Suchá a citlivá pleť môjho priateľa

shoonya
6. dec 2012

Ahojte, prosim o radu. Moj priatel ma velmi citlivu a vysusenu plet. Najskor sa holil so ziletkou, ale po nej mal zacervenanu pokozku a hned sa mu spravili biele pupienka. Teraz sa holi holiacim strojcekom a pupienka viac-menej zmizli, ale plet je stale cervena. Nepomohli ani vody po holeni, kremy a balzamy. Po niektorych ho velmi stipala tvar. A navyse, teraz cez zimu ma plet tak strasne vysusenu, ze sa mu na licach a dokonca aj v oboci, robia biele suche supinky. Prosim poradte nejaky dobry kvalitny krem. Dakujem

mummy01
6. dec 2012

@shoonya moj manzel ma tiez citlivu plet,nemoze sa holit kazdy den.Po holeni sa iba kremuje,ma pansky Loreal krem...pritivraskovy.Ak ma ale tvoj manzel az supiny tak treba hlavne na zimu mastnejsi krem,ja odporucam klasicku Niveu a 1x do tyzdna jemny peeling nech sa ta odumreta koza odstrani... 😉

sissy27
6. dec 2012

@shoonya eucerin - síce drahšia kozmetika, ale naozaj kvalitná, špeciálne pre suchú a citlivú pleť, majú pánsku radu - krémy, prípravky na / po holení ... môj ju používa na odporúčanie kožnej a naozaj spokojný.

eimijoyce
6. dec 2012

@shoonya skús pánsku kozmetiku LR na a po holení. Obsahuje Aloe Vera a je super. 🙂

shoonya
autor
7. dec 2012

dakujem za rady, trosku si poguglim ten eucerin aj LR a nieco z toho vyberieme. a niveu skusal, ale stipala ho, takze to asi nie... ;)

sintra
7. dec 2012

Urcite Sensibio od Biodermy!

bets
7. dec 2012

ja som bola u koznej a odporucila mi:

http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

je to volnopredajne aj dokonca to dokaze predpisat a cast uhradza poistovna. je to hypoalergenny krem dokonca bez parfumovanej zlozky, co zial vacsina drahych produktov ma. a prave casto ta parfumovana zlozka moze vyslovene drazdit pokozku. co sa mi paci, tak nezanechava az taky mastny film ako napr. indulona alebo kremy od saloos.
odporucam aj ciste bambucke maslo od saloos, ale skor na noc, lebo vidiet ten mastny film na pokozke.
uplne som vyradila tie drahe kremy z lekarne, aj ked sa akokolvek tvaria ake su super pre senzitivnu plet, zial vsade je pre citlivu pokozku nejaka alergizujuca alebo parfumovana zlozka.
v pripade kremov som sa poucila, ze drahe neznamena dobre... treba naozaj starostlivo vyberat a pozerat zlozenie.

bets
7. dec 2012

@shoonya
a este okrem toho co som pisala v prech, prispevku. nie je nahodou atopik? nema problem s inou formou alergie.?supinky mozu byt aj ekzem, nielen vysusena plet. s tym radsej koznej. na taketo veci na tvari je dobry protopic, pokial netreba nieco silnejsie. ale to sa predpokladam neda volne kupit a musi stav posudit bud alergolog, alebo dermatolog.

a urcite nic nepokazis aj tymto od saloosu:
http://www.bio-24.sk/saloos/saloos-bio-karite-b...

robi to velmi dobre, mam odskusane aj na detoch, aj sebe. tieto prirodne produkty pouzivam ako nocne kremy... dokonca to ciastocne pomaha aj pri slabsich ekzemoch (ked ekzem zachytim hned na zaciatku), ak nechcem detom davat maste napr na baze kortikoidov a tak.

sashabb
7. dec 2012

@shoonya suhlasím s @bets určite by som volila bambucké maslo, alebo nejaký krém s jeho obsahom. Ja ho mám doma, krémujem s nim sem-tam malého nakoľko sa mu občas vyhodili uplne suche fliačiky. Stačilo par-krat nakremovať a bolo po probleme.

janka994
9. jan 2015
Používateľ janka994 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka994.

bambucké maslá sú rôzne, tu je ich zaujímavé porovnanie

https://www.youtube.com/watch?v=zIAaP5bmbrE

určite by som odporúčala 100% prírodné a nerafinované bambucké maslo. veľa info o bambuckom masle som našla tu http://www.bambuckemaslo.sk

lindusss176
6. okt 2015

ja odporúčam osetrujuci krem na suchu a citlivu plet ESKIMO ten 100% pomoze mi ho používame celá rodiny aj malá je bez farbiv a prafumov. Je to prírodna kozmetiky v

sonka345
8. nov 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Najlepšie je zájsť do lekárne a požiadať ich o vzorky - prípadne u dermatologa. Skúste, čo mu bude robiť najlepšie, každá pleť je iná 😉

srenata
13. nov 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

My máme veľmi dobré skúsenosti s kozmetikou Protopan. Majú sprchový olej, telové mlieko, krémy i výživové doplnky určené pre citlivú a atopickú kožu. Skúste si pozrieť ich stránku www.protopan.sk

leontina16
13. nov 2015

Já mám odskúšanú radu z konope od Victorie beauty. Nestojí veľa peňazí, ale táto rada je fakt dobrá, presne na vysušenú a dehydrovanú pleť.

