Suchý dráždivý kašel. Čo na to?

annika
5. dec 2008

A už piaty deň, som z toho zúfalá...Neviete mi poradiť, čo na to? Mám teraz Stoptussin kvapky a pijem Calcium. Teplotu nemám, ani nádchu, len priedušky ma bolia.ďakujem!

smisela
5. dec 2008

Ahoj,skúsila by som Ditustat kvapky,(okolo 100 sk)je určený na suchý a dráždivý kašel a na noc je veľmi dobrý Fenistil kvapky(ten som mala na predpis ale asi tiež stojí okolo 100sk)a veľmi pomáha aj zvlhčovanie,stačí rozvešať v byte mokré uteráky,suchý prekúrený byt neprospieva.Rýchle vyliečenie.pa.

titkovamiriam
5. dec 2008

mukosolvan sirup a kalcium popripade niaku aromaterapiu 😀 na radiator aby si mala vlhkejsi vzduch

leva
5. dec 2008

annika,potrebujes nieco na rozpustenie hlienov,ktory mas nahromad.na prieduskach,skus solmucol,ten pomaha pri vykasliavani,ale na noc si ho nedavaj,na noc si daj ten ditustat aby si neprekaslala celu noc,cez den ten solmucol.

annika
autor
5. dec 2008

Díky kočky! Vyskúšame ten ditustat. Hoci neviem,či ten stopotussin nie je to isté???

ankam
5. dec 2008

mne sa tiez zda ze mucosolvan 😒

matica2
5. dec 2008

ja davam ditustat alebo robitussin /na suchy drazdivy kasel/ a hlavne mokre uteraky na radiator

kili
5. dec 2008

a môžeš vyskúšať aj cukríky propolka, sú síce poľské, ale moc dobré a mne sa po nich vždy celkom uľaví 🙂

lefika
5. dec 2008

ja davam bromhexin na skvapalnenie hlienov a v lekarni som kupila caj na priedusky. ale ten len pre seba, je nevhodny do 12 rokov

junovka
5. dec 2008

annika, ja som takto trpela asi 2 tyzdne, nakoniec som sla k dokine, kde mi predpisala ATB, Stoptussin, Calciovy sirup, Zodak, nakolko som mala zapal priedusnice.Neni to sranda, nakolko z priedusnice vam to moze prejst na priedusky, z priedusiek az do zapalu pluc 😖 😉

z.g.
6. dec 2008

ditustat a stoptusin nie je to isté, ale obdiva majú kombinovaný účinok- tlmia suchý kašeľ a zárovať uľahčujú vykašliavanie hlienov a ditustat by mal podľa popisu reagovať aj na alergický kašeľ

ja som mala taký hrozný suchý kašeľ, robitussin mne nepomohol ani mojej mame, boli sme chorí celá rodina, nakoniec za to bol zodpovedný heamophillus

marse
6. dec 2008

ja som to teraz mala 2 tyzdne som sa toho nevedela zbavit, tiez len kasel,bez teploty nadchy a pod. pomohli mi Calcium injekcie a skorocelovy sirup bud DR. theiss alebo Mullerov sirup a uz je to v pohode 😉

rejocka
6. dec 2008

🙂ahoj Annika,ja som uz dost dlhy cas spokojna so sirupom Stodall-homeopatikum,je aj na suchy,drazdivy,aj na vykasliavanie-takze aj aj.My sme s nim spokojny,aj detom ho davam.skore uzdravenie 😵

lulusy
10. apr 2010

ahojte maminky, hadam miniekto v tuto hodinu poradi
dcerka mala (zacalo to v nedelu 4.4.) horucky cca 39 po 3 dni, hore dole.boli sme aj u dr., vsetko bolo OK, aj krv - nebol ziaden zapal podla vysledkov. Takzre sme usudili ze su to zubky, pretpze ma vsetky 4-ky naliate.(jedna dnes aj vykukla)
Ale od piatku poobedia zacala soplit a kaslat, sopliky - vodove a sem tam sa lahave., kasel skor suchy, ale ten je iba pocas spania - ale hrozne, dcerka sa na to budi a takmer vobec nespi. Zacala somjej davat 1 caj.lyzicku calcium chloratum na den. a dnes na noc som vyskusala dat kvapky fenistil, do nosa sterimar, zapnem jej aj zlhcovac, mam jej ho dat blizko postielky?alebo radsej dalej?
co mozem este urobit aby sa to aspon trosku ukludnilo a aby sa hlavne malej ulavilo.? pomozte. momentalne mi spinka na rukach,akonahle ju polozim, tak sa zacne krutit, mrucat a pod.
samozrejme pojdeme v pond. k dr.
dakujem za odpovede

zitaje
10. apr 2010

Lulu, mym mame to iste ale bez zubov. U nas zacala starsia, lekarka povedala, ze je to viroza. Ja jej davam este vela C-vitaminu, snazim sa ju napajat... Asi len vydrzat tie noci.

simona123456
30. dec 2012

Ahojte prosím vás poradťe mi čo je dobré na draždivý kašeľ kalium mi nepomáha strašne ma bolí hrdlo ☹ 😲 Kašel mi trvá asi už 5 dní a stále nič 😒 prosím poradťe mi 🙂

ala76
24. apr 2014

ahoj,ja osobne tiez mavam suchy kasel a syncek tiez.ja si myslim ze stoptusin je slaby aj pre dieta.calcium je vyslovene ked sa stracaju hlasivky uz.ja si mylsim ze sirup paxalidine by mohol skor pomoct.samozrejeme netreba zabudat ze nejaky cas trva kym lieky zaberu 🙂

duhos
26. aug 2015

ahojte mna napr.zlikvydovala klimatizácia v práci,začalo to bolestou krku,potom hrdla usí bolestami zobov a teraz kašel takto som to tahala 1,5 v práci ale už sa to nedalo vydržat teraz som na ATB a stoptussin lebo ma trápi suchý kašel bolestivý ☹ neviem dokedy to bude trvať ale viem jedno určitostou že už mám strach sa vrátit do práce a robit 10 hod.klimatizačnom prostredí a este ktomu aj prievan mamamiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaa ☹

dominikamirko424
14. okt 2016

Ahojte syn ma suchi drazdivi kasel uz zneho vcera dneska zvracal ma syrup ktory mu davam 2 x denne ma 4 roky a syrup papa od mynuleho piatku ( stopkasel) samozrejme v pondelok pojdeme k dr. Ptosim poradte.