Svrbenie hlavy u ženy

mackove
7. okt 2020

Ahojte babule. Mám hrozné hlavu v smútku 😓 Som normálna žena , zdravá , mám svoju rodinu. Nežijeme si zle , žijeme si na dnešnú dobu veľmi dobre. Mam taky problem , že ma neskutočne začala svrbieť hlava zozadu až po krk a aj na krku zozadu. Mám vlasy dlhé až po zadok , husté hnedé každý mi moje vlasy závidi a obdivuje. Nikdy predtým som to nemala 😪 Poraďte čo s tým a čo to môže byť prosím vás😢 Ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzzinkaa
7. okt 2020

@mackove a nemáš tam nejaké potvorky? Pozreli ti to doma? Bez urážky naozaj. To sa môže stať komukoľvek 🤷🏻‍♀️ Stačí že stojíš pri niekom v obchode pripadne ti doniesli pozdrav deti odniekiaľ 🤷🏻‍♀️

halabolka
7. okt 2020

@mackove moze to byt aj seborea

andreatytler
7. okt 2020

@mackove Pouzivas kondicioner? Mna svrbi hlava z toho...
Pozrel ti niekto na pokozku hlavy tam vzadu? Mozno je to nejaky kozny problem... ak spis na chrbte a vela sa potis, mozes mat poblem na zadnej casti hlavy a na krku... kludne to mozu byt potnicky.

lasskonka
7. okt 2020

@mackove vsi ..mala som a mesiac som si to nevsimla a to mi pozerali vlasy niekolkokrat

lasskonka
7. okt 2020

@mackove a presne tak ma svrbelo ako popisujes

deny81
7. okt 2020

@mackove veru moze byt seborea a tam to treba skusat co ti vyhovuje a hlavne nedrazdi. Treba skusat. Odporucam co najmenej drazdivych latok, dost pkmaha suchy sampon - tie vacsinou nemavaju tie blbsoti. No a kyselina salycilova - 2% v oleji - apliakciu kedy a ako si musis najst sama , lebo predsa je to len olej.

lauriema
7. okt 2020

@mackove ja keď som chytila vši ma svrbel až krk, tiež mi nedošlo že sú to vši, až raz u mňa sedela švagriná a ja som sa vkuse skriabala a ona mi povedala ze mi prezrie hlavu ja na ňu úplne urazene šibe ti? A ona len ukaz a naozaj takú obrovskú vsu vytiahla že si ju dodnes pamätám, musela som v práci dostať

macekovam
7. okt 2020

budu to vsi...

krisbar
7. okt 2020

Mozno cas darovat vlasy do #vystrihajsaslovensko.

mackove
autor
8. okt 2020

@lasskonka
@lauriema
@macekovam baby , to snáď nie 😭 poviem dnes ešte raz , nech mi pozru dôkladne hlavu....ale nechápem , odkiaľ by som ich doniesla...Nikam nechodím , s nikým sa nestretávam...mam ročnú dcérku tak od nej tiež nie.....keby ich mám ja , tým padom by ich mala aj maličká, nie ??

eskop
8. okt 2020

@mackove ja som mala tiez taketo problemy a zistila som, ze to mam zo sucheho samponu, mega ma svrbela hlava a tiez mam vlasy po zadok.. skrabala som sa stale az do krvi. Kupila som si potom v lekarni taky sampon od vichy zeleny vrchnacik.

mpg
8. okt 2020

@eskop Môže to byť aj z nevhodného šamponu, môže to byť aj seborea a bude treba ísť na kožné. V Tescu je nato dobrý šampon SEBORIN (Schwarzkopf/, ale ak nepomôže tak ku kožnej.

lauriema
8. okt 2020

@mackove ja som mala a dcérka ani jednu tak nemusí ich dostať neboj ale pozri hlavu aj jej pre istotu

lasskonka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mackove
autor
8. okt 2020