miriamka001
22. nov 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Skúste obyčajnú modrú Niveu. Moj otec mal rovnaký problém a tá mu pomáhala

cackaa
22. nov 2015

@shoonya Skús popozerať aj na SASHE. Sú tam fajn výrobky, čo sa krémov týka a nájdeš aj celkom bez chémie...to bambucké maslo, čo ti tu kočky spomínajú je fakt super, ale nerafinované, to je také žltkasté.
Pripájam link, tak možno tam niečo nájdete:
http://www.sashe.sk/handmade/pletove-kremy

blabla22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenatali
25. nov 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Výborný na suchú pokožku je kokosový olej. Používajú ho aj maminky pre miminká a je výborný. Za vyskúšanie určite nič nedáte a nie je to žiadna chémia

lili007
31. mar 2016

Nam pomohol Sensiderm od Bepanthen. Nosim ho v cestovnej lekarnicke. Deti maju obcas akoby alergicku reakciu - nanasam. Ja mam v lete casto suchu pokozku, hlavne na nohach (kvoli holeniu) - nanasam. Objavili ho u nas aj znami, atopici, pocas dovolenky - pochvalovali si ho a uz ho aj nosia sebou. Kazdemu ale vyhovuje nieco ine, to je fakt. Musite len hladat, co je pre priatela vhodne.

erkoska
20. apr 2016

urcite by som poradila nezameravat sa len na produkty s nazvom hypoalergenny ale zamerat sa co tie produkty obsahuju urcite Vam poradim kupovat produkty ktore neobsahuju iritanty. T.j. vyslovene ingredience spôsobujúce podráždenie
http://rossmann.sk/povera-hypoalergenne-produkt...

maykaaa1122
25. apr 2016

ahojte, ja mám často suchú pleť cez zimu alebo aj cez leto, nemám rada mastné krémy, preto som začala používať bepanthen sensiderm, veľmi rýchlo sa vstrebe, čo mi najviac vyhovuje..a hlavne nie je aromatický

lindusss176
3. máj 2016

Mne velmi vyhovuje na citlivu plet eskimo krem. Uz som skusala vseliake kremy, ale tento mi vyhovuje najviac. Neobsahuje ziadne parfemy ani konzervacne latky a ani nic chcemicke. 🙂 mne doslova sadol ako rit na serbel🙂)

lindusss176
5. máj 2016

pouzivame ho cela rodina aj malej ho davam aj muzovi🙂

biokozmetika
5. máj 2016

citlivá pokožka si vyžaduje veľmi špecifické ošetrenie pretože práve tým každodenným holením sa strašne podráži. dievčatá majú pravdu, že vynikajúce upokojujúce účinky ma bambucké maslo a tiež je pravda to, že by sa mal vyhýbať akejkoľvek agresívnej parfumácii a chémii, pretože to jeho citlivú pokožku len viac podráždi. ak by si mala záujem ponúkam kvalitnú nemeckú bio kozmetiku (nie len prírodnú kozmetiku ale bio- s certifikáciou BDIH), ktorá má aj radu pre pánov, práve s obsahom bambuckého masla- je v nej balzám po holení a Q10 krém (na oboje mám výborné ohlasy a strašne krásne to vonia- tak špecificky prírodne 😉 manžel to používa a kedže aj on má veľmi citlivú pokožku- hlavne na krku, veľmi mu to pomohlo a to sme tiež sa naskúšali nivea sensitive, bioderma atď...)

mirulka167
7. máj 2016

Ahojte žienky 🙂 Moj manzel mal tento isty problem so suchou pokozkou a nie len po holeni, a aj ho svrbela. Skusal vsetky mozne vitaminy, masticky, kremy no najviac sa mu osvedcil prostriedky, ktore pouzivam ja :D Len tak som mu ich supla popod nos, ze na vyskusaj a cuduj sa svete funguje 😀 jedna sa o napoj na hydrataciu pocas dna a take vitaminy ktore sa piju na noc... Fantastikus, teraz na tom ficime obaja. Plet je ako detska prdelka 😀 😀 😀

matrioska86
30. nov 2017

ahoj. no asi by som riadne krémikovala pleť keď ju má takú suchú. Používam Nuance kozmetiku a krémy z tejto značky a som spokojná. Je síce určená prioritne ženám, ale možno treba len vyskúšať 🙂

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zara0201
9. aug 2018

@shoonya eucerin s ureo

gab_riella
21. sep 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

možno by to chcelo aj nejake mydlo, alebo umyvaci gel, telový krem, ktorý je na daný typ pokožky vhodný