Štvorročný syn bije otca

30. jún 2020

Mali ste podobnu skusenost ? Napiste, dakujem.

autor
30. jún 2020

samozrejme, zrkadlime mu pocity, ako "si nahnevany" potom mu ukazeme ako sa ma spravat, povieme mu, ze bit sa nema, drzime mu ruky ak to chce znova robit, lenze on sa este smeje do tvare, akoby nerozumel a nepomaha nic

simonah73
30. jún 2020

mozno by zabrali sposoby starych materi jednoducho mu jednu dat po zadku a nie vysvetlovat a drzat ruky..... a teda ak ked to dieta zo zaciatku zacalo robit to bolo vsetkym vtipne, je jasne ze to dieta bude aj dalej robit, lebo to povazuje za ohromnu srandu.

kiki68
30. jún 2020

Ako vychovne to robite spravne, ale tiez som za osvedcene stare recepty. Pripadne ladova sprcha a je pokoj.

simonah73
30. jún 2020

zboznujem tieto sposoby novodobych matiek s tym vysvetlovanim. potom sa clovek hanbi ist s niekym takym niekam, ked dieta zacne jacat, alebo bit rodica, lebo skratka vie, ze tym dosiahne svoje. volakedy stacilo ked rodic na dieta skaredo pozrel a dieta si raz dva rozmyslelo ci bude pokracovat v tom co malo v plane.

autor
30. jún 2020

@simonah73 nie skusali sme aj to. nic.skusali sme vsetko aj trest, aj netrest ako radili tu psychologovia s podobnym problemom, preto sa pytam, sme bezradni ☹

pdt
30. jún 2020

nemali sme taky problem, ale ked ste teda vselico skusali, tak by som ho vzdy pleskla po ruke ktorou otca udrie, bude mat signal, ze to boli ked to urobi.

autor
30. jún 2020

rozmyslame, ci nema daku formu autizmu, ozaj nic nezabera

lubina
30. jún 2020

dieta hlada hranice pokial moze ist a pokial mu to rodicia toleruju. Treba to razne zastavit, inak sa bude stale posuvat dalej a zacne bit aj deti v skole alebo v skole a to urcite nechcete. Je este maly, tak mu treba urcit hranice. Rodic to musi urobit a nenechat dieta nech urcuje hranice ono

77daniela77
30. jún 2020

....no a preco mu to dovolite?

hoffmanka
30. jún 2020

Skúsili ste mu dať za to nejaký trest? Keď mu chytíte ruky, tak to nie je nič. Je jasné, že sa smeje, lebo si myslí, že to je zábavné. Možno je len v takom veku že skúša a po čase ho to prejde.

vikusjk
30. jún 2020

mal by citit, ze sa ozaj hnevate za to, musi vediet, kde su hranice. Inak deti do cca 5.roku vraj nemaju empatiu, takze naozaj mu aj udriet po ruke a ukazat, ze to boli a dat mu najavo, ze sa hnevate. Stvorrocny uz nie je taky maly, ze to nepochopi, to uz musi rozlisovat dobre a zle veci.

vikusjk
30. jún 2020

a autizmus si nemyslim, to by ste spozorovali uz davno, ze sa sprava inak. pokial viem, autisticke deti sa nesmeju, resp. velmi ojedinele, ale mozno sa mylim. Nehladaj za tym chorobu, len bud prisnejsia a neboj sa toho, inak vam bude skakat po hlave

jancejance
30. jún 2020

A nemá málo pozornosti od otca? Nie je to napríklad, že by sa chcel s otcom hrať, jašiť, ale otec napríklad oddychuje, alebo je na telefóne a dieťa túži po jeho pozornosti a takto si ju vynucuje? 🤔

andrejka1974
30. jún 2020

@vikusjk ha to sa mylite mam autistku doma a ta sa vie rehotat bravurne

evka_s
30. jún 2020

Náš má Aspergera dělá přesně toto. Bije nás, když je nahněvaný, a směje se u toho. Ale ne pro to, že by mu to přišlo vtipné a legrační, ale prostě proto, že emoce nespracovává správně. Nebijeme ho nazpět, nemá to účinek. A to, že nedostane na zadek ještě fakt neznamená, že nám skáče po hlavě 🙂

joysi
30. jún 2020

Ahoj...pokiaľ máte obavu, že by mohol mať nejaku mentálnu poruchu...tak skúste vyhľadať pomoc odborníka, ale pokiaľ je to len "rozmaznanosť" tak tam zaberú len dôslednosť a vymedzenie jasných hraníc...vy ste rodičia, vy určujete pravidlá - on je dieťa, on pravidlá musí dodržiavať...prajem veľa trpezlivosti 😉

nairia
30. jún 2020

neviem, no ak by mal nejaku mentalnu poruchu asi by sa to prejavovalo aj v inych pripadoch, nie len pri tom, ze bije otca... pred casom tu mala nejaka mamicka prispevok ze ich oboch bije syn, az ho raz ona udrela a mala z toho strasne vycitky... nic nezabera, ani to, ked mu jednu tresknes po ruke, na to nereaguje vobec? nezlakne sa, nezaskoci ho to? lebo ak ho to prekvapi a udrie znova, tak to je len "boj o moc" si myslim... si zvykol, ze moze, tak ho to bude tazsie oducit, ako dlho to uz takto robi?