Baby moje vlasy fotene min.rok....teraz su o polovicu dlhšie takže by som sa musela ostrihať ak by to bolo ono....ale mamka mi pozerala teraz hlavu , že ona tam nič nevidí....ale stále to svrbí , že sa normálne priklaňam k tomu , že mam vši 😭 Baby , idem robiť preistotu si opatrenia....čo na to použiť?? Je veľa šampónov na to , ako postupovať prosím ?? Tak sa nechcem strihať , svoje vlasy pestujem od maleho dieťaťa a zrazu toto😭😭😭😭

mackove
autor
8. okt 2020

Na nete čítam , že vši škrabaju hlavne za ušami...tam ma praveže nesvrbí nič...ale zas akoby cítim , že mi ta vša lezie po hlave , normálne akoby prebehla...doteraz som to necitila a zrazu to cítim....normálne mi šibe a oškrabujem sa akoby som mala blchy až do krve ....baby pomoooc prosim 😭😭😭 chlap mi tu nadáva že mi šibe.....ach dufam že to moja dcérka nedostane lebo ona je tiež taka dlhovláska , ma dlhe huste vlasy pomne 😭😭😭😭 prosim pomoc , ako pri tom postupovať 😭😭

tmtm
8. okt 2020

@mackove kúp si šampón od bioderma. Už na prvý krát ucitis rozdiel. Žiadne vsi mat nemusíš. Ja som tiež mala pocit ze mi lezú po hlave😆to si už len namyslas.

mackove
autor
8. okt 2020

Ja tomu nechápem odkiaľ to mám....Pred dvoma týždňami alebo troma sme sa boli kúpať v Bešeňovej a od vtedy mám tento problém že sa stále škriabem...ale brutálne...Hlavu som si praveže umyla ešte tam , v sprchách ....Ale proste mám pocit , akoby ma to škrabalo odvtedy ako sme sa tam boli kúpať ....zozačiatku menej a stupňovalo sa 😩😩

tmtm
8. okt 2020

@mackove ved keď ti tam nič nenašli tak nemáš vši.ci našli?

kubkovamama
8. okt 2020

@mackove teraz už to máš poslednú polhodinu aj psychicke😉 Skôr máš podráždenú pokožku ešte z kúpaliska,odtiaľ si tiež môžeš všeličo doniesť.Vyskúšaj jemné šampóny čo ti tu baby radia,za mňa Alverde,Mixa.A daj si tabletku Zodac,Zyrtex,Claritine,hocičo na alergiu-ak je to len reakcia po pirulke by to malo prejsť.

mackove
autor
15. okt 2020

Baby....Tak neuverite. Včera večer sedím a pozerám s malinkou tv. Prehrabnem si korienky vlasov , "ucesala" rukou a nieco som zacitila na spodu vlasov , na čo nie som zvyknutá. Pozriem....a tam viete čo?? HNIDA!!!! 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Normálne aj praskla....ja som skoro zomrela....Dávaj , malú hneď do kočíka , a večer o pol 9tej do lekárne !!!! Hneď som si nakúpila prípravky , nechala som v lekárni 60e !!! Jeden prípravok od 15e a vyššie....som stoho zdeptaná , nešťastná urevaná že ako to je možné.....prosím , ktoré máte skúsenosť s tým , myslíte , že sa zbavím toho s toutou dľžkou vlasov ?? 😭 podstrihnúť sa dám , ale až keď asi nebudem mať nič aby sa to ďalej nerožšírovalo , lebo neverím tomu že kaderníčka by ma ostrihala keby ju na to upozorním. Mám prípravky paranit. Prosím prosím poraďte mi prosím , toto je naozaj dosť chúlostivá situacia pre mňa 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢 aj som si popravde poplakala , bojím sa aby to moja ročná dcérka nedostala , kedže je to tak isto dlhovláska ako mama 😥😥😥😥😥😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭😭😭😭😭😭😭 pliaga jedná , nechápem , že v dnešnej dobe ešte niečo také existuje.....

lasskonka
16. okt 2020

@mackove treba ti len paranit sprej.nastriekaj plnu hlavu aby si mala cele vlasy od toho zabal do sacku a nechaj aj hodinu.malej to iate jasne ze treba spravit.za dva dni takejto procedury boli u nas mrtve vsetky

ajvy66
16. okt 2020

Najdolezitejsie je kupit hreben vsivacik a vycesavat plus skus riadne od korienkov vlasov prezehlit ich aj viac krat.

https://www.vsivacik.sk/carovny-vsivacik-nit-fr...