Na večeru naopak tvaroh by som neodporúčal a už vôbec nie potravinársky spracovaný . Dúfam že mi nepoviete že kupujete ten nízkotučný ->ten je už úplne že fuj ... Navyše preťažujete trávenie na večer -> v noci chce aj trávenie oddychovať a je totálny bullshit že pokiaľ nebudete mať bielkoviny -> konkrétne kasein -> tak svaly nebudú mať z čoho čerpať a tak schudnete z nich .. Strava je taktiež nedostatočná...

deti95060810
27. apr 2018

chýba pohyb...nemôžeš ani prechádzky? popr. plávanie?

catherinah
autor
27. apr 2018

@packofit ďakujem. Nizkotucny nekupujem 🙂
Co odporucate na ranajky a co na veceru?
Mavam aj rybu na masle, olivovy olej do salatu, syry su tiez tučné, tuniak...

classymom
27. apr 2018

myslim, ze ked zmenis trosku skladbu jedalnicka, tak ako to pisali ludia vyssie, nebudes potrebovat tak casto jest. ale okrem toho, co tu ludia pisali, netreba zabudat ani na spanok a potom celkovu psychicku pohodu. odporucaju sa dlhe prechadzky, neviem, ci to mozes absolvovat zo zdravotnych dovodov. no a tiez nemysliet na chudnutie 24/7 - co sa samozrejme lahko povie, ze jo. 🙂 drzim palce.

packofit
27. apr 2018

@catherinah prečítajte si môj blog 🙂 určite nájdete veľa odpovedí 🙂 poprípadne mi napíšte IP a prekonzultujeme to 🙂

sida456
27. apr 2018

@catherinah no ja jem 3 x za deň. Žiadne pečivo. Ráno ovocie pomaranč, jablko,banán potom neskazený čaj a vodu na obed polievka a druhé jedlo mäso so zeleninou alebo ryba so zeleninou. Ryžu a zemiaky zatiaľ nejem. Potom si dám okolo 3 kávu alebo čaj a vydržím do večera 6 a to si dám len dusenú alebo grilovanú zeleninu niekedy aj syr nato. To je všetko a keď som hladná dám si vodu alebo si umyjem zuby 🙂 a chudnem pomaličky ale určite. Keď dosiahnem takú váhu akú chcem začnem cvičiť a spevňovať telo. A samozrejme nepijem Vôbec alkohol. Ani len deci vina. Načo ? Nepotrebujem to k životu. 🙂

lienka_snehulienka
27. apr 2018

Skús si stiahnuť appku My Fitness Pal, nastav si tam svoj cieľ (koľko chceš schudnúť, akým tempom) a ono ti to vypočíta, koľko by si mala denne prijať kalórií a v akom zložení (sacharidy, bielkoviny, tuky). Zapisuj si každé jedlo. Spočiatku je to otravné, pretože treba zapisovať presné množstvá, ale vďaka tomu uvidíš, či v skutočnosti neješ málo alebo či neprijímaš niečoho viac, ako by si mala. Samozrejme, je to orientačné, ale mne to dosť pomohlo uvedomiť si, že jedlá, pri ktorých som mala pocit, že sú “len také nič” mi v skutočnosti dosť navyšovali príjem.
Z osobnej skúsenosti by som ti neodporúčala vynechávať všetky sacharidy, ako ti radil niekto vyššie. Vyskúšané, schudla som, parádička... a potom som sa sacharidov nevedela dojesť, jojo efekt zaručený.
PS: Z tých jedál, čo si napísala ako príklad tvojej stravy, by som nič iné ako hlad ani neočakávala. Kebyže si dám na desiatu jablko, tak do obeda skučím od hladu. Ak by som večerala mrkvu s kalerábom, ráno sa zobudím s takým hladom, že vyjem pol chladničky 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
piacere
29. apr 2018

@catherinah ja som posledny mesiac doslova ficala na hrozne,zjedla som denne obrovsky strapec a nehorazne som pribrala do brucha...a potom mi to doslo.. cukor! Mnozstvo cukru v hrozne...

catherinah
autor
29. apr 2018

@piacere hrozno jem tak za mesiac mozno 🙂
Mne tak chuti preto, lebo som dlhodobo uzivala B-komplex.

mrkvicka060
29. apr 2018

@catherinah ahoj. Poradim ti. Ja som si vzdy myslela, ze jem vela cukru a sacharidov, preto priberam. Ale prd makovy. Zacala som si nakoniec pisat jedla do kalorickej tabulky (stiahla som si appku kaloricke tabulky do mobilu). A zistila som, ze sacharidov by som mohla jest aj trikrat tolko, ale moj problem boli tuky. Tych som denne prijimala prilis vela v podobe masla, syrov, mlieka a podobne. Akonahle som podstatne znizila prijem zivocisnych tukov (a to nejem slaninu, klobasy ani taketo veci, ten tuk bol len z mliecnych vyrobkov), vaha ide krasne dolu. Vyskusaj si vazit a zapisovat. Zistit co robis zle. Ja som vdacna, ze som to nakoniec zistila 😀

mrkvicka060
29. apr 2018

@peter952 toto je debilina. Toto je dieta zalozena na kratkodobom nadmernom prijme tukov. Dlhodobo sa tak neda fungovat. Treba jest VYVAZENE. To znamena pomerovo vhodne! vobec nie vyradovat takuto stravu.

twinflame
29. apr 2018

@catherinah vylucit uhlohydraty a jest same bielkoviny je cesta k problemom s oblickami. Kazdy extrem je chyba. Telo potrebuje vsetky zlozky stravy vratane cukrov. Odporucam ti tu skupinu Moja cesta premene, tam sa inspiruj.