Suchá svrbiaca pokožka hlavy

veonli
9. okt 2015

poradite prosim,mate niekto skusenost so svrbivou pokozkou hlavy? pokozka je sucha,po poskrabani sa tvoria lupiny,rozmyslam nad samponmi natura siberica alebo konopnym samponom,ma niekto s nimi skusenost ci pomohli alebo nie,dakujem

simsalabim
9. okt 2015

Mne na toto zabera najlepsie sampon Neutrogena T Gel alebo VIchy Dercos na suche lupiny. Nic ine, "prirodne" mi nikdy nezabralo, hoci s tebou vymenovanymi vyrobkami skusenost nemam.

mamazem
9. okt 2015

Ja odporúčam šampón Cytosan od Energy. Teraz je navyše v akcii za polovičné ceny. Pozrite u nás na mamazem. Ale pokožka nie je príčina, je to následok niečoho. Iné zdravotné problémy nemáte? Môžete nám prípadne napísať do poradne...

katka1981
9. okt 2015

@veonli, mne pomohla modra vodicka Dixi, maju ju v DMke ale aj inde. Naozaj super, uz ju dlho nepouzivam a zatial sa drzim, inak som mala lupiny dlhooooo. Nizoral som nechcela, je o strasna chemia.

puklica13
9. okt 2015

mne na toto najviac pomohol kokosovy olej, a celkovo aj na vlasy

veonli
autor
9. okt 2015

@mamazem Neviem,som 2mes po porode,mam nalo zeleza,suchsiu pokozku aj na tele,ale predtym ma hlava nesvrbela ako teraz,mozno je to hormonal.zmenami,lupiny inak nemam,ked si umyjem vlasy je to ok,ale vidiet ze pokozka je sucha,potom zacne svrbenie,skrabanie a dookola,citim az take napatie

mirka822
9. okt 2015

Pokožka hlavy mě svědí, jakmile použiji nějaký šampón, který není určen pro citlivou pokožku hlavy. Dlouho jsem proto používala Syoss proti lupům, pomáhal od svrbění okamžitě. Teď chci ale vyzkoušet nějaký šampón bez silikonů, tak jsem si koupila Alverde (myslím se šalvějí a břízou), který je určen na citlivou pokožku a zatím super. Ještě mám zálusk na Bioné konopný šampón proti lupům 🙂

nutrimas
9. okt 2015

@veonli Zrejme sme uz spolu komunikovali ohladom tohto problemu. Je naozaj dobre vyberat si kozmeticke pripravky bez ropnych latok a parabenov. Osvedcilo sa nam to pri problemoch s citlivou, ekzematickou pokozkou nielen u nasich deti. Starostlivo vyberame, co si na svoje telo ponatierame, pozerame zlozenie kozmetiky a podla toho sa snazime vyberat aj nase vyrobky, ktr. ponukame nasim zakaznikom.Väcsinu z nich testujeme na sebe,rodine, pribuznych. Sampony a vseobecne kozmetiku Natura Siberica pouzivame doma cela rodina. Vynikajuce su hlavne preto, ze maju cisto prirodne zlozenie, nedrzdia pokozku a plus k tomu aj nadherne vonaju.
Odporucame Vam niektory z tychto samponov:
https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...
http://www.nutrimas.sk/NS-Sampon-proti-lupinam-...
Prip. je dobre robit si obcas zabaly na noc z arganoveho alebo kokosoveho oleja,aleb prelivy z korena lopucha, ktr. zaroven posilni a regeneruje vlasy:
https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...
Vhodne je tiez doplnit prisun omega mastnych kyselin zvnutra - napr. vo forme rastlinnych olejov, kde je vyvazeny pomer 3 a 6omega mastnych kyselin: makovy, konopny, mandlovy, lanovy olej. Staci uzivat 1KL rano a vecer, pokojne aj dlhodobo. Pestry vyber rastl. olejov najdete aj na nasom eshope.

lindusss176
20. okt 2015

Na citlivú suchú a podpráždenú pokožku s lupinanami je vyvinutá špeciálna rada Eskimo, bez konzervantov, umelých farbív, a bez parfémov. Vyskúšaaj šampon proti lupinám Eskimo

mamazem
26. okt 2015

@veonli obličky fungujú v pohode, nemáte problémy s močovým mechúrom, pálením pri močení (nemusia byť stále, občas...). ? Zo šampónov je výborný Cytosan, zároveň aj jemne detoxikuje pokožku hlavy.

jkadankova
26. okt 2015

alebo za 29 centov kúpiť sódu bikarbónu a urobiť zábal na hlavu na cca hodinu, opakovat niekolko dni za sebou... ja na tomto "babkom" recepte ficim už peknú dobu. Hneď keď zacítim svrbenie, dám zábal a je po probléme. Nemáš čo poškodiť a stratiť a nebude ti ľúto za vyhodenými peniazmi za drahé šampóny, ktoré zaručujú úspech...

zuzulikh
27. okt 2015

pomáha aj masáž olejom - jojoba alebo argán. skúsila by som aj silu žihľavy a orechového listu spolu s bazou