vikusjk
30. jún 2020

@andrejka1974 napisala som, ze sa mozno mylim. co ja poznam, tak su tie deti uplne ine, tazko komunikuju a nikdy sa nesmeju. Kazdopadne sa mi nezda, ze by rodic zistil autizmus u dietata az v styroch rokoch a to kvôli tomu, ze bije rodica.

nairia
30. jún 2020

@vikusjk v rodine mame chlapca s autizmom neviemaka forma, lebo je toho snad miliarda a teda aj ked sa diagnoza potvrdila okolo 3 rokov, tak rodicia videli na nom od babatka, ze bude tam nejaky problem...
nechcem tvrdit, ze to tak musi byt v tomto pripade, ale co sledujem posledne roky okolie, tak rodicia namiesto (prisnejsej) vychovy hned hladaju dietatu diagnozy a posielaju ho k psychiatrom a psychologom 😕

77daniela77
30. jún 2020

@nairia Ano,suhlasim,je to dnes take "moderne"....vsetko ako cez kopirak....

evka_s
30. jún 2020

@nairia u nás naopak. Problém jsme nehledali, výchovu jsme vedli tak, aby nám dítě neskákalo po hlavě. Diagnóza se potvrdila když už nešla přehlédnout (tušili jsme, ale dlouho nepřipouštěli). Ty chyby, které jsme v jeho výchově udělali tím přísnějším přístupem, si fakt neodpustím. A ne, nebili jsme ho (kromě situace kdy dostal po zadku že opakovaně hodlal vletět pod auto). Tak raději, ať rodiče ty diagnózy hledají a psychologové/psychiatři vyvracejí.

nairia
30. jún 2020

@evka_s ja viem, ze o tomto by sa dalo donekonecna diskutovat, lebo kazdy ma svoje skusenosti a svoj pohlad na vec... vidis, vy ste ale diagnozu tusili, to je ine ako sledovat neposlusne dieta alebo prilis aktivne, priatelske, ukecane, introvertnejsie a snazit sa hladat problem a pritom problem nemusi byt nikde, dieta moze byt taka povaha, ze sa rado blazni a je bezprostredne, alebo naopak skor introvertnejsie... samozrejme, ked chce mat rodic istotu, tak inak ako odbornym vysetrenim to nezisti 🙂

luthine
30. jún 2020

@kiki68 Ako prepacte, ale ladova sprcha malemu dietatu?? Inak ste v poriadku? To uz je trochu ina kategoria ako dat po zadku, nemyslite?

jankapepe
30. jún 2020

,,si nahnevaný,, ,, bolí ma to,, ukazujete ako?

jankapepe
30. jún 2020

A nebude problém v tom že skúšate raz to.... potom ono....inokedy zase inak.....???

kiki68
30. jún 2020

@luthine u nas to teda zabralo, nemyslim dlha sprcha, ale proste v nasej rodine takto vyriesili taketo stavy. Kratko prebehnut studenou sprchou a bolo. Tym nemyslim drzat decko 10 minut pod sprchou. Iba ho doslova schladit, ze takto sa neda.

alexandra2010
30. jún 2020

z nejakej priciny si mysli ze je zabavny, mozno niekedy ste na to reagovali inak? ked sa vam zdalo ze je este zabavny a smiali ste sa? inac nechapem preso 4rocne dieta ide k dospelemu a udrie. Ked nemal ziadny iny vzor predtym.

1katus1
30. jún 2020

Skús riadne zvýšiť hlas dcéra to skúsila nepomohlo na zadok tak so po nej riadne skrykla a ona si zapamätala že to sa nerobí a taktiež aj a otec by mal byť prísnejší

janka2273
30. jún 2020

Normálne ho vždy vytrep po tých rukách s ktorými bije otca,alebo rovno poriadne po zadku a vybavené 👍 ono ho to prejde..
Ja som bola roky sama na syna a nikdy si nič podobné nedovolil,nevrieskal,ani sa nehádzalal o zem🤔doteraz ani len hlas pri mne nezdvihol...by som ho ako žabu roztrhla 😂😜

vikusjk
30. jún 2020

@nairia uplne suhlasim. Ako keby sa niektore mamicky bali byt razne a prisnejsie vo vychove, co si myslim, ze v konecnom doaledku detom viac skodi, ako pomaha