Svrbenie celého tela zo stresu

lamadea
20. mar 2020

Ahoj všetkým. Tento problém riešim už vyše roka. Niekedy je to intenzívne, inokedy to pocitujem menej. Trápi ma svrbenie tela, ktorého príčinu som hľadala už všade. Boli mi robené komplet vyšetrenie. Pečeňové testy, alergologicke, hormóny, kožná.. Všetko. Na koži nemám žiadne vyrážky. Jednoducho ma telo svrbí a sem tam akoby ma také ihličky pichali. Som z toho už nešťastná. Neprechádza to ani po vyše roku. Chceli by sme druhé dieťatko, len si to neviem predstaviť keďže som z toho vsetkeho dosť nervozna. Začalo mi to v čase ked som sa liečila na zapal trojklanneho nervu a pripisovala som to liekom. Tie už davno neberiem a svrbenie neprestalo. Lekár tvrdí, že to je zo stresu. A ja uz naozaj neviem ako dalej, prosim osoby, ktoré s tým maju skúsenosť a vedia mi poradiť, napíše mi. Ďakujem

duracellko
20. mar 2020

poradim laicky, len zo skusenosti NIE SOM LEKAR- pecenove testy niekedy vyjdu negativne, ale pecen uz problem mat moze /svrbenie tela je casto ukazovatel/, potom dovod svrbenia a drazdenia moze byt zvysena hladina cukru v krvi - akutne, ci chronicky a potom moze ist o diabeticku neuropaticku bolest (zvyčajne je opísaná ako pálivá, bodavá, pichľavá či vystreľujúca, alebo sa podobá na bolesť po rane elektrickým prúdom. V postihnutom mieste môže dôjsť k strate citlivosti alebo vnemy ako dotyk, teplo, chlad alebo tlak môžu spôsobovať bolesť) - citujem z pribaloveho letaku. Takze skus: podporit zdravym sposobom pecen, oodsledovat suvis prijmu cukru, sacharidov a neprijemnych stavov, alebo sa skusinformovat na liecbu antidepresivami, ktore posobia aj v ramci depresie aj sa pouzivaju pri liecbe dia neuro bolesti /napr. duloxetin/. Pozor! antidepresiva su pre pecen toxicke.

duracellko
20. mar 2020

a este mi napadlo: silna stresova situacia zvysuje hladinu cukru v krvi /ma to suvis s vyplavenim adrenalinu do krvi/ a odsleduj si pricinnost so svrbenim

lamadea
autor
20. mar 2020

@duracellko ďakujem za odpoveď. V podstate žiadne iné problémy nemám, len to svrbenie je nepríjemné. Začala som brať Ashwagandu. Beriem cca 2 tt a necítim zmenu.

duracellko
20. mar 2020

@lamadea o tejto byline som citala, ale ci je taka zazracna, nemam skusenost, ozdravovanim pecene, nic nepokazis, ja jem ostropestrecove semena, pomahaju mi pri traveni, ale samozrejme nic netreba prehanat, dr. mi vravel, ze vo velkom mnozstve je aj ostropestrec skodlivy-velke mnozstvo, vsak neviem presne urcit, takze len: primerene, aj s bylinkami. ak si myslis, ze je to v psychike, skus si napasovat vhodne homeopatikum podla tvojho stavu a typu. mam naozaj viac skusenosti, ak je homeopatikum dobre vybrane, naozaj pomoze a vo velmi kratkom case. dakedy treba poskusat toho viac, co sadne

lamadea
autor
20. mar 2020

@duracellko nuž ja som toho poskúšala už dosť veľa... Bola som aj na konzultaciu u psychiatra, ktorí mi povedal, že ho nepotrebujem, ze sa mam naučiť zvládať stres a ze antidepresiva maju serotonin, ktorý by to svrbenie este zhoršil. A tak ani z voza, ani na voz...

lety17
20. mar 2020

Skus vyssie davky magnezia

lamadea
autor
21. mar 2020

@lety17 beriem magnosolv, nejako necítim úľavu
Povedala som si, že si ho nasadim dlhodobo. Či sa niečo nezmení..

66simonka66
7. máj 2021

@lamadea ahoj, môžem sa opýtať či si zistila niečo? Aj ja mám už svrbenie rok a už som z toho ozaj zúfalá.

ave1
7. nov 2021

@66simonka66 mam podobný problém so svrbením. Ako to u pokračovalo? Prišli ste na niečo?

66simonka66
7. nov 2021

@ave1 Áno, zistili mi potravinové intolerancie. Po vysadení potravín ktoré nemôžem ma svrbenie cca za 5 dní prešlo. Ak začnem jesť čo nemôžem, svrbenie sa zasa vráti, ak mám ale potraviny vylúčené nesvrbi má telo vôbec.

ave1
8. nov 2021

@66simonka66 Dakujem, myslím, že to bude aj môj prípad. Zajtra idem na testy.