Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Súvisí nízka tvorba hormónov štítnej žľazy s kojením?

drobulka
11. jan 2012

Ahojte mamicky , chcela by som sa spytat ci ma niektora z vas skusenost so stitnou zlazou a jej nizkou tvrobou hormonou. pocas tehotenstva som brala lieky na SZ po porode som male velmi vysoku hladinu hormonov a teraz mam velmi nizku moze to suvisiet s tym ze kojim? lekarka mi zatial nedala znovu medikaciu

strapco13
16. jan 2012

stitna zlaza a jej liecba patri do ruk endokrinologa..jej stav sa vplyvom tehu moze zmenit, ak mas problemy, treba lieky..lieky na SZ mozes brat pri dojceni

strociatka
12. feb 2012

presne ako pise strapco, urcite to patri do ruk odbornika, len tak na okraj: nedavno som citala vyskum, kde zistili priamu suvislost medzi poruchami stitnej zlazy a kojenim - zistili, ze deti, ktore neboli kojene maju vo velmi velkej miere neskor poruchy stitnej zlazy. Totiz ziadne umele mlieko nech je akokolvek kvalitne nedokaze imitovat ludske hormony. Stitna zlaza dietatka este neprodukuje dostatocne mnozstvo hormonov, ale dostava ich od matky mlieckom, cize nie len syte a spokojne brusko, dobra imunita, ale hlavne spravne fungovanie vylucovania hormonov. Nevzdavaj sa, kojte sa dalej, vela stastia 😉

anjelikdianka
5. sep 2014

ja tiež kojím a zistili mi že mám mierne väčšené obe laloky šž na prave strane 5mm x 4mm uzol..Brali mi aj krv a tam TSH je v poriadku.je možné že preto sa mi zväčšila šž lebo mám málo jodu?na endokrinologiu mám termín až o mesiac.a ten uzol ma strašne znepokojuje.

annavi
24. feb 2018

@anjelikdianka ahoj si dopadla? Mne tiež zistili uzlik na sz kojím ešte malého a obávam sa toho uzliku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli