Strojček v dospelosti

30. mar 2022

Ahojte je tu niekto kto by sa podelili o svoju skúsenosť s strojčekom v dospelosti. Rozmýšľam nad klasickým strojčekom keďže ten presvitny je dosť dráhy. Len mám obavy a to sú bolesť. Mám dosť citlivé zuby a sa bojím že neznesiem tu bolesť. Ďalšia vec je ako to bude vyzerať, či mi ten strojček ako keby nenafukne ústa. Budúci rok chcela by som sa vydávať ale svadobné fotky s strojčekom nechcem mat. A ďalšia, viem smiešna vec ale dá sa s strojčekom bozkávať? Úprimne sa pýtam tak prosím žiadne blbé komentáre.

kabinka11
30. mar 2022

A ten klasický myslíš že kolko bude stáť?

renab
30. mar 2022

Je to minimalne na 2 roky. A ano, boli to, ked sa zuby posuvaju. Pri kazdom pritiahnuti strojceka cca 2 dni sa ti bude zle jest. Syn si daval v dospelosti, teraz po 2 rokoch zlozili strojcek, ale dozivotne bude mat z vnutornej strany drot, ktory drzi zuby v rovnakom postaveni a na 3 roky este vyberatelny strojcek na noc.

a1d4k3a
30. mar 2022

Ahoj,ja mam.. bolesť len na začiatku,mierna to vieš kým si zuby zvyknú.. tiež mám citlivé zuby,dokonca jednu jednotku mŕtvu,ale v júni bude rok co ho nosím,a zmena je neskutočná. Také krive zuby snáď nikto nemal,ako som mala ja. 🙂 samozrejme bozkávať sa dá,to som sa aj ja bála,ale úplne v pohode,dokonca aj faj... :D :D :D :D :D ha

kabinka11
30. mar 2022

@a1d4k3a Kolko ho budeš nosiť? A cenovo ako ta to vyjde?

a1d4k3a
30. mar 2022

@kabinka11 no uvidíme,povedal mi 2-3 roky. 🙂 zatiaľ ma vyšiel cca 800e 🙂 Možno aj viac nepočítam to.. splnila som si sen. 🙂 je to drahý špás ale co uz.. keď už som sa na to dala.. 🙂

kabinka11
30. mar 2022

@a1d4k3a tiež som si chcela dať, vstupné rtg ma stáli 300e ale vzdala som to, videla som v tom viac nevýhod ☹️ tiež mam zuby krivé, tak ale tento život už tak dožijem 😀

a1d4k3a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kabinka11
30. mar 2022

@a1d4k3a no za ten rok ti to pekne vyrovnalo. Mne by museli vytrhnúť štvorky, ktoré mam zdravé a ešte aj šestku. A to ma dosť odradilo. Mam úzku čeľusť. Peniaze som na to mala, ale už nemám 😀

sono2
30. mar 2022

Áno dá sa, mala som ako dievča klasický
Tie priesvitné teraz za ktoré chcú nehorázne peniaze by som nešla.
Normálny fixný aparat býva aj biely ale že zvykne robiť komplikácie, čiže obyčajný a za pol roka rok máš pokoj
Ved čas tak letí.
Ja som chcela opätovne pred rokmi 400e to vtedy stalo mohla som mať už za sebou.
Škoda
Koľko môže teraz taky stať 1200 maximum

sono2
30. mar 2022

@a1d4k3a super koľko to reálne momentálne vyjde? Bez kontrol samozrejme strojček ako taký

kabinka11
30. mar 2022

@sono2 je to individuálne. Mňa by to stálo na 3 roky skoro 5000.

a1d4k3a
30. mar 2022

@sono2 haha pridaj.. ale zas závisí podľa toho kde.. mne to vyčíslili na 3500e ;)

a1d4k3a
30. mar 2022

@sono2 pre dieťa len tak tak z 1200e ;)

sono2
30. mar 2022

@a1d4k3a fakt wow to jednorazovo? A potom kontroly?

a1d4k3a
30. mar 2022

@sono2 nie,najskôr ti urobia fotky,röntgony,liečebný plán,ja už ani neviem co všetko,vtedy som platila 500e každý mesiac výmena gumiciek,dotiahnutie .. teraz bud.mesiac mi idú meniť uz drôtik,tak nechám za to 80e 🙂 a potom zas kontroly .. na každej kontrole nechám do 60e.. a na konci liečby si zaplatím rotainer.. to je taka guma na zuby ..(na udržanie zuboradia) a tým pádom som ukončila liečbu. Čiže najdrahšie to je na začiatku,potom kontroly sa už dajú,a za ten čas co to nosíš sa ti to nazbiera (tie eura) ;)

renab
30. mar 2022

Synator zaplatil v brne 68 000 czk. Ale nebolo by to az take drahe, ale mu aj rozsirovali celust, aby sa mu tam zuby zmestili bez trhania. Mal strojcek aj na podnebi, hotova priemyselna revolucia...

sono2
30. mar 2022

@a1d4k3a OK. Tak postupne jasne
Ja som myslela že ako taký strojček 3500

sono2
30. mar 2022

@renab no veď to sa bežne robí.
To mal ozaj fajn cenu

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamichelle
30. mar 2022

Záleží podľa krivosti zubov. Ja som ho mala tiež už ako dospelá, ale len 18 mesiacov. No, úprimne….nešla by som do toho zas. Nielenže tie zuby majú tendenciu sa vrátiť späť (treba preto svedomito nosiť nočný strojček a mať drôt zvnútra nalepený), ale aj sklovinu ten tlak oslabí, resp. často popuká….
Výsledok je akože super, naozaj, avšak pokiaľ máte len malé odchýlky ako som mala ja, nestalo to za to. Viac obmedzovania, bolesti a problémov, ako úžitku.
A nehovoriac o tom, že v podstate iba za trošku otočené dvojky som dala vyše 3500€. Platí sa totiž vždy jednotne, je jedno, či ich máte do písmena X, či len jemne posunuté. Každopádne ak to veľmi chcete, choďte do toho. Nikdy určite nie je človek starý na strojček. Veď práveže nie je hanba ukázať, že sa o seba človek stará. V dnešnej dobe je dokonca strojček považovaný za niečo nadštardantné, najmä ak si ho osoba platí sama a nie poisťovňa. 🙂 Držím palce. Keby niečo, pokojne sa pýtajte.

a1d4k3a
31. mar 2022

@vlcik1 dakujem 🙂 aj mňa ti zo začiatku bolelo,ale ako sa hovorí pre krásu sa trpí🙂