Suchosť pošvy po ovulácii

agatkamarek
14. aug 2018

Ahojte babule, chcem sa vás opýtať ci máte niektora podobný problém ako ja . Môj cyklus je veľmi dlhy cca 42dnovy, potom mam menzes asi 8-9dni,to však nie je ten problém. Ide o to že zhruba po ovulácii pár dni alebo cca 10dni pred menzesom trpim suchostou v pošve. Nemám vtedy chuť na sex až kým menzes nepríde, výtok nie je ciry hlien ale skôr biely lepkavý, je ho malo,celkovo pociťujem sucho v pošve a ak by aj došlo k pohlavnému styku je pre mna bolestivý, inak v ostatných častiach cyklu bez problémov.som v tieto dni aj celkovo podrazdenejsia z toho, sem tam mam pocit svrbenia dole ale nie až take ako pri mykoze. Kedysi som asi polroka vkuse tyzden pred MS dostala mykozu každý mesiac. Vyliečila som si to chlorellou a podobne posilnila imunitu, 4 mesiace mam pokoj chvalabohu ale mam obavy ci sa to vracia alebo sú tieto zmeny v pošve normalne a súvisia s klesaním estrogénu počas cyklu? Mam 24 rokov a 3rocneho synčeka. Máte to niektorá? Poprípade je tu z vás niektorá ktorej pri podrobných problémoch pomohol Wobenzym? Dakujem . 🙂

katka435
14. aug 2018

@agatkamarek Mala som niečo podobné, keď som mala nepravidelné cykly, súviselo to s nízkou hladinou estrogénu, ako si aj písala. Používala som na to IALUNA čapíky, zvlhcili mi posvu a celkovo som sa cítila lepšie. Skús si ich vyhľadať na nete 🙂 ak píšeš, že by mohlo ísť aj o mykózy, odporúčam ti, aby ti gynekológ urobil testy na ureaplazmu. Ja som ich mala pozitívne a keď som vyliečila urea tak aj suchosť pominula.